Заходи з методичної роботи 2020
22 квітня відбулося засідання методичне об’єднання вчителів природничо – математичних предметів .
Чорна І.П. розповіла про формування всебічно розвиненої особистості через любов до природи. Заслухали творчий звіт вчителя хімії Сук І.О., яка атестувалася в цьому році.
Всі вчителі на своїх уроках приділяють велику увагу проблемам екології та збереженню природи.
21.04.2021 відбулося засідання методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарних предметів в онлайн-режимі.
Учитель української мови Щеглова Л.В. ознайомила присутніх зі статті Л.Масенко «Мовна ситуація України з погляду соціолінгвістів».Звернула увагу на формування у здобувачів освіти ціннісного ставлення до української мови,застосування її у щоденній комунікації.
«Формування критичного мислення на уроках музичного мистецтва»- такою була тема виступу учителя Кравець І.А.Вона розповіла на технології, що сприяють формуванню критичного сприйняття світу.
Бабенко Г.М.,учитель англійської мови, зауважила, що педагогічна технологія «тайм-менеджмент» сприяє особистісному зростанню усіх учасників освітнього процесу.
У загальноосвітній школі І-ІІІ ст.с.Селища 23.04.2021 відбулося засідання педагогічної ради. На засіданні розглядалося тематичне питання «Виховання на цінностях як один із ключових компонентів НУШ: від теорії до практики». У своїй доповіді заступник директора з навчально-виховної роботи Бегус Оксана Ярославівна зазначила,що загальнолюдські цінності не є вродженими, вони набуваються в процесі виховання.
Учителі початкових класів НУШ Чорна Н.О., Бабак Т.В., Худа О.В.,ознайомили присутніх з методами та формами роботи на уроках,які вони використовують для виховання загальнолюдських цінностей.
Сагадіна Оксана Юріївна,директор школи виступила про виконання рішень попередньої педради.
Бегус Оксана Ярославівна,заступник директора з навчально-виховної роботи, ознайомила з наказом МОН про звільнення від державної підсумкової атестації учнів 4,9 класів.
Покорук Ольга Олександрівна, асистент вчителя, розповіла про корекційну робота методом каністерапії психологами проєкту «Тварина- Людинна- Взаємодія».
Бегус Оксана Ярославівна,заступник директора з навчально-виховної роботи, говорила про зарахування практики Самородової С.О.
З 19 по 23 квітня був проведений Тиждень початкових класів «Весна крокує рідним краєм».
Проведені заходи сприяють усвідомленню учнями краси природи як унікального явища в житті людини, підвищенню пізнавального інтересу до природи, прищеплення бажання брати участь у природоохоронній роботі, вихованню відповідального ставлення до природи рідного краю.
У рамках тижня учнями 4 класів була створена творча майстерня «Первоцвіти». Діти виготовили цікаві поробки та представили прекрасні малюнки.
Були проведені конкурси віршів та пісень. В учнів була можливість пробувати написати власні вірші.
Третьокласники підготували інформацію про птахів, їх життя та весняні
клопоти. Учні виготовили чудових птахів з різних матеріалів.
Діти 2 –А класу представили фотоколаж «Первоцвіти у мене на клумбі».
Першокласники порадували весняним фото «Мій пухнастий улюбленець» та віршами про красу природи навесні.
Діти 2 – Б класу презентували проект «Весняні свята в Україні». Вони створили цікаві поробки до Дня Землі.
Завершився тиждень челенджом «Зроби планету зеленішою і чистішою».
Тиждень трудового навчання
12.04.-16.04.2021 року
Лясота І.В.,вчитель трудового навчання та технологій,провела в рамках Тижня заходи з учнями 5-11 класів.
Цікавою та змістовною була фотовистака учнів 6 класу« Я маю талант». Учні сфотографували вироби,зроблені своїми руками.
Під час віртуальний туру «Цікаве виробництво» учні 5-11 класів побачили процес виготовлення продуктів харчування та промислових виробів.
З метою ознайомлення учнів з професіями та правилами їх вибору, виховання спрямованості на самопізнання як основу професійного самовизначення; формування вміння зіставляти свої здібності з вимогами щодо набуття конкретної професії, складати на цій основі реальний план оволодіння професією, а також забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості, проводився у 5-11 класах флешмоб «Моя професія».
Був продемонстрований відео майстер- клас з писанкарства для учнів 5-11класів, з метою художньо-естетичного виховання, пробудження у дітей поваги до національної культурної спадщини українського народу.
У школі пройшов Тиждень зарубіжної літератури. Відбулися цікаві заходи.
08.04. Віртуальна подорож
07.04. Інтелектуальна гра « Найрозумніші»
1 місце – Бадборний М.,
Кревошеєва Л.,
Станіславчук А.
2 місце – Павленко А.,
Рибальчук Б.
07.04. Літературна гра « Розумнники і розумниці» 7 клас
Розумники 7 класу – Бабій Д., Дацюк А., Слободян Н.
Розумниці 7 класу – Жеребецька К., Козлова Т., Юрченко А.
06.04. Літературний марафон « Знайомими стежками» 6 клас
1 місце – Дубова Н., Соколюк М.
2 місце - Гущин Н., Кудирко І.
3 місце – Телегін Г., Тодорчук І.
06.04. Турнір знавців « У світі казок». 5 клас
1 місце – Сенькова К., Ганюк В.,
Кухарук Д.
2 місце – Соболева М., Шаргородська М.
3 місце – Морозюк М., Механошин Д.
6 клас І.Тодорчук "Чарівна крамниця"
5 клас Ганюк В. "Пригоди Тома Сойєра"
- Атестація педпрацівників - це підсумок професійної майстерності педагога, демонстрація його найкращих професійних умінь.
26 березня 2021 року відбулося засідання атестаційної комісії загальноосвітньої школи І-ІІІст.с.Селища, на якій було проатестовано 5 педагогічних працівників. Членами атестаційної комісії було проведено всебічне комплексне оцінювання педагогічної діяльності вчителів на відповідність їх займаній посаді, рівень кваліфікації та присвоєння кваліфікаційних категорій.
Засідання пройшло в онлайн-режимі на платфомі MEET.
- З 08 лютого по 12 лютого 2021 року в школі проходив Тиждень природничих дисциплін.
Мета тижня:
- розвиток iнтересу учнiв до природничих дисциплін й активiзацiя їхньої пiзнавальної дiяльностi;
- екологічне виховання;
- розвиток критичного мислення;
- формування в учнiв умiння правильно пояснювати явища природи, видiляти з наявних знань головне, iстотне, робити необхiднi висновки;
- розвивати логічне мислення, уважність, кмітливість;
- виховувати комунікативну компетентність учнів, їх вміння працювати у колективі та обґрунтовувати свою думку.
Змістовно пройшла конференція в 9 класі на тему: «В яких професіях використовується географія» та круглий стіл в 10 класі «Географічні професії», які підготувала вчитель географії Савіцька В.І.
На конференції та круглому столі були представлені доповіді та виступи учнів з тем:
1.Роль географії в житті людини.
2.Основні групи «географічних» професій.
3.Особливості деяких спеціальностей.
4.Де здобути освіту за спеціальністю «Географія» в Україні?
5.Аналіз ринку праці в Україні.
Під час заходів учні дізналися,що географія - основа багатьох професій. Вона здатна сформувати думку з приводу самовизначення у майбутній професії та вимог, які пред’являє суспільство до якості трудових ресурсів. Щоб підняти престиж географії потрібно культивувати професію географа, сприяти досягненню суспільством розуміння того, що дійсно «без географії ви ніде!»
На уроці природознавства в 5 класі пройшов конкурс малюнків «Країна Природознавства» .Учні на основі отриманих знань, фантазії та уяви за допомогою малюнків зображали «Країну Природознавства!»
Цікаво пройшов КВК «Подорож по періодичній системі» під час якого учні узагальнили знання про хімічні елементи,будову періодичної системи,розвинули пам’ять,увагу,кмітливість,створили дух колективності.
Учителем біології Чорною І.П. були проведені в 6-11 класах змагання за правилами інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?». Під час цієї гри учні розширити кругозір з предмету,розвинути критичне мислення,комунікативні навички спілкування в групах.
Із проведених заходів можна зробити висновок, що вся наша велика шкільна родина цікавиться природою рідного краю, дбайливо ставиться до навколишнього середовища. Нетрадиційність форм проведення позакласних заходів під час Тижня природничих наук, добровільна участь у ньому, відсутність жорстких обмежень у часі дають змогу педагогу та учням досягти вагоміших результатів, ніж на звичайному уроці.Позаурочні заходи залишають значний слід у свідомості й почуттях дітей, відтак мають велику навчально-пізнавальну та виховну цінність.
- З метою підвищення професійної компетентності вчителів, розвитку їх педагогічної творчості, ознайомлення з сучасними технологіями навчання, із перспективним педагогічним досвідом, актуальними проблемами освітньої практики та шляхами їх розв’язання 06 січня 2021р. у загальноосвітній школі відбулися Педагогічні читання з теми: « Освіта в галузі з аправ людини та інші навчальні сфери», які підготували директор школи Сагадіна О.Ю.,заступник з виховної роботи Білоконь Г.В.
- В освітньому закладі 05 січня 2021 року відбулося засідання педагогічної ради на тему: «Виховання через демократичні цінності як один з ключових компонентів НУШ: від теорії до практики».
- 04 січня 2021 року відбулися засідання методичних об’єднань вчителів початкових класів,суспільно-гуманітарних предметів, природничо-математичних предметів загальноосвітньої школи І-ІІІс. с.Селища. Педпрацівники на засіданнях розглядали питання :
1.Інноваційні технології навчання у розвитку творчих здібностей учнів. 2.Активізація пізнавальної діяльності школярів на уроках.
3.Про підсумки проведення ІІ – ІІІ етапів Всеукраїнських конкурсів та олімпіад.
4.Знайомство з системою електронних журналів,обмін досвідом з роботи на онлайн-сервісах.
1.Про аналіз методичної роботи за І семестр.
2.Про аналіз результатів І та ІІ етапів олімпіад та конкурсів з базових дисциплін.
3.Про роботу методичних об ‘єднань учителів за І семестр.
4. Підготовка до педагогічних читань та педради.
5.Про хід атестації педагогічних працівників. Підготовка творчих звітів.
- Інклюзивне навчання — система освітніх послуг, гарантованих державою, що базується на принципах недискримінації, врахуванні багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників.
Жодна дитина не має відчувати себе іншою та виключеною з освітніх, культурних і соціальних процесів – це головне завдання інклюзії.
25 грудня 2020р. у загальноосвітній школі відбулося засідання команди супроводу. На засіданні розглядалися такі питання:
1.Про навчальні досягнення учнів з ООП.
2.Про організацію освітнього процесу з дітьми з ООП під час дистанційного навчання.
3.Про роль батьків і дітей з ООП в освітньому процесі.