paperclip paperclip

Як стати цікавою людиною? - година психолога

 Вам, мабуть, доводи­лося зустрічати сором'язливих лю­дей, та й серед вас вони, напевно, є. Сором'язливість не тільки за­важає спілкуванню, а й не дає можливості показати свої здібності, свою ерудованість. Сором'язливій людині важче досягти успіху. Іноді цю рису намагаються приховати за показною агресивністю або - відлюдькуватістю.
Послухайте невеличке опові­дання.
У класі з'явилася новенька. Вона була така неприваблива, со­ром'язлива, що на неї ніхто не звертав уваги; Ні з ким їй було по­спілкуватися. Так і стояла одна біля вікна під час перерви.
Та ось одного разу на позакласному читанні її викликали до дошки. Дівчинка почала відпові­дати, і її вигляд змінювався на очах. З несміливої вона перетво­рилася на впевнену. Голос, очі ста­ли виразними, а те, про що вона розповідала, було настільки ціка­ве, що однокласники вже не по­мічали її недоліків, а заслуховува­лися виразною мовою.
На перерві всі оточили новеньку і почали розпитувати про всілякі дрібниці. Вона всім чемно відпо­відала. У неї з'явилися друзі.
(Обговорення прослуханого.)
 Як же можна позбу­тися сором'язливості? На цей ви­падок, так само як і на інші, про які ми вже розмовляли з вами на попередніх заняттях, існують певні правила. Ось вони:
1. Розширюйте коло спілкуван­ня. При цьому пам'ятайте, що у нагоді тут вам стануть щира по­смішка і ввічливість.
2. Високо оцінюйте свої успі­хи. Не сприймайте свої невдачі, по­разки як належне, а успіх — як ви­падковість.
3. Не перебільшуйте своїх не­доліків. У кожної людини є негативні риси і кожна у чомусь перевищує інших, а в чомусь поступається.
4. Не дозволяйте давнім розча­руванням та прикрощам породжу­вати нові. У будь-кого можуть ви­никнути неприємності.
5. Вирішуйте свої проблеми, не уникайте їх. Активне прагнення до мети допоможе досягти успіху.
6. Багато читайте, розповідайте своїм друзям про те, що дізналися з книжок. Тоді ви будете цікави­ми для своїх однокласників і вони допоможуть вам подолати сором'­язливість.
— «Я одягаюся так само, як інші», «Я поводжуся так, як мої друзі» — знайомі фрази, які на думку тих, хто їх говорить, не підлягають ніякому запереченню. Чому це відбувається?
Дехто, стаючи старшим, уже не так, як раніше, слухає поради до­рослих. Для нього більш важливо­го значення набуває авторитет се­ред однолітків. А декому просто необхідний співрозмовник, який би його «розумів».
Спілкування з іншими людьми може, образно кажучи, «загостри­ти» ваші якості й зробити вас кра­щими — якщо ті, з ким ви спілкує­теся, характеризуються виваженістю поглядів і здоровим глуздом. Але,
на жаль, молодим людям часто не вистачає зрілості, їхні погляди і міркування можуть бути помилко­вими, не вартими довіри. Тому, коли хтось потрапляє під вплив та­ких «лідерів», він нічим не відрізняється від сліпого, якого веде інший сліпий. Це може призвести до непередбачуваних наслідків.
Досить часто поясненням на­слідування інших слугує теза: «Мені навіть важко уявити, що я буду чимось відрізнятися від своїх однолітків. Вони перестануть мене поважати, мені ні з ким буде про­водити дозвілля і я залишуся сам».
Та чи завжди обраний для на­слідування «еталон» заслуговує цього? Тому будьте обережними у виборі друзів. Краще спілкуватися з тими, хто визнає моральні пра­вила і норми. Адже негативний тиск може бути досить непоміт­ним, ви навіть можете не здога­дуватися, наскільки сильно впли­вають на вас інші. Ніхто не захи­щений від впливу оточуючих.

(Підбиття підсумків заняття.)