paperclip paperclip

Як знайти справжніх друзів? - година психолога

 Можливо, у декого з вас виникало відчуття, що вам ніколи не знайти справжніх друзів. Але які вони — справжні друзі? У чому секрет справжньої дружби?
Друг у будь-яку хвилину прий­де на допомогу. Але дружба — це дещо більше, ніж просто мож­ливість «поплакати у когось на плечі». Буває, що так звана под­руга побачить, що ти потрапила у біду, і скаже: «Я знала, що цим усе закінчиться, але побоялася тобі про це сказати». Справжня под­руга, побачивши, що ви збилися зі шляху, спробує, поки не пізно, вас попередити — навіть знаючи, що її слова можуть вам не сподо­батися.
Чи дозволите ви ураженому са­молюбству відштовхнути того, хто про вас хвилюється і тому каже правду? Отже, друзів слід шукати серед тих, хто вас розуміє і допо­може.
Для дружби має принципове значення, якими ви є: надійними чи ні, щирими чи брехливими, по­рядними чи підступними. Голов­не в дружбі — це довіра і взаємо­розуміння.
Де знайти справжніх друзів? Шукайте однолітків, які не тільки говорять, що вони хороші, а й до­водять це своїми вчинками.
Як зав'язуються справжні дружні стосунки? Вони почина­ються з вияву щирого інтересу до іншої людини, турботи про неї, го­товності прийти їй на допомогу. Увага до людини — це перший крок до дружби.
Це не означає, що у вас повин­на бути «відкрита навстіж душа», що всім і кожному треба потиска­ти руку. Слід щиро цікавитися людьми. Часто, щоб зміцнити дружні стосунки, потрібно зовсім небагато, наприклад, комусь у чо­мусь допомогти.
Якщо хочете мати справжніх друзів — будьте хорошими слуха­чами. Щирий інтерес до слів співрозмовника зазвичай викликає відповідне«ставлення. Тому турбуй­теся не лише про себе (наприклад, що хотілося сказати вам самим), а й про інших.
Ось як розповідає про себе і свого друга один хлопець: «Голов­не у дружбі — вірність. Чи гото­вий друг підтримати тебе у важку хвилину? Ми з другом завжди за­ступаємося один за одного, коли хто-небудь говорить нам щось об­разливе. Ми один за одного го­рою — звичайно, якщо правда на нашому боці».
А є й такі «друзі», яким нічого не варто завдати зрадницького «удару в спину».
Чи будете ви шкодити репутації друга, поширюючи про нього плітки, чи залишитеся вірним і за­ступитеся за нього?
(Відповіді учнів.)
 Не потрібно прихо­вувати від друга те, що у вас на серці: жалість, любов, смуток. Не соромно відкривати своє серце тому, кому довіряєш. Звичайно, це не означає, що треба вилива­ти душу кожному. Але щирими можна бути з усіма. А пізнавши людину краще й почавши їй до­віряти, можна більше розкрити себе. Разом із тим, щоб стати справжнім другом, дуже важли­во навчитися вболівати, бути співчутливим, уміти виявляти ці почуття.
Не шукайте у своїх дружніх взаєминах досконалості. Навіть коли зав'язуються хороші, добрі
стосунки, можуть траплятися й по­милки. Потрібно бути готовим по­ступитися. На цьому і тримається дружба. Хоча у кожного з вас є власне уявлення про ті чи інші речі, треба враховувати точку зору і по­чуття ваших друзів.
Вправа «Груповий малюнок». Для виконання цієї вправи, яка пе­редбачає тісну взаємодію учас­ників, видаються великий аркуш паперу і фломастери. Учням про­понується зробити спільний малю­нок, розподіливши між собою ролі в процесі виконання завдання. Участь у цій вправі навчає домов­лятися, виробляти стратегію, яка найкраще сприяла б зближенню учасників групи, їх взаємодії і спілкуванню.
Гра «Друкарська машинка». Кожний учень одержує аркуш па­перу, на якому намальовано одну букву. Після цього дається коман­да: «Стати за алфавітом!». Діти ви­конують завдання. Далі вимов­ляється якась фраза, наприклад, прислів'я чи приказка, рядок із вірша. Школярі мають «надруку­вати» її — стати так, щоб можна було прочитати по буквах. При цьому слід додержуватися проміжків між словами, «вистав­ляти» розділові знаки.
Ця гра спрямована на форму­вання такої риси, як зв'язок із партнером.

(Підбиття підсумків заняття.)