paperclip paperclip

Річний звіт про діяльність закладу

ЗВІТ 

директора Селищенського ліцею 

Гніванської міської ради Вінницької області Сагадіної О.Ю.

за 2022/2023 навчальний рік

 

Шановні колеги, батьки, учні!

У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2022-2023 навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор  керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом  закладу освіти та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти. Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави.

Свою роботу та роботу закладу представляю відповідно  напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності.

 

СТРУКТУРА ЗАКЛАДУ

На кінець навчального року в школі налічується 249 здобувачі освіти (13 класів), з них 11 ВПО:

 

Кадровий склад.

28 педагогічних працівників:

1 вчитель перебуває на даний час у відпустці по догляду за дитиною.

 

Технічний та допоміжний персонал – 15.

 

Органи самоврядування:

Педагогічна рада – керівник Сагадіна О.Ю.

Первинна профспілкова організація – Голова Сакалюк В.В.

Науково-методична рада – Голова Сагадіна О.Ю.

Батьківський комітет – Голова Лукашкіна І.С.

Учнівське самоврядування – Сідлак А.

 

Згідно з Конституцією України (ст.51), Законом України «Про освіту», Порядком ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та здобувачі освітив (Затвердженого постановою Кабміну України від 13 вересня 2017р. № 684), адміністрація закладу освіти вживає заходи щодо реалізації права дітей і підлітків шкільного віку, які постійно проживають на закріпленій території обслуговування, на здобуття повної загальної середньої освіти. Зокрема:

• здійснює постійний контроль за відвідуванням закладу освіти, з’ясовує причини відсутності на уроках, підтримує тісний зв’язок з батьками, соціальною службою і ювенальною превенцією;

• організовує роботу з надання допомоги в засвоєнні навчального матеріалу здобувачам освіти, які тривалий час не відвідували школу;

• у межах своєї компетенції веде роз’яснювальну роботу серед населення щодо обов’язковості здобуття дітьми й підлітками повної загальної середньої освіти.

 

АНАЛІЗ РОБОТИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ЗА 2022/2023 Н.Р.

 Керуючись ЗУ «Про освіту» від 05.09.2017р. № 2145- VІІІ наголошуємо, що 

Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.

Провідною стратегічною ідеєю розвитку Селищенського ЗЗСО є виховання випускника лідера на засадах морально-етичних цінностей і людських якостей в умовах безпечного, комфортного, безбар’єрного, інклюзивного, мотивуючого та розвиваючого освітнього простору, що дозволяє реалізувати індивідуальні освітні траєкторії навчання здобувачів освіти та професійний розвиток працівників

 Селищенський ліцей – це осередок просвітництва в громаді, в якому створюються умови для забезпечення доступної та якісної освіти відповідно до вимог законодавства, запитів суспільства та потреб учасників освітнього процесу. 

Колектив закладу освіти протягом 2022/2023 навчального року працював над втіленням у життя Закону України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Концепції Нова Українська школа», «Національної доктрини розвитку освіти», Конвенції ООН про права дитини. Це були поступальні кроки, які логічно сприяли вирішенню та реалізації проблемного питання роботи закладу освіти: «Всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка прагне до навчання, готова до свідомого вибору та самореалізації».

Для того, щоб ідея розвитку особистості на цінностях була реально втілена у життя, всі учасники освітнього процесу закладу освіти навчаються відчувати необхідність самокритично, відповідально оцінювати себе та самовдосконалюватися.

 

ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС

Цей рік нам прийшлося працювати в складних умовах (організація роботи закладу освіти в умовах воєнного стану, облаштування укриття) з цих причин ми вимушено навчалися іноді дистанційно..

 Освітній процес у Селищенському ліцеї Гніванської  міської ради розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2022 року та тривав по 02 червня  2023 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу та семестровою системою: І семестр - з 01 вересня до 23 грудня 2022 року; ІІ семестр - з 09 січня до 02 червня 2023 року.

Канікули проводились в такі терміни: 

У закладі освіти функціонувало 13 класів, 4 групи продовженого дня. В закладі освіти навчалося 249 здобувачів освіти. З них Похвальними Листами було нагороджено 11 здобувачів освіти, Похвальними Грамотами було нагороджено 7 здобувачів освіти. Золоту медаль отримала Мельник Олександра.

Усі заплановані заходи виконувалися відповідно до річного плану та безпекової ситуації в країні.

Внаслідок проведеної роботи рівень навчальних досягнень здобувачів освіти за рік, в порівнянні з попереднім роком, підвищився і має такі результати: 

Рівень навчальних досягнень на високий і достатній рівні становить лише 44,4% (59 здобувачів освіти). У порівнянні з попереднім роком 40,3%. Рівень підвищився на 4,1%. Але збільшилась кількість здобувачів освіти в яких рівень навчальних досягнень на початковому рівні, в минулому році 9,35%. На це вплинуло кілька факторів: дистанційне навчання в зв’язку з пандемією та воєнним станом, коли у здобувачів освіти були відсутні електронні засоби спілкування з учителями.

Якщо взяти рівень навчальних досягнень по класах:

 

Рівень навчальних досягнень різний у всіх класах, найнижчі результати в здобувачів освіти 7 класу – 25% (класний керівник Парамійчук Т.І.) та 9 класу – 25% (класний керівник Щеглова Л.В.), найвищі результати у здобувачів освіти 11 класу – 92,3% (класний керівник Сакалюк В.В.)

З метою пошуку, підтримки та розвитку творчого потенціалу обдарованої та здібної молоді протягом жовтня 2022 року в Селищенському ліцеї було організовано проведення І (шкільного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із української мови та літератури, англійської мови, правознавства, історії, економіки, математики, біології, географії, фізики, хімії, екології, інформатики, трудового навчання (технології), та організована планомірна робота з підготовки до  ІІ (міського) етапу  Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів (далі – Олімпіада).

Для організації та проведення І (шкільного) етапу Олімпіад в закладі освіти було створено оргкомітет, який здійснював  науково-методичний супровід та керував процесом усіх організаційних та підготовчих заходів щодо проведення олімпіад. Також було складено та затверджено графік додаткових занять, графік проведення І етапу олімпіад, створено журі для перевірки завдань та оцінювання робіт учасників І етапу олімпіад, проведено засідання методичних об’єднань суспільно-гуманітарного та природничо-математичного циклів, на яких було обговорено алгоритм перевірки робіт учнів.

Майже усі вчителі-предметники вчасно подали до оргкомітету протоколи про проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів, відомості про переможців, заявки на участь у ІІ етапі. 

Кількісний склад команд ІІ (міського) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів сформовано згідно з наказом відділу освіти Гніванської міської ради від 28.10.2022 № 62 «Про проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2022/2023 навчальному році». 

Порушень при проведенні І (шкільного) етапу учнівських олімпіад зафіксовано не було.

Предмет

К-сть уч-ків

К-сть уч-ків по класах

Переможці

Клас

6

7

8

9

11

1.

Українська мова та література

15

-

4

3

4

4

Морозюк Максим

Харламов Володимир

Рябчинська Вероніка

7

9

11

2.

Історія

16

-

6

3

3

4

Соболева Марія

Шаргородська Марина

Телегін Генадій

Соколюк Михайло

Кутковецька Анастасія

Мельник Олександра

7

7


8

8

9


11

3.

Математика

14

7

1

3

2

1

Дячинський Ігор Морозюк Максим 

Телегін Генадій

Харламов Володимир Мельник Олександра

6-Б

7

8

9

11

4.

Правознавство

13

-

-

-

13

-

Козлова Тетяна

9

5.

Хімія

9

-

1

4

2

2

Морозюк Максим

Телегін Генадій

7

8

6.

Трудове навчання

2

-

-

1

1

-

Соколюк Михайло

Козлова Тетяна

8

9

7.

Англійська мова

14

-

-

4

6

4

Телегін Генадій

Дацюк Артем 

Сідлак Анастасія

Харламов Володимир

Слюсар Аліна

Грязнова Яна

8

9

9

9

11

11

8.

Біологія

26

-

6

9

7

4

Морозюк Максим

Харламов Володимир

Мельник Олександра

7

9

11

9.

Екологія

8

-

-

1

4

3

Харламов Володимир

9

10.

Географія

12

-

-

5

4

3

Тодорчук Ілля

Козлова Тетяна

Рябчинська Вероніка

8

9

11

11.

Фізика

4

-

2

1

1

-

Соболева Марія

Морозюк Максим

7

7

12.

Інформаційні технології (інформатика)

2

-

-

-

-

2

Слюсар Аліна

11

 

Всього

135

7

20

34

47

27

35

 

В 2022/2023 н.р. здобувачі освіти взяли участь у міському етапі Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів та здобули 2 призових місця: 

Англійська мова

Трудове навчання

У Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. П.Яцика зайняли 2 призових місця 

В цілому проаналізувавши результативність участі нашого закладу освіти в міському етапі предметних олімпіад, можна зробити висновок, що необхідно покращити роботу з підготовки здобувачів освіти. Необхідно посилити системну роботу, спрямовану на розвиток та вдосконалення творчих здібностей учнів, психологічну підготовку здобувачів освіти, спрямовану на вироблення вмінь не пасувати перед труднощами, виважено діяти в нестандартних ситуаціях. 

Упродовж року проведено пізнавальні, розвивальні, загальношкільні заходи у різних напрямках навчально-виховного значення. Ряд спортивних змагань та конкурсів сприяли розвитку фізичних сил, та формуванню позитивного ставлення здобувачів освіти до збереження власного здоров’я, з дотриманням санітарних норм.

Однак в даній системі роботи є ряд недопрацювань. Упродовж останніх років здобувачі освіти не приймають участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН.

Згідно наказів МОН та у зв’язку з воєнним станом введеним указом президента України з 24 лютого 2022 року, в цьому році ДПА у 4, 9 класах було відмінено, а ЗНО буде проводитись у формі національного мультипредметного тесту. Вчителями проводилась робота з підготовки випускників до НМТ та надавались консультації щодо написання мотиваційного листа.

 

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

Організація роботи з використанням технологій дистанційного навчання в 2022/2023 н.р. з у зв’язку з воєнним станом з метою виконання навчальних планів і програм в закладі освіти було організовано навчання з використанням технологій дистанційного навчання, відповідно до «Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти», затвердженого наказом МОН України від 08.09.2020 р. № 1115. На виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом №2102-IX від 24.02.2022 (із змінами), Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ України 25.09.2020 №2205 (зі змінами), листів МОН України №1/7035-22 від 27.06.22 року «Про підготовку до початку та особливості організації освітнього процесу в 2022/23 ​навчальному році», №1/7322-22 від 30 червня 2022 року «Про організацію 2022-2023 навчального року», №1/8462-22 від 26 липня 2022 року «Про оптимізацію виконання заходів з підготовки закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах воєнного стану», від 06.03.2022 року №1/3371-22 «Про організацію освітнього процесу», від 07.03.2022 № 1/3378-22 «Про практику застосування трудового законодавства у галузі освіти і науки під час дії правового режиму воєнного стану», Положення «Про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 08 вересня 2020 року №1115, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020 року за №941/35224, відповідно річного плану роботи Селищенського ліцею затвердженого на засіданні педагогічної ради від 31.08.2022 №1 та з метою вивчення рівня та якості організації освітнього процесу з використання технологій дистанційного навчання, протягом березня-квітня адміністрацією Селищенськогго ліцею було здійснено моніторинг організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання за напрямками:

Дистанційне навчання у закладі організовується в межах робочого часу вчителів, з урахуванням режиму роботи закладу освіти. Робочий час педпрацівника включає час на виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором,посадовою інструкцією.

Для організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання в Селищенському ліцеї використовується система сервісів GOOGLE Workspace for Education розроблена спеціально для закладів освіти. З метою забезпечення можливості реалізації конституційного права на здобуття освіти для кожного учасника освітнього процесу було створено персональний обліковий запис Google в домені Selyshche.net. Створено класи для кожного навчального предмету в програмі Google ClassRoom з автоматичним доступом до онлайн-уроків в сервісі Google Meet. При створенні уроку здобувачам освіти автоматично на пошту надсилається запрошення на урок.

Для реалізації зворотного зв’язку між учителем і учнями використовуються технології онлайн спілкування: чати, адресні звернення, електронні консультації, які сприяють постійному індивідуального контакту з учителем, забезпечують оперативний обмін інформацією між учнем та вчителем.  Для взаємодії з здобувачами освіти в Селищенському ліцеї використовується платформа онлайн-навчання «ПРОСВІТА».

На сайті закладу освіти розміщена детальна інформація щодо організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання: розклад дзвінків, розклад уроків, посилання на уроки, режим проведення окремих навчальних занять (синхронний/асинхронний) та список освітніх ресурсів (з активними посиланнями), які можуть бути використані під час дистанційного навчання.

В умовах воєнного стану при використанні технологій дистанційного навчання за допомогою технічних засобів комунікації, педагогічні працівники самостійно визначають режим процесу проведення окремих навчальних занять. 

Адміністрацією та класними керівниками регулярно відстежуються результати навчання учнів, а також надається їм підтримку в освітньому процесі.

На сторінках кожного навчального предмету в програмі Google ClassRoom розташовані матеріали, що містять посилання на рекомендовані ресурси, посилання на інші освітні джерела, які відповідають методичній меті уроку, завдання практичного спрямування, які дають можливість учням краще зрозуміти навчальний матеріал та слугуватимуть формуванню життєвих компетентностей. Педагоги здійснюють постійний моніторинг рівня засвоєння знань, тримають зв’язок з учнями задля поясненняґ навчального матеріалу та координації діяльності.

Здобувачів освіти з особливими освітніми потребами постійно супроводжують асистенти вчителів на онлайн уроках та за допомогою телефонних дзвінків (уточнення інформації, консультації щодо роботи в Google Meet та Google Class, виконання та оформлення завдань). Всі вчителі, які працюють з учнями з особливими потребами враховували Індивідуальний план розвитку дитини та адаптували завдання та поданий матеріал відповідно потребам даних учнів. 

У закладі освіти дотримуються санітарних правил і норм щодо формування розкладу уроків, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, тривалості виконання завдань для самопідготовки у позанавчальний час (домашніх завдань).

Педагогічні працівники систематично підвищують свою кваліфікацію щодо використання інформаційно-комунікативних (цифрових) технологій в освітньому процесі як через формальну, так і неформальну освіту.

За результатами моніторингу було визначено, що найбільш складним у процесі реалізації дистанційного навчання є:

1. Налагодження ефективної взаємодії з учасниками освітнього процесу. Не всі учні виходять на зв’язок, виконують домашні завдання, беруть участь в онлайн-уроках. Крім того, відсутність підтримки та розуміння ситуації від батьків.

2. Технічне забезпечення учасників освітнього процесу: це відсутність у деяких учнів сучасних мобільних пристроїв, комп’ютерів та інших пристроїв, обмежений доступ окремих учнів до комп’ютерної техніки (багатодітні сім’ї у яких відсутня можливість усім одночасно працювати у дистанційному режимі), відсутність контролю батьків щодо дистанційного навчання дітей.

Узагальнюючи вищевикладене, можна зробити висновок, що навчання з використанням технологій дистанційного навчання відбувається відповідно чинного законодавства, але потребує підтримки та допомоги з боку батьків; подальшого вдосконалення взаємозв’язку вчителів та учнів, шляхом опанування сучасних, нових методів та форм дистанційного навчання та поліпшення матеріально-технічного забезпечення як вчителів (камери, мікрофони) так і учнів (безперебійна робота інтернету, забезпеченість необхідними технічними засобами).

 

ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ

З метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство шляхом запровадження інклюзивного навчання у 2022-2023 навчальному році інклюзивним навчанням було охоплено 3 класи закладу освіти.

Освітня діяльність у класах з інклюзивним навчанням у 2022-2023  н.р. була спрямована на реалізацію завдань:

- вироблення в здобувачів освіти з особливими освітніми потребами соціальних навичок та вдосконалення соціальної взаємодії вдома та в закладі освіти (удосконалення навичок спілкування, вміння співпрацювати);

- здобуття дітьми з особливими освітніми потребами відповідного рівня освіти у середовищі однолітків згідно з Державним стандартом загальної середньої освіти;

- розвиток концентрації та обсягу уваги, розвиток довільної уваги учнів;

- розвиток пізнавальних процесів за допомогою активного включення дітей з особливими освітніми потребами до освітнього процесу та проведення корекційно-розвиткових занять;

- формування навичок дисциплінованості, організованості, вольової регуляції, уміння діяти за алгоритмом;

- створення емоційно-комфортної атмосфери в колективі;

- забезпечення диференційованого психолого-педагогічного супроводу;

- надання консультативної допомоги сім’ям, які виховують дітей з особливими освітніми потребами, залучення батьків до розробки індивідуальних програм розвитку;

- формування навичок взаємодії дітей з особливими потребами з іншими здобувачами освіти у класних колективах;

- забезпечення засобами корекції психофізичного розвитку, спеціальне обладнання, відповідний дидактичний матеріал, особливі наочні засоби.

Навчання в класах, де організоване інклюзивне навчання, здійснюється за робочими навчальними планами закладу освіти. На основі робочих планів розроблено та затверджено для кожного учня з особливими освітніми потребами індивідуальний робочий навчальний план та індивідуальну програму розвитку з урахуванням висновку ІРЦ. Індивідуальні плани та індивідуальні програми розвитку розроблялися командами психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами за участю батьків дітей та затверджувалися директором.

Згідно з висновками ІРЦ на початку навчального року був складений розклад корекційно-розвиткових занять, який затверджений директором закладу освіти та погоджений батьками здобувачів освіти. В індивідуальній програмі розвитку зазначена кількість годин (2-6) та напрями проведення корекційно- розвиткових занять визначені з урахуванням особливостей психофізичного розвитку дитини та типових навчальних планів. Корекційно-розвиткові заняття проводяться з урахуванням особливостей навчально-пізнавальної діяльності здобувача освіти. Проведення ефективної корекційно-розвиткової роботи в цілому здійснюється завдяки співпраці корекційних педагогів, практичного психолога, класних керівників, вчителів-предметників, батьків та адміністрації закладу освіти.

Асистенти вчителів працюють в тісному контакті з вчителями, батьками, постійно ведуть спостереження за змінами у розвитку дитини, надають допомогу здобувачам освіти з особливими освітніми потребами, чітко дотримуючись вимог посадової інструкції асистента вчителя, затвердженої керівником закладу. Вони допомагають в організації освітнього процесу у класах з інклюзивним навчанням, сприяють розвитку дітей, поліпшенню їх психоемоційного стану, співпрацюють з батьками.

В процесі підготовки до уроку вчителі складають план-конспект уроку, в якому інтегрують учбовий матеріал загальних та індивідуальних програм так, щоб на одному уроці діти з різним станом психофізичного і інтелектуального розвитку вивчали близьку за змістом тему, але на тому рівні засвоєння, який доступний для кожного здобувача освіти. Інформація, одержана здобувачем освіти по темі, що вивчається, відповідає рекомендованій йому для навчання освітній програмі. Закріплення отриманих знань, умінь і навичок ведеться на різному дидактичному матеріалі, підібраному для кожного здобувача освіти індивідуально: роздаткові картки, вправи з навчальних посібників і підручників (добирає асистент вчителя). Для пояснення складно сприйманих тем здобувачам освіти з особливими освітніми потребами пропонуються картки-інструкції з описом покрокових дій. Для здійснення обліку занять зі здобувачами освіти та виконання індивідуального навчального плану та програм асистентами вчителя заведено окремий журнал встановленого зразка.

Учні з особливими освітніми потребами є активними учасниками позакласної роботи, яка проводиться з урахуванням психофізичних можливостей дитини і спрямована на всебічний розвиток особистості, формування позитивного соціально-психологічного статусу.

Таким чином, урахування та реалізація нормативно-правового, науково-методичного забезпечення змісту освітнього процесу, використання сучасних підходів до навчання дітей зазначеної категорії, що включають цілеспрямовану діяльність педагогів та батьків здобувачів освіти, співпрацю з командою фахівців, забезпечують ефективність навчання дітей і створюють підґрунтя для успішного навчально-корекційного результату.

 

МЕТОДИЧНА РОБОТА

Методична робота в 2022-2023 навчальному році полягала у стимулюванні професійного інтересу, сприянні формуванню особистісного професійного запиту вчителя та його задоволення для вдосконалення педагогічної практики (особистісного професійного розвитку). Метою методичної роботи було створення умов для особистісного професійного розвитку кожного вчителя. Ця мета конкретизувалася в завданнях:

Враховуючи індивідуальні можливості вчителів, їх методичну підготовку, професійний рівень, матеріальну базу закладу освіти, було визначено структуру методичної роботи. Вона реалізовувалась через колективні, групові та індивідуальні форми роботи:  педагогічна рада;  методична рада; Методичні об’єднання; нетрадиційні форми методичної роботи;проведення заходів, спрямованих на вдосконалення освітнього процесу, підвищення якості знань здобувачів освіти; робота з молодими та малодосвідченими педагогічними працівниками.

Протягом 2022-2023 навчального року педагогічний колектив Селищенського ліцею працював над впровадженням науково-методичної проблеми «Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти як інструмент створення конкурентоспроможного закладу освіти з безпечним, безбар’єрним, комфортним освітнім середовищем, високою корпоративною культурою, який надає якісні освітні послуги завдяки безперервному професійному зростанню працівників засобами проєктних технологій» (підготовчий етап).

Зміст роботи полягав в створенні банку інформації щодо впровадження проблеми в освітній процес закладу освіти, проведенні інструктивно–методичних нарад, лекцій, дискусій для вчителів, які реалізують окремі аспекти проблеми; організації дієвої самоосвітньої роботи педагогів із визначеної проблеми; взаємовідвідування уроків, удосконаленні системи роботи вчителів; аналізі напрацьованого практичного досвіду. З цією метою було проведено нараду при директорові «Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу»; тренінг «Модель стресостійкості спільнот»; тренінг «Протидія булінгу»; практикум «Профорієнтація в закладі освіти. Форми, методи та кейси профорієнтаційної роботи»; практикум «Інноваційні технології для організації освітнього процесу в змішаному форматі»; методичний аукціон «НУШ. Наступність між дошкільною, початковою, середньою ланкою»; методичний захід «Народна педагогіка у вихованні дітей».

Для забезпечення систематичного і кваліфікованого керівництва методичною роботою у закладі затверджено склад науково-методичної ради, до якої входять керівник, його заступники, голови методичних об’єднань, практичний психолог. Питання форм і методів роботи з обдарованими учнями, удосконалення освітнього процесу на основі сучасних технологій, взаємозв’язку класної і позакласної роботи як умови духовного зростання школяра, атестації педагогічних працівників, ролі методичних комісій у розвитку творчості вчителів та учнів, підвищення якості навчання обговорювалися на засіданнях методичної ради.

Впродовж навчального року проводився постійний аналіз роботи педагогічних працівників: динаміка навчальних досягнень учнів, незалежне тестування навчальних досягнень учнів, рівень професійного росту (відкриті уроки, заходи, розробки методичних матеріалів, виступи тощо), застосування у роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів, тощо. Моніторинг дав змогу проаналізувати роботу не тільки класних колективів загалом, але і досягнення здобувачів освіти.

Стрижневу роль в реалізації методичних завдань, розробці та впровадженні прогресивних форм і методів навчання та виховання, проведенні систематичної групової та індивідуальної форм роботи з педагогічними кадрами, надано предметним методичним об’єднанням:

Вчителі суспільно-гуманітарного циклу працюють над методичною проблемою «Особистісно зорієнтоване навчання на уроках суспільно-гуманітарного циклу». Протягом навчального року вчителями розглядались питання «Сучасні інноваційні методи роботи із учнями на уроках предметів суспільно-гуманітарних дисциплін»,«НУШ – педагогіка партнерства. Основні завдання щодо створення освітнього простору для самореалізації учня».

Вчителі природничо-математичного циклу працюють над реалізацією науково-методичної проблеми «Організаційні та методичні особливості викладання предметів природничо-математичного циклу для успішної соціалізації особистості в громадському суспільстві» та над вдосконаленням форм і методів освітнього процесу. На засіданнях методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу розглядалися питання: підготовка здобувачів освіти до участі у природничо-математичних конкурсах, олімпіадах; особливості методики навчальних занять природничо-математичного циклу із застосуванням компетентнісного підходу в освітньому процесі НУШ; професійна діяльність вчителів ЗЗСО на засадах Концепції «Нова українська школа»; застосування педагогічної технології «інтеграція»: плюси та мінуси.

Члени методичного об’єднання вчителів початкових класів працюють над вирішенням проблеми «Формування предметних та ключових життєвих компетентностей учнів початкової школи шляхом використання інноваційних технологій». На засіданнях розглядались найактуальніші питання навчання і виховання молодших школярів НУШ: «Педагогіка партнерства як продуктивна форма взаємодії вчителя та учнів», «Лайфхаки з дистанційного навчання: найкращий досвід учителів».

Методичне об’єднання класних керівників працює над проблемною темою: «Роль класного керівника у формуванні особистості здобувача освіти, його громадянської свідомості, поваги до культурного різномаїття в умовах творення демократичного суспільства» Відбулося 5 засідань МО класних керівників, присвячених темі національно-патріотичного виховання, іміджу класного керівника в НУШ, цифровій компетентності класних керівників. Участі класних керівників у позашкільній діяльності. Протягом року двічі здійснювався моніторинг виховної роботи у листопаді та квітні. Було перевірено щоденники класних керівників з планами, відвідано уроки та виховні заходи, проаналізовано роботу учнівського самоврядування.

Виявляючи творчі нахили здобувачів освіти, створюючи умови для їх самореалізації, вчителі залучали учнів до позакласної роботи, зокрема предметних тижнів та міських олімпіад та конкурсів.

З метою взаємного збагачення педагогічними знахідками, підвищення свого фахового рівня, підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку проведено панораму відкритих уроків учителів, які атестуються.

Більшість педагогів закладу володіють інформаційно-комунікаційними технологіями, уроки та виховні заходи проводять з використанням мультимедійної та комп’ютерної техніки. 

Одним з пріоритетних питань методичної роботи є підвищення професійної майстерності вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення задоволення індивідуальних потреб в особистому та фаховому зростанні, активізації творчого потенціалу. Саме з цією метою постійно надавалась допомога молодим та малодосвідченим вчителям в оволодінні методикою викладання свого предмета, розвитку умінь використовувати у своїй роботі досягнення сучасної психолого-педагогічної науки. З цією метою за кожним малодосвідченим вчителем було закріплено наставника, які постійно надавали методичну допомогу.

Педагогічні працівники закладу брали активну участь у різноманітних заходах й ділились своїм досвідом із колегами на засіданнях міських предметних комісій, онлайн-вебінарах, тощо. Цьогоріч вчителі початкових класів мали можливість взяти участь в міському конкурсі педагогічної майстерності серед вчителів початкових класів (далі – Конкурс). Від закладу освіти в міському етапі конкурсу взяла участь голова методичного об’єднання вчителів початкових класів Чорна Н.О. 

Дієвим органом у структурі методичної роботи є педагогічні ради, на які виносилися питання звітного характеру, проблемного, організаційного, підсумкового. Їх проведення мало на меті стимулювання розвитку творчого потенціалу педколективу, росту професійної майстерності вчителів, вихователів, керівників гуртків, сприяння формуванню атмосфери творчого пошуку, забезпечення підвищення якості освітнього процесу.

План заходів щодо організації науково-методичної роботи в закладі освіти протягом 2022-2023 навчального року був виконаний. Однак у здійсненні методичної роботи мали місце окремі недоліки, які будуть враховані у 2023/2024 н.р.

 

ВИХОВНА РОБОТА

Виховна робота в закладі освіти проходила відповідно до нормативно – правової бази, наказів МОН, наказів відділу освіти Гніванської міської ради та відповідно до річного плану роботи. Слід відзначити те, що виховна робота проходила у складних умовах, поєднуючи дистанційну та очну форми навчання, що ускладнювало процес залучення до участі у заходах здобувачів освіти. Більшість заходів проходили по-класах, або в обмеженому режимі. Тому основна відповідальність за якість проведеної роботи, залежала від активності і відповідальності класних керівників. Проте слід відзначити що всі відкриті виховні заходи були проведені згідно графіка.

В закладі освіти,традиційно проходять, як заходи за напрямками - Олімпійський Тиждень (до Дня фізичної культури і спорту), Тиждень здорового способу життя, Тиждень безпеки життєдіяльності, так і тематичні заходи – День знань, День вчителя,  День захисників та захисниць України, Лінійка до Дня української писемності та мови, День Гідності та Свободи, День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій. Всеукраїнська акція «Засвіти свічку», День пам'яті Героїв Небесної сотні, Свято Нового року, Фестиваль колядок та щедрівок, майстер-класи «Великодній віночок», День Героїв, День Європи та Пам’яті і Примирення свято Останнього дзвоника. Діти є активними учасниками різноманітних акцій: «Чисте подвір’я», «Алея хризантем», «Допомога птахам взимку», «Серце до серця», акція на підтримку онкохворим дітям «Янголи поруч». Особливо актуальним, в умовах дистанційного навчання та воєнного стану є питання булінгу. З метою запобігання випадків цькування в закладі проводиться Тиждень протидії булінгу«Обережно Булінг!», День толерантності, акція «16 днів проти насильства», заходи щодо запобігання насильськту за ознакою статіта ін.

Класні керівники, які намагалися проводити заходи цікаво, різноманітно та залучити до них якнайбільше своїх вихованців. Вся інформація про виховні заходи, світлини, відео висвітлені на сайті закладу освіти та офіційних сторінках в соцмережах.

Здобувачі освіти є активними учасниками міських та обласних мистецьких конкурсів: «Новорічна композиція», «Український сувенір». 6 учасників взяли участь у 24 обласній краєзнавчій олімпіаді «Моя Вінниччина» -1 місце 7 клас Кухарук Данило, «Золота спадщина Поділля»- 1 місце 8 клас Кухарук Дмитро, «Єдина краса—здоров’я» 9 клас 1 місце Іваненко Людмила. Є здобутки і на пісенній ниві. У міському етапі конкурсу «Кобзар і Україна» 2 місце здобула учениця 4 класу Смаковська Каріна, 2місце Харламов Володимир і Мельник Олександра. Кожен день і рік - це дитяче життя - цю істину сповідує творчий та натхненний колектив педагогів нашого закладу, тому виконують свою роботу на високому професійному рівні, вкладаючи в неї свою душу, думки та переконання. Переможне 1 місце здобула команда ДЮРП «Спалах» на міському фестивалі. Адже,від того, що діти запам’ятають, що винесуть у своїй пам’яті, що буде закладатися в основі - таких громадян ми отримаємо.

Виховна робота педагогічного колективу була спрямована на виховання підростаючого покоління, взаєморозуміння і взаємопідтримки дітей, батьків, молоді, місцевих організацій, співпрацю у досягненні поставленої мети та завдань. У своїй діяльності керувалися загальнолюдськими цінностями, глибоким розумінням традицій свого народу, свого села. У зв’язку з цим виховна робота школи була спрямована згідно відповідних напрямів.

Профорієнтаційна підготовка молоді починається ще у шкільні роки. Завдання школи – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. З цією метою у закладі освіти продовжує діяти профорієнтаційний хаб «Обери свій шлях свідомо».

З метою збереження життя і здоров'я здобувачів освіти класні керівники провели всі необхідні планові і позапланові інструктажі з безпеки життєдіяльності в онлайн режимі.

Робота з дітьми пільгових категорій проводиться успішно внаслідок тісної та злагодженої співпраці класних керівників, психолога, адміністрації школи, та постійного зв’язку з батьками. Складені бази даних на дітей пільгового контингенту, соціальні паспорти, індивідуальні плани роботи класних керівників та єдиний загальношкільний план.

Забезпечення взаємодії закладу освіти і сім’ї здійснюється через проведення батьківських зборів.

В закладі освіти наказом директора створюється щорічно рада профілактики правопорушень. Вона працює на підставі розробленого Положення про раду профілактики. На засідання ради профілактики запрошуються учні, які схильні до правопорушень, порушники дисципліни на уроках та їх батьки. Рада засідає не рідше 4 разів на рік або за потреби.

Адміністрацією закладу освіти, радою профілактики правопорушень закладу освіти проводяться різноманітні профілактичні заходи з здобувачами освіти групи ризику та здобувачами освіти, що потрапили в складні життєві умови. Завдяки постійній профілактичній роботі, співпраці з органами поліції ювенальної превенції на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх немає.

Проводилась зустріч учнів та батьків з працівниками ювенальної поліції.

Виховання здобувачів освіти в закладі освіти і сім'ї – щоденний нерозривний зв'язок, клопіткий творчий процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини.

Класні керівники співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: спілкуються з родиною; тримають зв'язок через щоденники; проводять онлайн спілкування з батьками анкетування. Традиційними формами роботи з батьками є індивідуальні бесіди. Під час спілкування з батьками через вайбер доводиться до відому напрямки роботи класів, звітують про свою роботу та досягнення здобувачів освіти.

Створена рада закладу, батьківська рада та батьківські комітети по класах, які підтримують і розвивають матеріально-технічну базу закладу освіти.

Питання роботи закладу освіти з профілактики дитячої бездоглядності та попередження злочинності серед неповнолітніх розглядалися на нарадах при директорі, засіданнях МО класних керівників.

З метою соціального захисту дітей, запобігання безпритульності та бездоглядності, профілактики правопорушень серед неповнолітніх адміністрацією закладу освіти, педагогічним колективом постійно здійснюється контроль за відвідуванням навчальних занять здобувачами освіти, протягом року на постійному контролі перебувала шкільна документація (книги обліку відсутніх, класні журнали, медичні довідки, письмові пояснення батьків щодо причин відсутності дітей на уроках).

З метою виявлення рівня обізнаності здобувачів освіти з питань ставлення до проблем насильства в суспільстві та в шкільному середовищі, виявлення фактів жорстокого поводження з дітьми, вивчення проблеми підліткового насильства проведено анкетування, соціальні опитування серед учнів. За результатами анкетування психологом школи Вальчишеною С.Б. проведені інформаційні хвилинки «Скажемо «Ні!» жорстокості і насильству»,  заняття з елементами тренінгу «Конфлікти:причини виникнення та шляхи розв’язання», виставка дитячих малюнків «Світ без насильства». Всіх учасників навчально-виховного процесу ознайомлено з нормативно-правовою базою щодо недопущення насильств.

В закладі освіти процес виховання спрямований на розвиток в дітей тих рис, які допоможуть реалізувати себе як частинку суспільства, як неповторну індивідуальність зі своїми запитами, планами самореалізації. Класні керівники працюють над створенням такого простору, в якому виховна система охоплює весь педагогічний процес: навчальні заняття, позаурочну діяльність (позакласні виховні заходи, заняття в гуртках, тощо). Важливою метою цієї роботи є створення умов для розвитку та самореалізації особистості, залучення кожного до участі в різних сферах діяльності на основі діагностики його нахилів та здібностей.

Разом з тим під час організації виховної роботи у було виявлено і ряд недоліків. Класним керівникам слід більше уваги приділяти  вихованню естетичних смаків учнів, їх зовнішньому вигляду, формуванню колективізму, небайдужості, культури поведінки, вмінню виступати перед аудиторією та ін. (особливо під час проведення відкритих виховних заходів), слідкувати за своєчасність записів у журналах. Усе це необхідно для розвитку індивідуальних здібностей дитини, її особистості.

 

ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА

Першочерговим завданням психологічної служби є пошук дієвих засобів і методів профілактичної, корекційної, просвітницької та розвиткової роботи.

Здійснення заходів щодо інформування учасників освітнього процесу з питань охорони психічного здоров'я у дітей та підлітків

Просвітницька робота

 Просвітницька робота психологічної служби пов’язана з наданням та поширенням знань. 

Основний зміст просвітницької роботи полягає у тому, щоб: 

1) знайомити педагогів та батьків з основними закономірностями та умовами сприятливого розвитку дитини; 

2) популяризувати та роз’яснювати результати новітніх психологічних/соціально-педагогічних досліджень;

3) формувати потребу в психологічних знаннях, бажання використовувати їх у роботі з дитиною або в інтересах розвитку власної особистості; 

4) знайомити учнів з основами самопізнання, самовиховання; 

5) сприяти розумінню необхідності роботи психолога у закладі освіти.

До форм просвітницької діяльності відносяться наочні та вербально-наочні.

Наочні: інформаційні буклети, листівки, плакати, пам’ятки. Інформаційні листівки та буклети використовуються частіше як елементи оформлення кабінету психолога, стендів психолога та виконують інформаційну функцію. Плакат, як і попередні форми, теж виконує інформаційну функцію. 

Більш дієвими формами просвіти є безпосереднє спілкування та переважно усні вербальні форми інформування: бесіда, лекція , стаття, виступи на педагогічній раді, на методоб’єднаннях.

Розроблення та впровадження програми популяризації охорони психічного здоров'я, профілактики психічних розладів у дітей та підлітків у закладах освіти


Жінки, мир, безпека

Як не стати жертвою насилля

Шкільний булінг

Домашнє насилля

Негативні соціальні явища  в дитячому та молодіжному середовищі як предмет соціальної профілактики. 

Робота з дітьми під час воєнних дій

Безпечні засоби комунікації

Толерантність починається з мене

Мої долоньки для…

Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі

Види булінгу та мобінгу

Психологічний комфорт

Створення ситуації успіху

Використання психологічних хвилинок на уроках

Емоційний інтелект

Конфлікти між учителями та учнями

Емоції та почуття. Психічні стани

Протидія домашньому насильству

Домашнє насилля

Дитячі страхи

Протидія торгівлі людьми

Станція призначення - ЖИТТЯ

Як не стати жертвою торгівлі людьми

Безпечний Інтернет в сучасних реаліях

«Профілактика ВІЛ – інфекції та підтримки ВІЛ – інфікованих та хворих на СНІД »

10 чинників, які треба знати про СНІД

Толерантне відношення до ВІЛ-інфікованих

Пригоди у країні Здоровляндії

СНІД: знати, щоб жити

Зроби свій вибір

Толерантне відношення до ВІЛ-інфікованих

СНІД…Життя не закінчується

Казкотерапія «Пригоди Маніпулі»

"Репродуктивне здоров'я нації"

Корисні звички

Корисні та шкідливі звички

Ми за здоровий спосіб життя

Турбота про здоров‘я- обов‘язок кожного

Репродуктивна функція дівчинки

      "Інклюзивна освіта"

Уроки особливого етикету

Допомога, якої потребують люди з ООП

Толерантне відношення до людей з обмеженими фізичними можливостями

« Конвенція ООН про права дитини»

Права дитини згідно Конвенції ООН

Я маю право на життя

«Підлітковий суїцид: превенція, інтервенція, поственція»

Година психолога «За добро платять добром»

Світ цінностей, у якому живе сучасна дитина

Психічне здоров‘я дитини

Сім‘я як фактор відчуження підлітків

Темперамент

Психічна травма . Механізм руйнації
та умови постравматичного росту

Профілактична робота

Профілактична робота  психологічної служби – це система заходів, спрямованих на охорону психічного здоров’я, попередження неблагополуччя у розвитку людини, групи, суспільства, відхилень у розвитку особистості, виникнення конфліктів та проблем у міжособистісних стосунках, запобігання створення конфліктних ситуацій у освітньому процесі.

 Найважливішими напрямами профілактичної роботи в закладі освіти є: - профілактика стресових і постстресових станів, пов’язаних із природними та технічними катастрофами;

- попередження виникнення надмірної психологічної напруги в суспільстві, що переживає кризові явища (економічні та політичні кризи, пандемії, міжетнічні, міжконфесійні конфлікти тощо);

 - робота з попередження відхилень у психічному розвитку дитини, які пов’язані із сімейними проблемами;

 - профілактика порушень у психічному та особистісному розвитку здобувачів освіти;

 - профілактика вживання психоактивних речовин та алкогольних напоїв серед молоді;

 - профілактика девіантної поведінки молоді (правопорушення, пияцтво, наркоманія, токсикоманія) тощо.

 Профілактична робота психологічної служби закладу освіти націлена на створення таких умов навчання та виховання, які б сприяли гармонійному психічному та особистісному розвитку здобувачів освіти. Такими умовами є: - увага до адаптації до нового життя з його вимогами й труднощами;

 - диференціація та індивідуалізація навчання, спрямовані на виявлення інтересів і схильностей кожної дитини, розвиток її здібностей, творчих можливостей;

 - рання профілактика педагогічної занедбаності дітей і підлітків;

 - сприятливий психологічний клімат у кожному класі закладу освіти.

Метою здійснення профілактичних заходів у закладі освіти на зниження рівня вживання алкоголю та наркотичних речовин підлітками є підвищення рівня поінформованості, розширення знань підлітків і молоді про здоров’я, здоровий спосіб життя; формування у них цінностей і життєво важливих переконань; напрацювання необхідних практичних навичок відповідальної поведінки щодо свого життя і здоров’я, а також здоров’я і життя оточуючих тощо. 

Заклад освіти має веб сайт, який став ефективним засобом зв’язку з учнями та їх батьками. Дистанційна форма освіти стала викликом для всіх учасників освітнього процесу – вчителів, дітей і батьків. Усі виявилися морально і психологічно не готовими тривалий час працювати в такому форматі. Але це може стати найкращим часом для формування у дітей низки життєвих компетенцій, в тому числі самоорганізації. 

У цих умовах революційних змін вимагає й система психологічної служби. Актуальність даної роботи має місце у сучасному освітньому середовищі, адже нині якісна психологічна просвіта, діагностика, корекційно-розвиткова робота не може здійснюватися без використання засобів і можливостей, які надають комп’ютерні технології та Інтернет. Вони дають змогу психологу краще проводити просвіту серед учнів, батьків та вчителів, швидко робити інтерпретацію результатів діагностичних досліджень, проводити корекційно-розвиткову роботу. 

Розроблення Типової програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників з виявлення та запобігання самогубствам і самоушкодженням

Підвищення професійної майстерності

Психолог школи підвищує професійну майстерність на курсах підвищення кваліфікації,  онлайн заняттях, вебінарах:  «Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання» , «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе» ,«З учнями про освіту та кар’єру», «Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти», «Надання першої психологічної допомоги», «Напрацювання власної стресостійкості», «Відновлення власного ресурсу», «Арт-терапія в роботі психолога», «Робота з втратою, переживання горя».

Проведення інформаційних кампаній для батьків щодо основних причин самогубств серед дітей, механізму виявлення суїцидальних настроїв у дітей, цифрової безпеки дитячого населення

Одночасно із традиційним консультування «тет-а-тет», психологічна служба  впроваджує онлайн-консультування, яке  практикується через різні альтернативні комунікативні канали.  Під час дистанційного навчання консультування учасників освітнього процесу здійснюється через групи у вайбері «Виховна робота», «Повір у себе», «Цікаво і корисно».

Тематика звернень :

 

Труднощі у навчанні

 

Шляхи підвищення мотивації учнів до навчання, проблеми шкільної неуспішності

 

Допомога дітям та сім’ям, які постраждали у військових конфліктах

 

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей із сімей учасників АТО

 

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб

 

Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти

 

Психолого-педагогічний супровід дітей/учнів закладів загальної середньої освіти із сімей Захисників і Захисниць України

 

Взаємовідносини в системі «вчитель-учень»

 

Взаємовідносини в системі «батьки-діти»

 

Взаємовідносини в системі «педагоги-батьки»

 

Професійне самовизначення учнів 

 

Дитина у віртуальному просторі. Комп’ютерна залежність

 

Суїцидальна поведінка дітей

 

Статеве виховання, дружба, кохання, рання вагітність

 

Асоціальні прояви у поведінці дітей

 

Адаптація дитини до нового колективу

 

Формування психологічної готовності дошкільників до навчання в школі

 

Вікові та індивідуальні особливості розвитку, проблеми самооцінки дитини

 

Допомога дітям та сім’ям, які перебувають у СЖО

 

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування

 

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей із сімей учасників АТО

 

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб

 

Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти

 

«Професійне вигорання» педагогів

 

Формування здорового способу життя



ЩОДО ЗМІЦНЕННЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЇ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ.

Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.

Проте в закладі освіти залишається проблематичним облаштування території з урахуванням доступності та універсального дизайну. До закладу освіти практично не можуть потрапити дорослі і діти з обмеженими фізичними можливостями - пандус лише частково відповідає вимогам виготовлений власними силами.

Територія закладу огороджена частково,тому паркан не відповідає вимогам безпечності, територія убезпечена від доступу стороннього автотраспорту частково, на території закладу є аварійна пожежна водойма, яка сьогодні може бути «небезпечною схованкою» для дітей під час ігор, водойма потребує капітального ремонту . Особливої уваги потребує фасад закладу. Територія закладу є достатньо озелененою.

Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (не слизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітини.

Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали.

Заклад освіти дотримується режиму провітрювання, є графік провітрювання.

Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам. Приміщення для харчування відповідає санітарно-гігієнічним нормам . В приміщенні для приготування їжі дотримуються режиму зберігання продуктів та готових страв.

Заклад освіти підключений до високошвидкісного інтернету (більше 100 МБ/с), що значно покращує освітній процес у школі і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет.

В навчальних приміщеннях закладу на початок навчального року здійснено поточний ремонт. В закладі освіти облаштовано:

Влітку було зроблено капітальний ремонт найпростішого укриття власними силами за допомогою батьків та працівників закладу.Завод «Спецзалізобетон» виділив безкоштовно 12 тонн бетону для залиття підлоги.

Протягом 2022 року, під час проведення поточного ремонту їдальні із залученням підрядника та власними силами під час підготовки найпростішого укриття. було проведено електрику в підвальне приміщення, замінено вікна та двері в їдальні .

В закладі освіти у використанні знаходиться 36 комп’ютери, з них: 22 портативних ПК (ноутбуків); 4 використовуються в управлінсько-господарській діяльності, 5 у використанні початкової школи. 36 комп’ютерів під’єднано до Інтернету, з них 22 підключено до Wi-Fi. Для здобувачів освіти з ООП за кошти освітньої субвенції було придбано 3 планшети.

За програмою «Нова українська школа» за 4 роки заклад освіти отримав 4 ноутбуки, 4 принтери, 4 плазмових телевізори. Повністю замінено парти і столи у 5 класах, закуплено цеглинки «Лего», конструктор» Лего», дидактичні ігри, навчальні посібники.

На жаль, приміщення закладу освіти за 60 років жодного разу капітально не ремонтувався. Дах закладу освіти потребує повної заміни. Електропроводка застаріла і її необхідно повністю замінити.

У 2023 році замінено близько 40 дерев’яних вікон  у закладі, які не відповідали сучасним вимогам по теплоізоляції, а також 5 вікон у спортивній залі, що були аварійно небезпечними - на металопластикові. Також замінено на металопластикові вхідні двері в навчальному закладі, бібліотеці та приміщенні їдальні.

У 2023 році було здійснено капітальний ремонт їдальні, а саме зали для прийому їжі: замінено підлогу, стелю, встановлено перегородку та віконця видачі їжі, а також прийому брудного посуду. Але існує потреба в оснащенні і обновленні харчоблоку через те, що приміщення є пристосованим для харчоблоку. Для відповідного оснащення харчоблоку та їдальні постає необхідність:

- в заміні плити та духової шафи для приготування їжі; електром'ясорубки; системи вентиляції; стелажів для посуду; щаф для зберігання харчових продуктів (крупи, цукор, хліб, тощо) в приміщенні харчоблоку;

- в придбанні сучасних меблів (столи, стільці) для приміщення їдальні, а саме зали для прийому їжі.

Адміністрація закладу освіти разом з трудовим колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у

належному стані, приділяє достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Проводиться робота по облаштуванню класних кімнат, коридорів, в якому беруть участь батьки, школярі та вчителі.

Протягом 2022/2023 н.р. до роботи закладу залучено меценатську допомогу для поліпшення матеріально-технічної бази:

  1. (ПП Юхимівське):

  1. ТОВ «Солар Стар-Агро»:

  1. Благодійні кошти (батьківська допомога):

 

Для ремонту та потреб закладу освіти, протягом червня-липня 2023 року Гніванським ЦОЗО було виділено кошти:

За кошти Гніванського ЦОЗО закуплено:

 

Без чоловічого плеча і сильних рук не впоратись з об’ємами господарства.

Висловлюємо вдячність Валерію Миколайовичу, старості с.Селище, що не відмовляє у допомозі - догляду за територією закладу.

Вдячності за підтримку нашого навчального закладу:

Також висловлюємо подяку у сприянні оновлення сайту на сьогодні – це дзеркало закладу, і нам вкрай необхідно було його оновити, дякуємо!

Слова вдячності висловлюємо керівнику ПП «Юхимівське», за постійну підтримку.

І, звичайно, велика вдячність батькам. Саме вони створюють затишок у класних кімнатах для своїх дітей.

Забезпеченість чинними підручниками і посібниками для виконання навчальних програм з предметів робочого навчального плану:

% забезпечення підручниками по класах

1

2

3

4

5

7

8

9

Англійська мова – 133,3%


Українська мова – 137,5%


Мистецтво 141,6%


Математика, ЯДС 1ч. – 145,8%


ЯДС 2ч. – 154,1%%

102,8%

Математика, мистецтво, ЯДС – 137,5%


Англійська мова, українська мова – 141,6%

Англійська мова, інформатика, математика, мистецтво, українська мова 1ч, ЯДС 1ч. – 100%


Українська мова 2ч., ЯДС 2ч. – 137,5% 

Математика – 90%


Пізнаємо природу – 63,3%


Решта – 0%

Біологія, образотворче мистецтво – 37,1%


Географія, музичне мистецтво – 42,8%


Хімія, основи здоров’я – 40%


Алгебра – 77,1%


Геометрія, українська мова, українська література – 68,5%


Англійська мова, інформатика, Історія України, фізика, всесвітня історія – 57,1%


Зарубіжна література – 54,2%

Біологія, зарубіжна література, історія України, мистецтво, основи здоров’я, хімія, українська мова – 118,1%


Алгебра, англійська мова, географія, геометрія, українська література, фізика – 90,8% 


Інформатика, всесвітня історія – 0%

Історія України, всесвітня історія, прав-во, інформ. – 0% 


Решта – 118,1%


Важливим аспектом збереження здоров’я здобувачі освіти є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування закладі освіти.

В закладі створені сприятливі умови для гарячого харчування здобувачів освіти 1-11 класів. За кошти бюджету здобувачі освіти 1-4 класів, діти, батьки яких є учасниками АТО, ООС, діти сироти та діти позбавлені батьківського піклування, отримують гаряче харчування. Організація харчування здобувачів освіти на хорошому рівні.

Медичне обслуговування здобувачів освіти та працівників закладу освіти організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для медичного забезпечення здобувачів освіти та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт та кімнату ізоляції, де працює медична сестра за визначеним графіком роботи, яка надає медичну допомогу у разі виникнення потреби, забезпечує профілактичні огляди, планує спільно з КПН «Гніванський ЦПМСД» Селищенська АЗПСМ медичні огляди. Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у закладі освіти формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки здобувачів освіти підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ.

Вчителі також щорічно проходять поглиблений медичний огляд у серпні. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в медичних картках установленого зразка, які

реєструються і зберігаються у закладі освіти.

У навчальному закладі проводяться заходи щодо здорового способу життя: шкідливості куріння, алкоголю, наркотиків. Крім уроків основ здоров’я, у планах кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню життя і здоров’я дітей», де планується послідовна робота оздоровчого характеру з класом.

Підвіз здобувачів освіти здійснюється перевізником із яким укладено договір відділом освіти. 

 

 

ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із головних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій освітнього процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу закладу освіти з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації закладу освіти. Наказом по закладу освіти призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, сплановані заходи.

На початок навчального року було видано ряд організаційних наказів з питань охорони праці, оформлено необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах та шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, облаштовано укриття. На спільних засіданнях педагогічної ради та ради закладу освіти розглянуто план роботи на 2022/2023 н.р., де передбачено розділи «Заходи з охорони праці».

Адміністрація закладу освіти забезпечувала виконання організаційно-технічних заходів впровадження державної системи стандартів безпеки праці; сприяла проведенню та брала участь у проведенні адміністративно-громадського контролю з питань охорони праці; організовувала з відповідними органами державного нагляду контроль за охороною праці та обстеження робочих місць; організовувала проведення вступного інструктажу та його оформлення згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 1669.

В умовах воєнного стану в закладі освіти посилено проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо поведінки під час надзвичайних ситуацій воєнного та техногенного характеру.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед здобувачів освіти, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з здобувачам освіти перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У закладі освіти в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщенні закладу освіти розміщено стенд по безпечній поведінці та куточок цивільного захисту.

Перевірено і затверджено акти готовності кабінетів до роботи у навчальному році. Один екземпляр знаходиться у директора, другий – у відповідальних за кабінети. Систематично поновлюються дезінфікуючі та миючі засоби.

Відповідними наказами було призначено відповідальних за організацію і забезпечення здорових і безпечних умов праці, освітнього процесу, стану робочих місць, обладнання, інструментів і пристосувань, приладів, спортивного приладдя;

- завідуючих майстернями, кабінетами;

- вчителів трудового навчання, фізики, фізичної культури, інформатики;

- класних керівників.

Впродовж навчального року заклад освіти працював згідно укладеного колективного договору, де встановлено взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема: режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку; умов і охорони праці.

Організовано проведення та реєстрацію інструктажів: вступного, первинного, повторного, позапланового, цільового та інструктажу на робочому місці і наявні підписи працівників у відповідних журналах. Усі учні 5 – 11 класів пройшли необхідні види інструктажів, про що свідчать відповідні записи в журналах із підписом особи, яка інструктувала (класного керівника), та з особистим підписом учнів, яким виповнилось 14 років, та записи бесід з техніки безпеки. Усі класні керівники проводили бесіди з учнями з техніки безпеки, які закріплені відповідними записами у класних журналах після кожної бесіди класними керівниками 1-11 класів. 

Педагогічними працівниками систематично проводилась інформаційно-просвітницька робота серед учасників освітнього процесу щодо мінної безпеки, безпеки життєдіяльності в умовах воєнного стану. Проводились навчання для працівників закладу освіти з цивільного захисту для формувань ЦЗ щодо дій у разі надзвичайних ситуацій, зокрема сигналу «Повітряна тривога». В навчальних кабінетах розміщені куточки безпеки.

Під час вивчення курсу «Основи здоров'я», «Здоров'я, безпека, добробут»  систематично звертається увага вчителями на поведінку учнів на вулиці, транспорті, вдома в автономній ситуації. На батьківських зборах проводилася роз’яснювальна робота з профілактики побутового травматизму.

За 2022/2023 н. р. не було зафіксовано жодного травмування під час освітнього процесу серед працівників та здобувачів освіти.

Згідно наказів по закладу освіти, які регламентують роботу з БЖД, було організовано та проведено ряд заходів з основ безпеки життєдіяльності та цивільного захисту (Тижні безпеки життєдіяльності, Тиждень безпеки дорожнього руху, День цивільного захисту), під час яких розглядалися питання безпечної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій, відповідно до методичних рекомендацій.

Класні керівники, вчителі основ здоров’я та захисту України проводили уроки для учнів 1-11 класів з питань цивільного захисту та основ безпеки життєдіяльності населення. Метою проведення «Уроків цивільного захисту та основ безпеки життєдіяльності» було:

Організація харчування здобувачів освіти регламентувалась законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами.

Контроль за якістю харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних вимог роботи їдальні здійснювалась батьківським комітетом, адміністрацією закладу  освіти, відділом освіти та бракеражною комісією, яка була затверджена наказом по школі. Наявний щоденний запис представниками комісії у бракеражному журналі. В наявності у їдальні завжди примірне, тижневе та щоденне меню. Скарг на харчування від учнів, батьків не було. Працівники їдальні охайні та ввічливі.

Перевірку своєчасності проходження медичних оглядів працівниками та проведення медичних оглядів дітей здійснювала медсестра Коломієць В.О.

Силами адміністрації систематично здійснювалася перевірка параметрів мікроклімату і санітарних умов у приміщеннях закладу освіти:

Куточки з охорони праці, правил дорожнього руху, пожежної безпеки, електробезпеки, поводження на воді, льоду, поводження з вибухонебезпечними предметами, цивільного захисту мають естетичний вигляд та розміщені на видних для учнів місцях з дотриманням правил ТБ.

Під час проведення занять у спортивному залі перед початком занять вчителі фізичної культури систематично проводили інструктажі з безпеки життєдіяльності та контролювали їх дотримання дітьми.

Наявний повний комплект інструкцій з безпеки життєдіяльності та охорони праці в закладі. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями.

Також в закладі освіти проводились практичні тренування, конкурси, вікторини з питань безпеки життєдіяльності, цивільного захисту та Тижні безпеки дорожнього руху, безпеки життєдіяльності.

 

 

Мета, основні напрямки роботи та завдання школи на 2022-2023 навчальний рік


Педагогічний колектив у 2022-2023 навчальному році починає працювати над єдиною проблемою: 

«Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти  як інструмент створення конкурентоспроможного закладу освіти з безпечним, безбар’єрним,  комфортним освітнім середовищем, високою корпоративною культурою, який надає якісні освітні послуги завдяки безперервному професійному зростанню працівників засобами проєктних технологій»


Місія закладу: Селищенський ліцей  Гніванської міської ради – це спільнота професіоналів, яка виховує освіченого лідера, здорову і самодостатню ціннісно-зорієнтовану особистість, патріота, здатного до творчої діяльності, інновацій, лідерства шляхом впровадження системи цінностей, особистість, яка прагне до навчання, готова до свідомого вибору та самореалізації, конкурентно- спроможна  на ринку праці, громадянина для  розвитку громади  та країни, в цілому. 

Пріоритети: 

- розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

- підвищення якості освітніх послуг;

- запровадження в закладі освіти інноваційних управлінських проєктів, підходів, форм, методів і засобів навчання;

- забезпечення ефективної взаємодії та співпраці всіх учасників освітнього процесу;

- активізація діяльності ЗО в освітньому просторі.

Мета: побудова єдиного інформаційного освітнього простору, який максимально сприятиме становленню випускника як компетентної, соціально інтегрованої та мобільної особистості.


Першочергові заходи з виконання пріорітетних завдань школи на 2022-2023 навчальний рік

(директор, адміністрація, співробітники)

Освітня діяльність

1. Підвищити результативність участі в предметних олімпіадах і конкурсі МАН на міському та обласному рівнях. (ЗДНВР, вчителі - предметники) 

2. Здійснювати підтримку і педагогічний  супровід  обдарованих та здібних дітей.           (ЗДНВР, ЗДВР, учителі – предметними, класні керівники)

3. Підвищити відповідальність у веденні шкільної документації з метою зниження кількості порушень.                                (ЗДНВР, ЗДНВР (ПШ)) 

Виховна та соціальна робота

1. Забезпечити безумовне виконання всіх норм законодавства із захисту дітей пільгових категорій та інших учасників освітнього процесу.

(ЗДВР, класні керівники)

2. Виховувати дітей у дусі любові до Батьківщини, родини, школи.                                                                                                      (ЗДВР, класні керівники)

3. Продовжувати профілактичну роботу з правового виховання.                                                                                    (Рада Профілактики, класні керівники)

4. Виховання гуманної, соціально активної особистості, яка усвідомлює свою належність до етносоціального та соціально-культурного середовища, здатна розуміти значення життя як найвищої цінності.                                                                                                                           (ЗДВР, класні керівники)

5. Виховання в учнів потреби у здоров’ї, що є важливою життєвою цінністю, свідомого прагнення до ведення здорового способу життя.

(ЗДВР, класні керівники)

Методична робота

1. Здійснення заходів з поглиблення педагогічних знань, методології навчання, практики та методики виховання, психології, етики, формування в молодих учителів посадових умінь і навичок.                                                                                                                                                       (ЗДНВР, методрада)

2. Здійснення заходів щодо підвищення культури співробітництва педагогів різних поколінь.                                                                (ЗДНВР,  методрада) 

3.Забезпечити результативну участь вчителів у конкурсах професійної майстерності різного рівня.                                                        (ЗДНВР, методрада)  


Господарча діяльність

1.Скласти план оновлення матеріальної бази та ремонту навчальних приміщень ЗО.                                                                                                          (ЗГЧ) 

2. Вжити всіх необхідних заходів із забезпечення економного споживання енергоресурсів.                                                                                               (ЗГЧ)  

3. Забезпечити поповнення матеріальної бази для продовження комп'ютеризації усіх ланок діяльності ЗО.                                                           (Директор)

 

Адміністративна діяльність 

Забезпечити адекватну оцінку особистого внеску кожного співробітника до результатів роботи ЗО.                                        (Адміністрація, профком)


Основні напрями роботи ЗО:

 

Селищенський ліцей Гніванської МР – це спільнота професіоналів, яка виховує освіченого лідера, здорову і самодостатню ціннісно-зорієнтовану особистість, патріота, здатного до творчої діяльності, інновацій, лідерства шляхом впровадження системи цінностей, особистість, яка прагне до навчання, готова до свідомого вибору та самореалізації, конкурентно-спроможна  на ринку праці, громадянина для  розвитку громади  та країни, в цілому. 

Дякую за увагу!

 

 

ЗВІТ

директора Селищенського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів

Гніванської міської ради Вінницької області Сагадіної О.Ю.

за 2021/2022 навчальний рік

 

Шановні колеги, батьки, учні!

У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2021-2022 навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор  керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом закладу освіти та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти. Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави.

Свою роботу та роботу закладу представляю відповідно  напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності.

 

СТРУКТУРА ЗАКЛАДУ

На кінець навчального року в школі налічується 249 здобувачі освітив (13 класів), з них 17 ВПО:

 

Кадровий склад.

27 педагогічних працівників:

2 вчителів перебувають на даний час у відпустці по догляду за дитиною.

 

Технічний та допоміжний персонал – 16.

 

Органи самоврядування:

Педагогічна рада керівник Сагадіна О.Ю.

Первинна профспілкова організація  Голова Сакалюк В.В.

Методична рада Голова Сагадіна О.Ю.

Батьківський комітет – Голова Лукашкіна І.С.

Учнівське самоврядування  Рибальчук Б.

 

Згідно з Конституцією України (ст.51), Законом України «Про освіту», Порядком ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та здобувачі освітив (Затвердженого постановою Кабміну України від 13 вересня 2017р. № 684), адміністрація закладу освіти вживає заходи щодо реалізації права дітей і підлітків шкільного віку, які постійно проживають на закріпленій території обслуговування, на здобуття повної загальної середньої освіти. Зокрема:

• здійснює постійний контроль за відвідуванням закладу освіти, з’ясовує причини відсутності на уроках, підтримує тісний зв’язок з батьками, соціальною службою і ювенальною превенцією;

• організовує роботу з надання допомоги в засвоєнні навчального матеріалу здобувачам освіти, які тривалий час не відвідували школу;

• у межах своєї компетенції веде роз’яснювальну роботу серед населення щодо обов’язковості здобуття дітьми й підлітками повної загальної середньої освіти.

 

АНАЛІЗ РОБОТИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ЗА 2021/2022 Н.Р.

Керуючись ЗУ «Про освіту» від 05.09.2017р. №2145- VІІІ) наголошуємо, що

Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.

Провідною стратегічною ідеєю розвитку Селищенського ЗЗСО є виховання випускника лідера на засадах морально-етичних цінностей і людських якостей в умовах безпечного, комфортного, безбар’єрного, інклюзивного, мотивуючого та розвиваючого освітнього простору, що дозволяє реалізувати індивідуальні освітні траєкторії навчання здобувачів освіти та професійний розвиток працівників

 Селищенський ЗЗСО – це осередок просвітництва в громаді, в якому створюються умови для забезпечення доступної та якісної освіти відповідно до вимог законодавства, запитів суспільства та потреб учасників освітнього процесу.

Колектив закладу освіти протягом 2021/2022 навчального року працював над втіленням у життя Закону України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Концепції Нова Українська школа», «Національної доктрини розвитку освіти», Конвенції ООН про права дитини. Це були поступальні кроки, які логічно сприяли вирішенню та реалізації проблемного питання роботи закладу освіти«Всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка прагне до навчання, готова до свідомого вибору та самореалізації».

Для того, щоб ідея розвитку особистості на цінностях була реально втілена ужиття, всі учасники освітнього процесу закладу освіти навчаються відчувати необхідність самокритично, відповідально оцінювати себе та самовдосконалюватися.

 

ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС

Цей рік нам прийшлося працювати в складних умовах (дистанційне навчання в умовах епідеміологічної ситуації в країні та організація роботи закладу освіти в умовах воєнного стану)  з цих причин  були зміни у структурі навчального року і оголошено вимушені двотижневі канікули.

 Освітній процес у Селищенському ЗЗСО I-III ст. Гніванської  міської ради розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2021 року та тривав по 03 червня 2022 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу та семестровою системою: І семестр тривав з 01 вересня 2021 року по 24 грудня 2021 року; ІІ семестр з 10 січня по 03 червня 2022 року. 

У закладі освіти функціонувало 13 класів, 4 групи продовженого дня, 2 гуртка та 1 факультатив. В закладі освіти навчалося 249 здобувачів освіти. З них Похвальними Листами було нагороджено 15 здобувачів освіти. Золоту медаль отримав Кравцов Максим.

Усі заплановані заходи виконувалися відповідно до річного плану та безпекової ситуації в країні.

Внаслідок проведеної роботи рівень навчальних досягнень здобувачі освітив за рік, в порівнянні з попереднім роком, знизився і має такі результати: 

Рівень навчальних досягнень на високий і достатній рівні становить лише 40,3% (56 здобувачів освіти). У порівнянні з попереднім роком 48,2%. Рівень знизився на 7,9%. На це вплинуло кілька факторів: дистанційне навчання в зв’язку з пандемією та воєнним станом, коли у здобувачів освіти були відсутні електронні засоби спілкування з учителями.

Здобувачі освіти, які показали високий рівень навчання це Атерлей Олександра 5-А кл., Темляківська Софія 5-А кл., Чорна Софія 5-Б кл., Миколишена Анастасія 5-Б кл., Дячинський Ігор 5-Б кл., Шаргородська Марина 6 кл., Соболева Марія 6 кл., Морозюк Максим 6 кл., Тодорчук Ілля 7 кл., Телегін Генадій 7 кл., Соколюк Михайло 7кл., Харламов Володимир 8 кл., Павленко Аліса 9 кл., Мельник Олександра 10 кл., Кравцов Максим 11 кл.

Якщо взяти рівень навчальних досягнень по класах:

 

5-А

5-Б

6

7

8

9

10

11

К-сть

%

К-сть

%

К-сть

%

К-сть

%

К-сть

%

К-сть

%

К-сть

%

К-сть

%

Висрівень

2

11,2

3

15,8

3

14,2

3

12

1

5,5

1

5,5

1

9,1

1

11,1

Дост. рівень

5

27,7

11

57,9

5

24

2

8

5

27,8

6

33,4

4

36,5

3

34,4

Сер. рівень

8

44,4

5

26,3

10

47,6

19

76

10

55,6

8

44,5

6

54,4

4

44,4

Поч. рівень

3

16,7

-

-

3

14,2

1

4

2

11,1

3

16,6

-

-

1

11,1

Якісн. показ.

38,9%

73,7%

38,2%

20%

33,3%

38,9%

45,6%

45,5%

 

Рівень навчальних досягнень різний у всіх класах, найнижчі результати в здобувачів освіти 7 класу – 20% (класний керівник Бабенко Г.М.), найвищі результати у здобувачів освіти 5-Б класу 73,7% (класний керівник Войткова І.П.)

З метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді, розвитку її інтересів протягом жовтня 2021 року в Селищенському ЗЗСО І-ІІІ ст. було організовано проведення І (шкільного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів: українська мова та література, російська мова, зарубіжна література, математика, правознавство, англійська мова, екологія, біологія, трудове навчання, географія, історія, фізика, інформаційні технології, хімія та організована планомірна робота з підготовки до  ІІ (міського) етапу  Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів (далі – Олімпіада).

Для організації та проведення І (шкільного) етапу Олімпіад в закладі освіти було створено оргкомітет, який здійснював  науково-методичний супровід та керував процесом усіх організаційних та підготовчих заходів щодо проведення олімпіад. Також було складено та затверджено графік додаткових занять, графік проведення І етапу олімпіад, створено журі для перевірки завдань та оцінювання робіт учасників І етапу олімпіад, проведено засідання шкільних методичних об’єднань суспільно-гуманітарного та природничо-математичного циклів, на яких було обговорено алгоритм перевірки робіт учнів.

Порушень при проведенні І (шкільного) етапу учнівських олімпіад зафіксовано не було.

Предмет

К-сть уч-ків

К-сть уч-ків по класах

Переможці

Клас

6

7

8

9

10

11

1.

Українська мова та література

21

-

5

8

2

2

4

Кравцов Максим

Рябчинська Вероніка

Павленко Аліса

Сідлак Анастасія

Кудирко Іван

11

10

 

9

8

7

2.

Історія

11

-

-

3

3

2

3

Павленко Аліса

Козлова Тетяна

9

8

3.

Математика

8

2

2

1

1

1

1

Мельник Олександра

Соколюк Михайло

10

 

7

4.

Правознавство

4

-

-

-

4

-

-

 

 

5.

Хімія

8

-

-

4

4

-

-

 

 

6.

Зарубіжна література

2

-

-

-

2

-

-

Павленко Аліса

 

9

7.

Російська мова

1

-

-

-

1

-

-

Павленко Аліса

9

8.

Трудове навчання

4

-

-

1

1

-

2

Рибальчук Борис

Борщевська Вікторія

9

11

9.

Англійська мова

18

-

-

4

6

6

2

Швець Вікторія

Кравцов Максим

Грязнова Яна

Павленко Аліса

Зіненко Варвара

Сідлак Анастасія

11

11

10

9

9

8

10.

Біологія

25

-

-

12

12

-

1

Дацюк Артем

Павленко Аліса

8

9

11.

Екологія

3

-

-

-

-

2

1

 

 

12.

Географія

18

-

-

3

5

5

5

Козлова Тетяна

Рибальчук Борис

Рябчинська Вероніка

Швець Вікторія

8

9

10

 

11

13.

Фізика

4

-

-

1

2

1

-

Мельник Олександра

11

14.

Інформаційні технології

4

-

-

1

2

1

-

 

 

 

Всього

131

2

7

38

45

20

19

26

 

 

В 2021/2022 н.р. здобувачі освіти взяли участь у міському етапі Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів та здобули 4 призових місця:

Російська мова та література

Трудове навчання

У Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. П.Яцика зайняли 1 призове місце Дипломом ІІІ ступеня: Шаргородська Марина – учениця 6 класу Селищенського ЗЗСО І-ІІІ ст. (Щеглова Л.В.).

Слайд

В цілому проаналізувавши результативність участі нашого закладу освіти в міському етапі предметних олімпіад за чотири останні роки можна зробити висновок, що результати погіршились. Необхідно посилити системну роботу, спрямовану на розвиток та вдосконалення творчих здібностей учнів, психологічну підготовку здобувачів освіти, спрямовану на вироблення вмінь не пасувати перед труднощами, виважено діяти в нестандартних ситуаціях.

Упродовж року проведено пізнавальні, розвивальні, загальношкільні заходи у різних напрямках навчально-виховного значення. Ряд спортивних змагань та конкурсів сприяли розвитку фізичних сил, та формуванню позитивного ставлення здобувачів освіти до збереження власного здоров’я, з дотриманням санітарних норм.

Однак в даній системі роботи є ряд недопрацювань. Упродовж останніх років здобувачі освіти не приймають участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН.

Згідно наказів МОН та у зв’язку з воєнним станом введеним указом президента України з 24 лютого 2022 року, в цьому році ДПА у 4, 9 класах було відмінено, а ЗНО буде проводитись у формі національного мультипредметного тесту. Вчителями проводилась робота з підготовки випускників до НМТ та надавались консультації щодо написання мотиваційного листа.

Організація роботи з використанням технологій дистанційного навчання В 2021/2022 н.р. з у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні та воєнним станом з метою виконання навчальних планів і програм в закладі освіти було організовано навчання з використанням технологій дистанційного навчання, відповідно до «Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти», затвердженого наказом МОН України від 08.09.2020 р. № 1115. Для організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання в Селищенському ЗЗСО І-ІІІ ст. використовується система сервісів ГУГЛ ВОРКСПЕЙС ФОР ЕДЮКЕЙШН (GOOGLE Workspace for Education) розроблена спеціально для закладів освіти.

З метою забезпечення можливості реалізації конституційного права на здобуття освіти для кожного учасника освітнього процесу було створено персональний обліковий запис Google в домені Selyshche.net. Створено класи для кожного навчального предмету в програмі Google Classroom з автоматичним доступом до онлайн-уроків в сервісі Google Meet. При створенні уроку здобувачам освіти автоматично на пошту надсилається запрошення на урок. Для взаємодії з здобувачами освіти в Селищенському ЗЗСО І-ІІІ ст. використовується платформа онлайн-навчання «ПРОСВІТА».

Поточне оцінювання вчителі здійснювали в усній і письмовій формах, застосовуючи такі його види: тестування, практичні, контрольні, діагностичні роботи, дослідницькі та творчі проєкти, есе, усні співбесіди та опитування тощо.

За підсумками 2021/2022 н.р. встановлено, що в основному здобувачі освіти засвоїли програмовий матеріал у достатньому обсязі, володіють необхідними практичними навичками, здебільшого вміють викладати теоретичний матеріал у логічній послідовності, пов’язувати його з практикою; володіють навиками аналізу подій, явищ, фактів, умінням зіставляти, знаходити важливе, пояснювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки, самостійно будувати висловлювання відповідно до комунікативних завдань.

 

ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ

З метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство шляхом запровадження інклюзивного навчання у 2021-2022 навчальному році інклюзивним навчанням було охоплено 4 класи закладу освіти, у зв’язку із вибуттям здобувача освіти із ООП до іншого закладу освіти у ІІ семестрі інклюзивним навчанням було охоплено 3 класи.

Навчання в класах, де організоване інклюзивне навчання, здійснюється за робочими навчальними планами закладу освіти. На основі робочих планів розроблено та затверджено для кожного учня з особливими освітніми потребами індивідуальний робочий навчальний план та індивідуальну програму розвитку з урахуванням висновку ІРЦ. Індивідуальні плани та індивідуальні програми розвитку розроблялися командами психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами за участю батьків дітей та затверджувалися директором.

Згідно з висновками ІРЦ на початку начального року був складений розклад корекційно-розвиткових занять, який затверджений директором закладу освіти та погоджений батьками здобувачів освіти. В індивідуальній програмі розвитку зазначена кількість годин (2-6) та напрями проведення корекційно-розвиткових занять, визначені психолого-медико-педагогічною консультацією з урахуванням особливостей психофізичного розвитку дитини та типових навчальних планів. Корекційно-розвиткові заняття проводяться з урахуванням особливостей навчально-пізнавальної діяльності здобувача освіти. Проведення ефективної корекційно-розвиткової роботи в цілому здійснюється завдяки співпраці корекційних педагогів, практичного психолога, класних керівників, вчителів-предметників, батьків та адміністрації закладу освіти.

Асистенти вчителів працюють в тісному контакті з вчителями, батьками, постійно ведуть спостереження за змінами у розвитку дитини, надають допомогу здобувачам освіти з особливими освітніми потребами, чітко дотримуючись вимог посадової інструкції асистента вчителя, затвердженої керівником закладу. Вони допомагають в організації освітнього процесу у класах з інклюзивним навчанням, сприяють розвитку дітей, поліпшенню їх психоемоційного стану, співпрацюють з батьками.

В процесі підготовки до уроку вчителі складають план-конспект уроку, в якому інтегрують учбовий матеріал загальних та індивідуальних програм так, щоб на одному уроці діти з різним станом психофізичного і інтелектуального розвитку вивчали близьку за змістом тему, але на тому рівні засвоєння, який доступний для кожного здобувача освіти. Закріплення отриманих знань, умінь і навичок ведеться на різному дидактичному матеріалі, підібраному для кожного здобувача освіти індивідуально: роздаткові картки, вправи з навчальних посібників і підручників (добирає асистент вчителя).

Учні з особливими освітніми потребами є активними учасниками позакласної роботи, яка проводиться з урахуванням психофізичних можливостей дитини і спрямована на всебічний розвиток особистості, формування позитивного соціально-психологічного статусу.

 

МЕТОДИЧНА РОБОТА

Враховуючи індивідуальні можливості вчителів, їх методичну підготовку, професійний рівень, матеріальну базу закладу освіти, було визначено структуру методичної роботи. Вона реалізовувалась через колективні, групові та індивідуальні форми роботи:  педагогічна рада;  методична рада; методичні об’єднання; нетрадиційні форми методичної роботи; проведення заходів, спрямованих на вдосконалення освітнього процесу, підвищення якості знань здобувачів освіти; робота з молодими та малодосвідченими педагогічними працівниками.

У 2021-2022 навчальному році педагогічний колектив Селищенського ЗЗСО І-ІІІ ст. працював над реалізацією науково-методичної проблеми «Всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка прагне до навчання, готова до свідомого вибору та самореалізації» (практичний етап).

З цією метою було проведено практикум «Внутрішня система забезпечення якості освіти. Самооцінювання закладу освіти: ефективний інструмент підвищення якості надання освітніх послуг», «Арт терапія як форма подолання посттравматичного стресу», «Використання інноваційних технологій в освітньому процесі».

З педагогічними працівниками закладу проведені інструктивно-методичні наради: «Від конфлікту до культури педагогічного спілкування», «Формування навичок ХХІ століття: критичне та продуктивне мислення і вирішення проблем».

Впродовж навчального року проводився постійний аналіз роботи педагогічних працівників: динаміка навчальних досягнень учнів, незалежне тестування навчальних досягнень учнів, рівень професійного росту (відкриті уроки, заходи, розробки методичних матеріалів, виступи тощо), застосування у роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів, тощо. Моніторинг дав змогу проаналізувати роботу не тільки класних колективів загалом, але і досягнення здобувачів освіти.

Стрижневу роль в реалізації методичних завдань, розробці та запровадженні прогресивних форм і методів навчання та виховання, проведенні систематичної групової та індивідуальної форм роботи з педагогічними кадрами, надано предметним методичним об’єднанням:

Протягом року вчителями суспільно гуманітарного-циклу розглядались питання «Сучасні інноваційні методи роботи із учнями на уроках предметів суспільно-гуманітарних дисциплін», «Формування інформаційної грамотності здобувачів освіти в умовах дистанційного навчання – складова забезпечення результативності освітнього процесу», «Розвиток креативного мислення як засіб формування творчих здібностей школярів на уроках суспільно-гуманітарних предметів», «Критерії оцінювання навчальних досягнень», «Скринінг в освіті», «Самоосвіта, її визначення для формування професійної компетентності учителя».

На засіданнях методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу розглядалися питання: підготовка здобувачів освіти до участі у природничо-математичних конкурсах, олімпіадах, ДПА, ЗНО; аналіз результатів ДПА та ЗНО; особливості методики навчальних занять природничо-математичного циклу із застосуванням компетентнісного підходу в освітньому процесі НУШ; наскрізні змістовні лінії, як засади до створення цілісної картини світу: методика реалізації; застосування педагогічної технології «інтеграція»: плюси та мінуси; сучасні методики оцінки знань умінь і навичок; виховання патріотизму та любові до України на уроках природничо-математичного циклу.

На засіданнях методичного об’єднання вчителів початкових класів розглядались найактуальніші питання навчання і виховання молодших школярів НУШ: «Педагогіка партнерства як продуктивна форма взаємодії вчителя та учнів», «Інтеграція у навчанні молодших школярів математики «Щоденні 3»», «Оцінювання здобувачів освіти, які тимчасово навчаються в закладі освіти».

З метою удосконалення навичок формування ключових компетентностей здобувачів освіти, задоволення духовних потреб людини, свободи у виборі власних світоглядних позицій, механізмів саморегуляції та самовиховання методичним об’єднанням класних керівників проведено практичне заняття «Формування в учнів національної самосвідомості, виховання рис загальнолюдської моралі», «Скринька невирішених питань»: «Виховна робота в класі: як подолати проблеми», рекламне педагогічне агентство «А у нас…», «Психолого-педагогічний супровід учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану».

Методичне об’єднання асистентів вчителів та вчителів інклюзивних класів працювали над методичною проблемою «Формування  розвиток ключових компетентностей здобувачів освіти з особливими освітніми потребами». На засіданнях розглядались актуальні питання щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами: «Нестандартні форми роботи з дітьми з особливими освітніми потребами», «Психологічна абетка», «Панорама ідей», «Методи індивідуального підходу до дітей  з особливими освітніми потребами».

Одним з пріоритетних питань методичної роботи є підвищення професійної майстерності вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення задоволення індивідуальних потреб в особистому та фаховому зростанні, активізації творчого потенціалу.

Педагогічні працівники закладу брали активну участь у різноманітних заходах й ділились своїм досвідом із колегами через:

Дієвим органом у структурі методичної роботи є педагогічні ради, на які виносилися питання звітного характеру, проблемного, організаційного, підсумкового. Їх проведення мало на меті стимулювання розвитку творчого потенціалу педколективу, росту професійної майстерності вчителів, вихователів, керівників гуртків, сприяння формуванню атмосфери творчого пошуку, забезпечення підвищення якості освітнього процесу.

Одним із важливих напрямків удосконалення педагогічної майстерності є атестація вчителів, яка здійснюється у відповідності з чинним законодавством, Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, змінами і доповненнями до нього. Головним завданням атестаційного періоду є комплексна оцінка рівня кваліфікації педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності вчителів різних фахів.

З метою використання права вчителя на атестацію адміністрація закладу щороку знайомить педагогів із законодавчою і нормативною базою щодо даного питання.

У графік атестації 2022 року були включені: Бабак Т.В. (підтвердження І категорії), Сакалюк В.В. (підтвердження вищої категорії та звання вчитель-методист), Лясота І.В. (присвоєння ІІ категорії). До атестаційної комісії було подано 2 заяви на проведення позачергової атестації: Касенюк Т.І. (присвоєння ІІ категорії) та Войткова І.П. (присвоєння ІІ категорії). Засідання атестаційної комісії відбулись у період дистанційного навчання. Звіти вчителів заслухано в онлайн форматі.

План заходів щодо організації науково-методичної роботи в закладі освіти протягом 2021-2022 навчального року був виконаний. Однак у здійсненні методичної роботи мали місце окремі недоліки, які будуть враховані у 2022/2023 н.р.

 

ВИХОВНА РОБОТА

Виховна робота в закладі освіти проходила відповідно до нормативно – правової бази, наказів МОН, наказів відділу освіти Гніванської міської ради та відповідно до річного плану роботи. Слід відзначити те, що виховна робота проходила у складних умовах, поєднуючи дистанційну та очну форми навчання, що ускладнювало процес залучення до участі у заходах здобувачів освіти. Більшість заходів проходили по-класах, або в обмеженому режимі. Тому основна відповідальність за якість проведеної роботи, залежала від активності і відповідальності класних керівників. Проте слід відзначити що всі відкриті виховні заходи були проведені згідно графіка.

В закладі освіти, традиційно проходять, як  заходи за напрямками -Олімпійський Тиждень (до Дня фізичної культури і спорту), Тиждень здорового способу життя, Тиждень безпеки життєдіяльності, так і тематичні заходи – День знань, День вчителя,  День захисника України, Лінійка до Дня української писемності та мови, День Гідності та Свободи, День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій. Всеукраїнська акція «Засвіти свічку», День памяті Героїв Небесної сотні, Свято Нового року, Фестиваль колядок та щедрівок, майстер-класи «Великодній віночок», свято Останнього дзвоника. Діти є активними учасниками різноманітних акцій: «Чисте подвір’я», «Алея хрезонтем», «Допомога птахам взимку», «Серце до серця», акція на підтримку онкохворим дітям «Янголи поруч». Особливо актуальним, в умовах дистанційного навчання та воєнного стану є питання булінгу. З метою запобігання випадків цькування в закладі проводиться Тиждень протидії булінгу «Обережно Булінг, День толерантності, акція  «16 днів проти насильства», заходи щодо запобігання насильськту за ознакою статі та ін.

Хочеться подякувати за роботу класним керівникам, які намагалися  проводити заходи цікаво, різноманітно та залучити до них якнайбільше своїх вихованців. Вся інформація про виховні заходи, світлини, відео вісвітлені на сайті закладу освіти та офіційних сторінках в соцмережах. 

Здобувачі освіти є активними учасниками міських та обласних мистецьких конкурсів: «Новорічна композиція» 1 місце учень 1 класу Човба Максим, 1 місце учениця 11 класу Рогожук Юлія, 1 місце учень 4 класу Божок Владислав, «Український сувенір» І місце Рогожук Юлія. 6 учасників взяли участь у 23 обласній краєзнавчій олімпіаді «Моя Вінничина». Є здобутки і на пісенній ниві. У міському етапі конкурсу вокалістів та читців 2 місце здобула учениця 10 класу Мельник Олександра, а 3 місце учениця 1 класу Ткач Каміла.

Виховна робота педагогічного колективу була спрямована на виховання підростаючого покоління, взаєморозуміння і взаємопідтримки дітей, батьків, молоді, місцевих організацій, співпрацю у досягненні поставленої мети та завдань. У своїй діяльності керувалися загальнолюдськими цінностями, глибоким розумінням традицій свого народу, свого села. У зв’язку з цим виховна робота школи була спрямована згідно відповідних напрямів.

Профорієнтаційна підготовка молоді починається ще у шкільні роки. Завдання закладу освіти підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. З цією метою у закдаді освіти працював гурток для здобувачів остіти 9 - 11 класів «Моя майбутня професія». Під час заннять дітям надавалася інформація про професі які актуальні на ринку праці, проводилися мотивуючі тренінги, перегляд аналітичного кіно, профтестування та профконсультації.

З метою збереження життя і здоровя здобувачів освіти класні керівники провели всі необхідні  планові і позапланові інструктажі з безпеки життєдіяльності в онлайн режимі.

В цьому навчальному році соціальний паспорт закладу освіти має такий вигляд: дітей з багатодітних сімей – 22; малозабезпечених сімей – 2, в них дітей – 3; Дітей сиріт-2, 6 дітей позбавленні батьківського піклування; 11 дітей , батьки яких мають статус учасника АТО.

Діти даних категорій постійно знаходяться під контролем, в разі необхідності надається соціально-психологічна підтримка, допомога. Ці здобувачі освіти залучаються до участі в різних загальношкільних та позашкільних заходах.

Робота з дітьми пільгових категорій проводиться успішно внаслідок тісної та злагодженої співпраці класних керівників, психолога, адміністрації школи, та постійного зв’язку з батьками. Складені бази даних на дітей пільгового контингенту, соціальні паспорти, індивідуальні плани роботи класних керівників та єдиний загальношкільний план.

Забезпечення взаємодії школи і сім’ї здійснюється через проведення батьківських зборів.

В закладі освіти наказом директора створюється щорічно рада профілактики правопорушень. Вона працює на підставі розробленого Положення про раду профілактики. На засідання ради профілактики запрошуються учні, які схильні до правопорушень, порушники дисципліни на уроках та їх батьки. Рада засідає не рідше 4 разів на рік або за потреби.

Адміністрацією школи, радою профілактики правопорушень школи проводяться різноманітні профілактичні заходи з учнями групи ризику та учнями, що потрапили в складні життєві умови. Завдяки постійній профілактичній роботі, співпраці з органами внутрішніх справ на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх немає.

Проводилась зустріч учнів та батьків з працівниками ювенальної поліції.

Виховання учнів в закладі освіти і сім'їщоденний нерозривний зв'язок, клопіткий творчий процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини.

Класні керівники співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: спілкуються з родиною; тримають зв'язок через щоденники; проводять онлайн спілкування з батьками анкетування. Традиційними формами роботи з батьками є індивідуальні бесіди. Під час спілкування з батьками через вайбер доводиться до відому напрямки роботи класів, звітують про свою роботу та досягнення учнів.

Створена рада закладу, батьківська рада та батьківські комітети по класах, які підтримують і розвивають матеріально-технічну базу закладу освіти.

 

 

ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА

Першочерговим завданням психологічної служби є пошук дієвих засобів і методів профілактичної, корекційної, просвітницької та розвиткової роботи.

Навчальна діяльність реалізується через викладання навчального матеріалу за програмами курсів : « Корисні звички»,  « Цікаво про корисне» для учнів 3-4 класів та «Дорослішай на здоровя» для учнів 9 класу.

Просвітницька робота психологічної служби пов’язана з наданням та поширенням знань. В закладі освіти  запроваджено «Годину психолога», що сприяє розв’язанню соціально-педагогічних проблем в учнівському середовищі та включає підвищення психологічної культури усіх учасників освітнього процесу, яка проводиться щомісячно для кожного класу. Протягом року було проведено більше 50 годин  психолога на теми:

Діагностика в роботі  психологічної служби має свої особливості, чим відрізняється від традиційної дослідницької діагностики.

Профілактична робота 

Психологічна служба працює над питанням щодо створення безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок.

Адже конфлікти між різними учасниками та учасницями освітнього процесу, проблеми цькуваня (булінгу) і насильства в шкільному середовищі найчастіше стають перепоною для формування у школярів таких цінностей як толерантність, повага, підтримка, порядність, гармонійне спілкування та співіснування у суспільстві.

Щороку в закладі освіти психологічна служба проводить акцію «16 днів проти насилля»: години психолога, тренінгові заняття на тему «Шкільний булінг»  , «Домашнє насилля», «Толерантність починається з мене», «Казка про толерантність», «Не втомлюємося жити», «Права дітей»… 

Корекційна робота

 Корекційна робота практичного психолога спрямована на підвищення загального рівня розвитку дитини, заповнення прогалин її попереднього розвитку і навчання, розвиток недостатньо сформованих вмінь та навичок, підготовку дитини до адекватного сприйняття навчального матеріалу тощо.

Протягом року корекційна робота проводилась з учнями інклюзивних класів ( Панін М., Ремпович Є, Левчук С.) згідно рекомендацій ІРЦ.

Напрямки у роботі практичного психолога з дітьми з ООП:

- вивчення та моніторинг психічного розвитку дитини з ООП;

- психологічний супровід дитини з ООП;

- надання корекційно-розвиткових послуг дитині з ООП згідно з ІПР;

- надання рекомендацій, консультацій та методичної допомоги педагогічним працівникам закладу освіти у роботі з дитиною з ООП;

- консультативна робота з батьками дитини з ООП;

- просвітницька робота щодо формування психологічної готовності в учасників освітнього процесу до взаємодії в інклюзивному середовищі.

Консультування 

Консультування здійснюється за запитом учасників освітнього процесу. Протягом року консультуванням було охоплено близько 95 учасників освітнього процесу.

На сайті закладу створено сторінку «Кабінет психолога».Така сторінка є для батьків джерелом інформації навчального, методичного або виховного характеру.

Підвищення професійної майстерності 

Психолог школи підвищує професійну майстерність на курсах підвищення кваліфікації,  онлайн заняттях, вебінарах :  «Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період COVID-19» , «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе» ,«З учнями про освіту та кар’єру», «Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти».

 

ЩОДО ЗМІЦНЕННЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЇ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ.

Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.

Проте в закладі освіти залишається проблематичним облаштування території з урахуванням доступності та універсального дизайну. До закладу освіти практично не можуть потрапити дорослі і діти з обмеженими фізичними можливостями - пандус лише частково відповідає вимогам виготовлений влсними силами.

Територія закладу огороджена чстково, тому паркан   не відповідає вимогам безпечності, територія  убезпечена від доступу стороннього автотраспорту частково, на території закладу є аварійна пожежна водойма, яка сьогодні може бути «небезпечною схованкою» для дітей під час ігор, водойма потребує капітального ремонту . Особливу увагу потребує фасад закладу. Територія закладу є достатньо озелененою.

Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітини.

Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали.

Заклад освіти дотримується режиму провітрювання, є графік провітрювання.

Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам. Приміщення для харчування не відповідає санітарно-гігієнічним нормам та потребує капітального ремонту. В приміщенні для приготування їжі дотримуються режиму зберігання продуктів та готових страв.

Заклад освіти підключений до високошвидкісного інтернету (більше 100 МБ/с), що значно покращує освітній процес у школі і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет.

В навчальних приміщеннях закладу на початок навчального року здійснено поточний ремонт. В закладі освіти облаштовані кабінети математики, фізики, ділового мовлення, англійської мови, 5 – початкових класів, майстерня та ресурсна кімната.

В закладі освіти у використанні знаходиться 54 комп’ютери, з них: 22 портативних ПК (ноутбуків); 4 використовуються в управлінсько-господарській діяльності, 5 у використанні початкової школи. 53 комп’ютери під’єднанні до Інтернету, з них 22 підключено до Wi-Fi. Для здобувачів освіти з ООП за кошти освітньої субвенції було придбано 3 планшети.

За програмою «Нова українська школа» за 4 роки заклад освіти отримав 4 ноутбуки, 4 принтери, 4 плазмових телевізори. Повністю замінено парти і столи у 5 класах, закуплено цеглинки лего, конструктор лего, дидактичні ігри, навчальні посібники. Придбано жалюзі. В цьому році за рахунок спонсорської допомоги ПП «Юхимівське» придбано 2 столи з нержавіючої сталі та інвентар для харчоблоку на суму 10000 грн.

На жаль, заклад освіти за 60 років жодного разу капітально не ремонтувався. Дах закладу освіти потребує повної заміни. Електропроводка застаріла і її необхідно повністю замінити. Залишилися ще не замінені близько 40 вікон дерев’яних, які не відповідають сучасним вимогам по теплоізоляції, з них 5 вікон у спортивній залі є аварійно небезпечними. Потреба в оснащенні і обновленні харчоблоку існує досить давно через те, що приміщення є пристосованим для харчоблоку. В результаті нових вимог щодо налагодження харчування з 2021/2022 року питання постало дуже гостро, про що свідчить ряд перевірок закладів освіти України Уповноваженим Верховної ради з прав людини, в тому числі нашого.

Адміністрація закладу освіти разом з трудовим колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у належному стані, приділяє достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Проводиться робота по облаштуванню класних кімнат, коридорів, в якому беруть участь батьки, школярі та вчителі. 

Протягом 2021/2022 н.р. до роботи закладу залучено меценатську допомогу для поліпшення матеріально-технічної бази.

  1. Для потреб шкільної їдальні, відповідно до санітарних вимог, за благодійні кошти ПП «Юхимівське», було закуплено:

 

  1. За кошти  Гніванського ЦОЗО закуплено:

             тарілки (150 шт.)-                                 2400.00грн.

              ваги кухонні(електр.)-                         950.00грн.

              пульсоксиметр ВМ  1000В-                680.00грн.

               бачок для унітаза (4 шт.)-                  2000.00грн.

  1. Вивезено, утилізовано хімічні препарати (закінчився термін придатності) ТОВ «Еко Захист-Україна» за кошти  -   4042.50грн., які було надано ПП «Юхимівське».

  2. Для ремонту закладу освіти, протягом червня-липня 2021 року Гніванським ЦОЗО було виділено кошти:

  1. 473 грн. 75 коп. - була здана макулатура.

  2. В касу благодійних коштів (батьківська допомога),було здано: 

                    10500.грн.00коп.+473грн.75коп.(макулатура)= 10973грн.75коп.

 

                     використано:            13722грн.07 коп.,

                    а    саме:

 

                     господарчі    товари:   8751грн.82коп.

                   

канцелярія:                  2660грн.25коп.

                  

викачка рідких

                     нечистот:                      2310 грн. 00коп.

 

Залишок(борг):  - 3799грн.32 коп.

 

                    Викачка рідких нечистот (Комунгосп):      15    машин

                                                                (Бохоники):         6     машин

                                                                (Батьк.кошти):    7     машин

                                                                   Всього:             23   машини.

 

Без чоловічого плеча і  сильних рук не впоратись з обємами господарства.

Висловлюємо вдячність Валерію Миколайовичу, старості с.Селище,  що не відмовляє у допомозі  -  догляду за територією закладу,  шафи які нам надали в користування.

Вдячності за підтримку нашого навчального закладу – всім небайдужим -  нашій  футбольній команді, які власноруч порізали деревину, організували вивіз гілля та порізку деревини на дошки для подальшого використання для потреб закладу; також  допомогли вирити яму для листя та гілля, організували привезення насаджень для благоустрою території закладу;

Савричу  Володимиру Івановичу за  порізку дошок та допомогу в організації едкемпу.

ПП Іваненко – за квіти, які сьогодні квітнуть на нашому подвір’ї, Бабусі Сінькевич Єви-Катаріни, Ользі Токарик, Світлані Кобак, жителям вулиці Соборна, бюро ландшафтного дизайну «Антураж»

Також висловлюємо подяку у сприянні оновлення сайту на сьогодні – це дзеркало закладу, і нам вкрай необхідно було його оновити, дякуємо!

Слова вдячності висловлюємо  керівнику ПП «Юхимівське», за постійну підтримку.

І, звичайно, велика вдячність батькам. Саме вони створюють затишок у класних кімнатах для своїх дітей.

Забезпеченість чинними підручниками і посібниками для виконання навчальних програм з предметів робочого навчального плану:

1-3 класи – 100%

4 клас – 67 %

6 клас – 76 %

7 клас – 54%

8-9 класи – 100 %

11 клас – 100 %

Важливим аспектом збереження здоров’я здобувачі освітив є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування закладі освіти.

В закладі створені сприятливі умови для гарячого харчування здобувачів освіти 1-11 класів. За кошти бюджету здобувачі освіти 1-4 класів, діти, батьки яких є учасниками АТО, ООС, діти сироти та діти позбавлені батьківського піклування, отримують гаряче харчування. Організація харчування здобувачі освітив на хорошому рівні.

Медичне обслуговування здобувачів освіти та працівників закладу освіти організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для медичного забезпечення здобувачі освітив та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт та кімнату ізоляції, де працює медична сестра за визначеним графіком роботи, яка надає медичну допомогу у разі виникнення потреби, забезпечує профілактичні огляди, планує спільно з КПН «Гніванський ЦПМСД» Селищенська АЗПСМ медичні огляди. Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у закладі освіти формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки здобувачів освіти підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ.

Вчителі також щорічно проходять поглиблений медичний огляд у серпні. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в медичних картках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у закладі освіти.

У навчальному закладі проводяться заходи щодо здорового способу життя: шкідливості куріння, алкоголю, наркотиків. Крім уроків основ здоров’я, у планах кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню життя і здоров’я дітей», де планується послідовна робота оздоровчого характеру з класом.

Підвіз здобувачів освіти здійснюється перевізником із яким укладено договір відділом освіти.

 

ОХОРОНА ПРАЦІ

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із головних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій освітнього процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу закладу освіти з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації закладу освіти. Наказом по закладу освіти призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, сплановані заходи.

В умовах воєнного стану в закладі освіти посилено проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо поведінки під час надзвичайних ситуацій воєнного та техногенного характеру.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед здобувачів освіти, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з здобувачам освіти перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У закладі освіти в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщенні закладу освіти розміщено стенд по безпечній поведінці та куточок цивільного захисту.

Перед початком навчального року в кабінетах підвищеної небезпеки комісією поновлюються акти-дозволи на проведення навчальних занять та акти на спортивні споруди. Систематично поновлюються дезінфікуючі та миючі засоби.

 

 

СТАН ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ.

 

Питання охорони праці та попередження травматизму постійно обговорюється на нарадах при директорі.

Вивчаючи стан травматизму серед здобувачів освіти, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Протягом навчального року у закладі зафіксовано 3 нещасних випадки, що призвели до травмувань та 3 мікротравми.

В закладі освіти розроблено низку заходів щодо попередження травматизму здобувачів освіти, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

 

 

Враховуючи зазначене, перед педагогічним колективом залишаються незмінними завдання підвищення якості знань здобувачів освіти через: 

покращення якості, удосконалення освітнього процесу;

використання сучасних педагогічних технологій під час проведення уроків, залучення до навчання ІКТ; 

• підвищення мотивації навчання з боку здобувачів освіти, батьків;

• підготовка здобувачі освітив до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні для вступу до ЗВО всіх рівнів акредитації.

Враховуючи матеріально-технічне забезпечення, кадровий потенціал, сучасні вимоги до якості освіти та доцільності пошуку шляхів розвитку зумовили нові шляхи реалізації визначеної місії та цінностей закладу освіти на 2022/2023.

Дякую за увагу!

 

Звіт директорки загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с.Селище Сагадіної Оксани Юріївни перед педагогічним колективом та громадськістю про свою діяльність у 2020 - 2021 навчальному році

 

На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, у відповідності до функціональних обов'язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у закладі освіти, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2020 -2021навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як керівник закладу освіти керувалася посадовими обов'язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу закладу освіти: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом закладу освіти та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Головне завдання закладу освіти - надання якісної повної загальної освіти дітям шкільного віку. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності. Спільними для всіх компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, співпрацювати з іншими людьми, творчість, ініціативність, уміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв'язувати проблеми.

Освітня програма, що реалізується в закладі, спрямована на формування в здобувачів освіти сучасної наукової картини світу, виховання працьовитості, любові до природи; розвиток в здобувачів освіти національної самосвідомості, формування людини, яка прагне удосконалення та перетворення суспільства; інтеграцію особистості в систему світової та національної культури; рішення завдань, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, до культурних традицій в умовах багатонаціональної держави; створення основи для усвідомленого, відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самовдосконалення тощо.

На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів закладу освіти, здобувачів освіти, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів. Результати роботи закладу свідчать про те, що у закладі освіти  працюють професіонали своєї справи, які забезпечують високий рейтинг закладу освіти в освітянському просторі громади.

Прийняті управлінські рішення логічно і тактично сприяли вирішенню та реалізації пріоритетних питань роботи закладу освіти, серед яких найвищим пріоритетом було і залишається створення комфортних умов навчання для дитини та надання якісної освіти як передумови всебічного розвитку, виховання та самореалізації особистості, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, такої, що прагне до самовдосконалення і навчання упродовж життя.

На початок 2020/2021 навчального року у школі навчалося 240 здобувачів освіти. На момент закінчення закладу освіти  – 240.  Протягом року вибуло 0 здобувачів освіти Прибуло – 0 здобувачів освіти.

 Середня наповнюваність 21,5 здобувачів освіти на клас. Навчання відбувалося в одну зміну. 

Керування закладом освіти  здійснювалось на основі складеного річного плану на 2020-2021 н. р. відповідно до  вимог Міністерства освіти, Закону України «Про освіту», нормативних законних та підзаконних актів наказів, постанов, положень.

          Усі  діти  шкільного  віку  охоплені  навчанням. Педагогічним  колективом  закладу освіти   визначались  проблемні питання  по усіх напрямках освітнього процесу з метою їх вирішення задля створення належних комфортних та безпечних умов навчання. Вони реалізовувались  через  систему  уроків, позаурочні  заходи, засідання  педрад, нарад  при  директорі. Учительський  колектив  забезпечував  реалізацію  провідних  ідей  реформи  закладу освіти, навчальних  програм, дбав  про  підвищення  ефективності  освітнього  процесу  по  опануванню  учнями  ключовими  компетентностями  з  основ  наук.

 

Кадрове забезпечення закладу освіти

 

Директор закладу освіти - Сагадіна Оксана Юріївна, освіта – вища, стаж роботи 19 років, на посаді – 3 роки 8 місяців.

Заступник директора з навчально-виховної роботи - Бегус Оксана Ярославівна, освіта вища, стаж педагогічної роботи 30  років, на посаді – 3 роки.

На сьогодні заклад освіти  повністю укомплектований педагогічними кадрами і  технічним  персоналом. За штатним розписом у закладі 47,83 ставки працівників:  28,13 ставки педагогічних працівників, 19,7 технічних працівників.

На даний час у закладі освіти працюють 29 вчителів. Кількість обслуговуючого персоналу – 15.

 Усі працівники  закладу освіти мають вищу педагогічну освіту.

За результатами атестації :

-   вища категорія – 9;

-   звання „ учитель - методист” – 1;

-   звання «старший вчитель” – 2;

-   І категорія – 9;

-   ІІ категорія – 4;

-   «спеціаліст» - 7.

Стаж роботи:

Від 3 до 5 років – 3

Від 5 до 10 років – 5

Від 10 до 20 років –3

Від 20 до 30 років – 8

Більше 30 років - 10

Середній вік становить 46 років.

 Під час навчального року по наказу відділу освіти  всі  педагогічні працівники  закладу освіти вчасно проходять курси підвищення кваліфікації у КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти». В 2020р. підвищили свою кваліфікацію 29 учителів. Значна частина вчителів проходять онлайн  курси:, інклюзивне навчання, НУШ для  вчителів початкових  класів на платформі ЕДЕРА. Беруть участь у тренінгах.

Під час освітнього процесу після проходження тренінгів та отримання відповідних сертифікатів з інноваційних технологій використовувалися сучасні наукові психолого-педагогічні методики для проведення уроків та виховних заходів.

Освітній  процес був забезпечений програмними та методичними матеріалами з використанням новітніх технологій в освітньому процесі.

 

Освітній процес

Заступником  директора  закладу освіти  з  навчально-виховної  роботи Бегус О.Я. був  вчасно складений   розклад  навчальних занять , графік  проведення  відкритих  уроків, контрольних  робіт, графік проведення предметних тижнів.

У закладі освіти працює чотири  групи продовженого дня. Для роботи ГПД було надано навчальні кабінети. Усі учні, які відвідували ГПД, були охоплені гарячим харчуванням, дотримувались режиму роботи.

Щоденно вихователі групи продовженого дня  проводили  інструктажі з безпеки життєдіяльності. Здоров'язберігаючим функціям здобувачів освіти  сприяли щоденні прогулянки на свіжому повітрі, спортивні години та екскурсії.

У школі функціонувало 5 інклюзивних класів, в яких навчалося 6 дітей з особливими освітніми потребами. Основний принцип інклюзивної освіти полягає в тому, що  всі діти мають навчатися разом у всіх випадках, коли це виявляється можливим, не зважаючи на певні труднощі чи відмінності, що існують між ними. Саме у такому закладі  індивідуальні особливості дітей та їх особливі освітні потреби сприймаються як корисний ресурс, особиста унікальність, а не проблема. За допомогою кваліфікованих педагогічних працівників надається належний супровід та підтримка здобувачам освіти у їх соціальній адаптації, розкритті своїх інтелектуального, фізичного та духовного потенціалів. Завданням нової української школи є створення інклюзивного освітнього середовища - сприятливого середовища для спільного навчання, виховання та розвитку дітей з урахуванням їх потреб та можливостей.

Протягом навчального року робота в інклюзивних класах проводилася відповідно до індивідуального плану розвитку дитини. Для здобувачів освіти інклюзивної форми навчання було складено індивідуальну програму розвитку, розроблено і затверджено навчальний план класів з інклюзивним навчанням, в якому  було  передбачено години корекційно-розвиткових занять з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами. Всі навчальні предмети адаптовані (адаптація змісту та методів до можливостей дітей). У штатний розпис закладу освіти було введено посади асистентів вчителя. Психологічний супровід здобувачів освіти з особливими освітніми потребами та їх родин здійснювався психологом закладу освіти. Спільно з консультантами ІРЦ протягом року відбувалися зустрічі з питань ефективного планування та реалізації інклюзивних підходів у освітньому процесі, їх активізації та координації. Було надано необхідну методичну та навчальну літературу. Учителі інклюзивного класу, асистенти вчителя, заступник директора з навчально-виховної роботи, психолог брали участь у постійно діючих семінарах та практичних конференціях з питань інклюзивної освіти.

Питання адаптації дітей з особливими освітніми потребами, визначення й погодження необхідних спеціальних та додаткових видів послуг, визначення й погодження аспектів навчання, застосування спеціально підібраних методик, оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти розглядалося на засіданнях педагогічної ради; надавалися особисті рекомендації батькам. Протягом року здобувачі освіти з ООП приймали активну участь у класних та загальношкільних заходах.

Усі новації і реформи починаються з початкової освіти. Свою діяльність вчителі початкових класів спрямовують на створення творчої атмосфери, модернізації форм та засобів навчання і виховання дітей, а головне - на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та здобувачем освіти.

Одним із головних показників педагогічної майстерності та результативності наполегливої роботи вчителів закладу освіти є посилена  робота з здобувачами освіти та їх перемоги у предметних олімпіадах та конкурсах. У  жовтні  було  проведено  І етап  Всеукраїнських  учнівських  олімпіад, переможці  яких  не взяли участі  у  ІІ етапі через карантинні обмеження.

 Проводився лише ІІ етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім.Т.Шевченка, ІІ етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика, ІІ етап конкурсу ім.Т.Шевченка «Об’єднаймось, брати мої».  У ІІ етапі творчих конкурсів взяли участь 17 здобувачів освіти, з них 4 стали призерами.

 

 Призерами  ІІ етапу  конкурсів стали:

Прізвище, ім’я, по батькові

Клас

Олімпіада,

конкурс

Місце

Рік

ПІП вчителя

1.

Сідлак Анастасія

Андріївна

7

Конкурс

ім. Т.Шевченка

ІІ

20/21

Щеглова Л.В.

2.

Кудирко Іван Михайлович

6

Конкурс

ім.П. Яцика

ІІІ

20/21

Савінцева Н.А.

3.

Чорна Софія Дмитрівна

4

Конкурс

ім.П. Яцика

ІІІ

20/21

Луценко В.М.

 

4.

Войцехівська Світлана Віталіївна

10

ІІ етап конкурс ім.Т.Шевченка

«Об’єднай-

мось, брати мої»

ІІІ

20/21

Бегус О.Я.

 

Стан  успішності  за  І  семестр  2020-2021  н.р., є таким:

Станом на 24.12.2020 року в школі навчалось 240 здобувачів освіти, з них 164 – оцінювались. Укомплектовано 11 класів. Середня наповнюваність класу – 20 здобувачів освіти. 1-3 класи оцінюються вербально.

Досягнули високого рівня знань за звітами класних керівників 30 здобувачів освіти (18,3),

достатнього рівня – 51 учень (31%),

середнього рівня – 78 учня (47,5%),

початкового – 5 здобувачів освіти (3%). 

Якість знань 49,3%.

 

 18 здобувачів освіти мають високий рівень досягнень у І семестрі:

Дацюк Вадим

11 клас

Атерлей Олександра

4-А клас

Смакогуз Анастасія

11 клас

Шевчук Ганна

4-А клас

Кравцов Максим

10 клас

Темляківська Софія

4-А клас

Соколюк Михайло

6 клас

Яненко Ганна

4-А клас

Телегін Геннадій

6 клас

Дячинський Ігор

4-Б клас

Морозюк Максим

5 клас

Маргітич Соломія

4-Б клас

Соболєва Марія

5 клас

Пилипенко Кирило

4-Б клас

Шаргородська Марина

5 клас

Рябова Олександра

4-Б клас

Сенькова Катерина

5 клас

Савко Андрій

4-Б клас

Тодорчука Ілля

6 клас

Чорна Софія

4-Б клас

Чорногуз Володимир

4-Аклас

Ткач Ілона

4-А клас

Барчук Ольга

4-Б клас

Іваньков Вячеслав

4-Б клас

Кудирко Зоряна

4-Б клас

Миколишена Анастасія

4-Б клас

Сенькевич Єва-Катаріна

4-Б клас

Дацюк Артем

7 клас

       
       

 

Двоє здобувачів освіти  закінчили з одним балом достатнього рівня:

 

11клас – Сологуб Діана (  англійська мова 9б.); Остапчук Маргарита    англійська  мова 9б.).

Всього бали високого і достатнього рівня мають 81 учень.

 16 здобувачів освіти закінчили з одним, двома балами середнього  рівня:

4-А клас- Голуб Денис (українська мова 6б.),Машталір Павло (англійська мова 6б.);

4-Б клас – Кудирко Юлія (англійська мова 5б.), Маргітич Вікторія (англійська мова 6б.), Нижник Андрій (англійська мова 5б.);

5 клас – Філіпович Олег (інформатика 6б.), Мотавіна Дар’я (математика 5б.);

6 клас- Мухіна Ульяна (інформатика 6б.), Антохов Станіслав (математика 6б.),Кабанюк Дар’я (математика 6б.),Стасюк Єгор (математика 5б.);

7 клас – Жеребецька Ксенія (геометрія 5б.);

8 клас – Кривошеєва Лілія (фізика 6б.), Сидоров Владислав ( алгебра 6б.), Стасюк Денис  (алгебра 6б,);

6 здобувачів освіти мають лише один бал початкового рівня:

11 клас – Мусінчак Наталія  (англійська мова);

10 клас – Кравець Каріна (алгебра).

 

Результати навчальних досягнень за І семестр кожного класу:

 

Клас

Всього

Здобувачів освіти

Високий

Достатній

(всібали)

Середній

Початко-вий

Якісний показник

Місце в рейтингу

4-А

18

33

22

44

0

55

4

4-Б

19

57

17

26

0

73,6

1

5

23

17

35

44

4

52

5

6

21

19

43

38

0

62

3

7

19

5,3

15,8

73,6

5,3

21,1

9

8

18

0

39

61

0

39

7

9

19

5

26

57

2

31

8

10

11

9

36,3

54,5

0

45,3

6

11

16

12,5

60

31

6

72,5

2

 

164

         

 

 

Дистанційне навчання

Особливість 2020-2021 навчального року - тривалий карантин і дистанційне навчання, яке стало викликом для нас усіх. В першу чергу для вчителів, а також для батьків та дітей. Складність полягала у неоднаковому технічному забезпеченні та професійних навичках його учасників (вчителів, батьків, здобувачів освіти). Дистанційне навчання мало своїх прихильників і  опозиціонерів як серед дітей, так і серед їхніх батьків. Найголовніше -налагодити співпрацю між здобувачем освіти, вчителем і батьками.

Для здійснення обміну навчальними матеріалами кожен вчитель самостійно обирав форму, методи, технології і засоби організації дистанційного навчання, що відповідають освітній програмі із застосовуванням будь-яких пристроїв та інструментів, зокрема мобільного телефону, а також розміщення навчальних матеріалів на вебсайті закладу освіти, в тому числі відео-уроки або гіперпосилання на них. Розклад занять та робочий час вчителів в дистанційному режимі було встановлено у відповідності до розкладу навчальних занять та поточного режиму роботи закладу освіти. Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти та зазначення тем здійснювалось відповідно до безпосередньо проведених навчальних занять у дистанційному режимі через електронні та інші наявні засоби у зручний для вчителя спосіб, з урахуванням того, що навчальні досягнення кожної дитини можуть бути доступними лише для її батьків або законних представників.

У першому семестрі згідно наказів по закладу освіти від 02.11 .2020. «Про запровадження дистанційної роботи в закладі освіти на період карантину»   № 251, від 20.11.2020 №264 «Про організацію дистанційного навчання під час карантину в закладі освіти». З 02.11 та 20.11 у закладі освіти було  організовано  дистанційне  навчання  та змішана форма  навчання у системі Google classe, платформах MEET, ZOOM, Viber, join.naurok.ua, edugames.rozumniki.ua, disted.edu.vn.ua,  Youtube і за допомогою електронної пошти. Дистанційним навчанням було охоплено 240 здобувачів освіти.

          У другому семестрі згідно наказу по закладу освіти від 02.03.2021.  № «Про запровадження дистанційної роботи в закладі освіти на період карантину»  Уроки проводилися на шкільній платформі у системі Google classe. 

 

Кожним педагогічним працівником було вжито заходів щодо виконання методичної, організаційно-педагогічної роботи, зокрема розроблення індивідуальних планів професійного розвитку, підвищення кваліфікації, самоосвіти тощо.

На початок карантину всі педагогічні працівники склали індивідуальні плани роботи щодо забезпечення виконання освітніх програм засобами он­лайн спілкування з учнями, індивідуальних інтернет-консультацій, відеоуроків. Інформація про дистанційне навчання висвітлювалися на офіційному сайті закладу освіти у розділі «Дистанційна освіта», з розміщенням у ньому інформаційних матеріалів та посилань на додаткові ресурси (відео, завдання, тести) та корисні ресурси для самоосвіти. Щотижня педагоги звітували за складеним алгоритмом про проведену роботу в умовах дистанційного навчання: вказували вивчені теми, кількість проведених індивідуальних консультацій, тестів, кількість здобувачів освіти, які оцінені, засоби дистанційного навчання.

Під час організації дистанційного навчання було забезпечено чітке дотримання нормативно-правового забезпечення з цього питання. З метою забезпечення організації освітнього процесу та виконання освітніх програм використовувалися інструменти онлайн-спілкування та електронні ресурси й веб-сервіси в синхронному та асинхронному режимі, веб-ресурси, розроблені педагогами, практикувалися індивідуальні консультації та самостійне опрацьовування навчального матеріалу. Учні отримували завдання, рекомендації чи відеоуроки, проводилась індивідуальна робота з дітьми з ООП. Завдання були адаптовані відносно можливостей здобувачів освіти.

Всіх батьків здобувачів освіти було проінформовано про особливості освітнього процесу в період карантину, були визначені форми зворотного зв'язку (контролю) зі здобувачами освіти та їх батьками. Для спілкування в дистанційному навчанні використовувались електронна пошта, форуми, чати, відеоконференції, блоги тощо.

Опрацювавши звіти вчителів-предметників щодо проведення дистанційного освітнього процесу, можемо зробити висновок, що усі педагоги закладу намагалися забезпечити засвоєння навчального матеріалу учнями та вихованцями за допомогою інформаційно-комунікативних технологій. У більшості класів дистанційним навчанням за весь період карантину були  охоплені всі здобувачі освіти.

 

 

 

Виховна робота

У виховній роботі  головна увага приділяється вихованню громадянина – патріота своєї Батьківщини, готового до подальшої освіти і трудової діяльності, з вільними політичними і світоглядними переконаннями, із свідомим ставленням до обов’язків.

Модель виховної програми закладу освіти «Майбутнє країни» виконувалась через  творчі проекти: «Зірка закладу освіти», «Школа виховання», «Я - патріот» затвердженими  радою навчального закладу. 

Програма виховної роботи з учнями була спрямована на формування в здобувачів освіти гідності та розуміння добра і зла, усвідомлення норм та правил поведінки, які базуються на моральних цінностях і переконаннях.

Щороку підводяться підсумки рейтингової оцінки діяльності класних колективів. Переможці нагороджуються індивідуальними заохочувальними сертифікатами «Золота зірка», «Срібна зірка», «Перлина закладу освіти»

Реалізація напрямів виховної роботи здійснювалась через систему традиційних загальних, класних та позакласних заходів. З метою системного підходу та вдосконалення виховного процесу запроваджено єдину форму планів виховної роботи класних керівників.

Створено банк даних дітей, які потребували  соціального захисту, соціальні паспорти класів, закладу освіти, вивчено питання охоплення здобувачів освіти гуртковою роботою, заняття в секціях у позаурочний час.

Всі виховні заходи проводились у відповідності до річного плану роботи закладу освіти, планів виховної роботи класних керівників. Протягом року в закладі функціонувала розвинута мережа гуртків та спортивних секцій, що працювали на добровільних засадах.

 

№ п/п

Назва гуртка

1.      

«Волейбол»

2.      

«Профстар»

 

           В шкільній країні учнівського врядувння  працюює парламент ,який налічує  п’ять міністерств, які виконують певні функції та обов'язки, а саме:

* міністерство науки та освіти

* міністерство засобів масової інформації

 * міністерство внутрішніх справ

* міністерство спорту та охорони здоров’я

* міністерство культури та організації дозвілля

 Міністерством культури та організації дозвілля проводилися  щотижня веселі перерви з здобувачами освіти 1-4 класів, майстер-класи, флеш-моби, спортивні ігри, вікторини.  Шкільне самоврядування брало участь у Всеукраїнських, обласних та районних акціях, а саме: «Одягни вишиванку»,  «5 картоплин», «Подільський кошик захисникам»,  «Серце до серця», «Діти-дітям», «Привітай ветерана вчительської праці», «Різдвяна іграшка», «Збережи первоцвіт», «Таланти багатодітної родини», «Повір у себе». Члени учнівського врядування приймали участь у районній  фотовиставці «Моя Україна», в якій отримали призові місця. Провели свято вшанування вчительської праці. Здобувачі освіти 9 класу відвідали інтернат для людей похилого віку у смт. Тиврів з концертом та солодкими подарунками. Приймали участь у районному конкурсі художньої смодіяльності «Проліски надій», «ДЮП», «Олімпійське лелеченя» (І місце у районному конкурсі).

Члени парламенту брали участь у районному та обласному форумі патріотичних справ «Ми – українці».

 

Методична робота

Основна увага в організації методичної роботи приділялася таким питанням: робота методичних об'єднань учителів, творчих і динамічних груп, психолого-педагогічних семінарів, закладу освіти комп'ютерної грамотності, закладу освіти педагогічної майстерності, проведення педагогічних читань, предметних тижнів; оволодіння інноваційними технологіями; вивченню ППД; вивченню роботи вчителів, які атестуються та питанню наступності.

Основними колективними формами методичної роботи є:

- засідання педагогічної ради;

- засідання методичної ради;

- участь в районних конференціях та районних семінарах;

- педагогічні семінари;

- психолого-педагогічний консиліум;

- школа педагогічної майстерності.

 

Основні індивідуальні форми методичної роботи:

- самоосвіта;

-  робота педагога над єдиною науково-методичною темою закладу освіти і своєю власною;

- робота над докурсовими та післякурсовими завданнями;

- курсова перепідготовка  та індивідуальні звіти;

- взаємовідвідування уроків і проведення аналізу відвіданого уроку, заходу;

- створення дидактичного матеріалу, складання тестових завдань;

- атестація;

- виступи на шкільних та районних методичних об’єднаннях;

- участь в роботі творчих груп;

- випуск методичного бюлетеня.

Здійснювався контроль та проводився аналіз окремих аспектів освітнього процесу:

-         підготовка закладу освіти до нового навчального року;

-         охоплення здобувачів освіти гарячим харчуванням;

-         психолого-педагогічний консиліум з питання адаптації здобувачів освіти 5 класу;

-         адаптація здобувачів освіти 6-річного віку до навчання;

-         підготовка здобувачів освіти до участі в ІІ етапі предметних олімпіад та їх підсумки;

-         цивільний захист в закладі освіти;

-         ведення основної документації;

-         питання профорієнтації;

-         результати державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання ;

-         виконання річного плану;

-         виконання перспективного плану;

-         охорони праці та безпеки життєдіяльності здобувачів освіти;

-         стан викладання предметів;

-         стан ведення зошитів.

В  закладі  освіти працює методичне об’єднання вчителів початкових класів.  Білінська Г.М, Луценко В.М., Бабак Т.В. домагаються високих результатів у навчанні та вихованні здобувачів освіти. Запровадження  нових  форм  і  методів  у  навчанні, постійна  кропітка  праця, натхнення  допомогли  їм  домогтися  добрих  результатів.

Сумлінно  відносяться  до  справи  навчання  і  виховання  здобувачів освіти  учитель  англійської мови Бабенко Г.М, учителі  української  мови Щеглова Л.В.,Савінцева Н.А., учитель  зарубіжної  літератури Поспєлова Н.О., учитель  математики Сакалюк Л.Д., учитель біології Чорна І.П.,учитель основ здоров’я Чернишова Т.М.,учитель російської мови Вальчишена С.Б.,учитель фізики Сакалюк В.В. Дані  вчителі  вчать  дітей  висловлювати  власну  думку, критично  мислити, приймати  рішення, розв’язувати  проблеми.

У  І  семестрі  було  проведено  три   педради на  тему: «Аналіз  стану  навчально-виховної  роботи  закладу освіти  у  2019-2020  н.р  та  завдання   на новий 2020–2021 навчальний рік», «Проблеми формування мотивації навчальної діяльності,розвитку особистості та творчого потенціалу учня»та позаергова педагогічна рада  з організації очного навчання.

          У ІІ семестрі були проведені тематичні педради на теми: «Виховання на цінностях як один із ключових компонентів НУШ від теорії до практики», «Переведення учні та нагородження здобувачів освіти Похвальними листами».

 

Атестація у 2020/2021 навчальному році здійснювалась за затвердженим планом. Під час проведення атестації не було допущено порушень щодо дотримання Положення про атестацію. Випадків зниження в атестаційний період кваліфікаційної категорії чи позбавлення педагогічного звання не було. Безконфліктність організації й проведення атестації забезпечується доброзичливими взаєминами між педагогами, які атестуються, та членами атестаційної комісії, готовністю їх до конструктивної та результативної роботи, відкритістю планування та дотримання норм і правил проходження атестації, залучення до атестації широких кіл громадськості.

У 2020/2021 році  атестувалось п’ятеро вчителів:

-  на підтвердження раніше присвоєній категорії:

Бегус О.Я. – вчитель української мови та літератури;

Вальчишена С.Б. –практичний психолог;

Мельник В.П. – вчитель початкових класів.

-  на присвоєння вищої кваліфікаційної категорії;

Шарбіна Т.О. – вчитель початкових класів;

Сук І.О.- вчитель хімії.

 

 

Організація роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності

 

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу в закладі освіти проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації освітнього процесу та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем керівника закладу освіти та відповідального по  закладу освіти. З працівниками закладу освіти постійно проводяться відповідні інструктажі з охорони праці, які фіксуються в журналах реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Інструктажі з безпеки життєдіяльності проводяться з здобувачами освіти закладу. Класні керівники ведуть журнали реєстрації інструктажів з питань безпеки життєдіяльності, в яких фіксують проведення вступного, первинного та цільових інструктажів; починаючи з 9-го класу учні розписуються в журналі інструктажів. Кожна класна кімната, кабінет, спортивна заламає необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Протягом року сталось два випадки травмування серед здобувачів освіти.

Впродовж року класними керівниками проводились бесіди з питань попередження травматизму  серед здобувачів освіти,  були проаналізовані  випадки побутового травматизму, питання травмування розглянуто на нарадах при директорові та на засіданнях педрад. Було проведено тижні безпеки життєдіяльності та безпеки дорожнього руху, школа брала активну участь у Всеукраїнському рейді «Увага! Діти на дорозі».

Упродовж навчального року додатково проводилися бесіди з попередження дитячого травматизму напередодні осінніх, зимових, весняних і літніх канікул, поточні бесіди і повідомлення про нещасні випадки, проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності і охорони праці під час проведення екскурсій, відвідування театрів, участі у спортивних заходах.

Напередодні літніх канікул з здобувачами освіти проведені первинні інструктажі з питань запобігання дитячому травматизму. Серед здобувачів освіти та їх батьків проведено також роз'яснювальну роботу щодо обмеження часу перебування на сонці, шляхів запобігання сонячних та теплових ударів, дотримання правил поведінки на воді, забезпечення необхідного для здоров'я дитини водного балансу тощо.

Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайної ситуації і дотримуються їх.

Приміщення закладу освіти забезпечені первинними засобами пожежогасіння. По всьому закладу освіти розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Для попередження виникнення надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовій період перевіряється температурний режим, дотримується енергозберігаючий режим роботи закладу освіти, перед зимовим сезоном перевіряється система опалення, постійно ведеться очистка від снігу території закладу освіти, попередження травм при падінні (посипається сумішшю від льодяної корки).

Усі кабінети, приміщення закладу освіти забезпечують оптимальні умови для реалізації освітньої програми та забезпечення освітнього процесу. Навчальні кабінети початкових класів, фізики, біології, інформатики, спортивна зала обладнані засобами навчання відповідно до вимог законодавства та освітньої програми.

В закладі освіти створені умови для здорового та якісного харчування: належний матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні; дотримання санітарно-гігієнічних вимог приміщень для приготування їжі та їдальні; столи, стільці, місця для видачі готових страв є чистими та регулярно миються.

 

Матеріально-технічне забезпечення

У закладі функціонує один  актово-спортивний зал, майстерні по дереву та металу,  2 стадіони, навчальні та інші приміщення технічного і санітарно-гігієнічного. Більшість кабінетів забезпечені необхідними меблями, приладами, наочністю та іншим майном на середньому рівні.

В закладі освіти є 2 кабінети інформатики,  1 кабінет математики що дає можливість на достатньому навчально-методичному  рівні викладати необхідні предмети. Є доступ до мережі Інтернет.

У класних приміщеннях, де навчались здобувачі освіти 1-4-х класів, здійснено поточний ремонт. Кімнати оснащено меблями, в тому числі одномісними партами, комп'ютерною технікою - ноутбуком для вчителя, кольоровим принтером. Придбано велику кількість дидактичного матеріалу.

 

З вересня по травень виконувалися дрібні ремонтні роботи  приміщень загального користування та класів.

Детальний звіт про використання батьківської допомоги буде традиційно зроблено у вересні.

У планах на наступний  навчальний рік:

 залучення позабюджетних коштів для підтримки навчально-матеріальної бази та для відповідності  належних санітарно-гігієнічних норм приміщень на території закладу.

З метою забезпечення  належних умов для освітнього процесу, безпеки життя і збереження здоров’я учасників освітнього процесу маємо нагальну потребу в:

-        оснащенні класних кімнат;

-        встановленні вікон у спортивній залі;

-        проведенні водогону до шкільної їдальні;

-        встановлення дренажної системи для вигрібної ями;

-        будівництві огорожі навколо закладу освіти;

-        здійсненні поточного ремонт;

-        перебудова надвірної вбиральні;

-         заміни електропроводки.

З метою благоустрою території закладу освіти планується видалення сухих дерев.

Основне приміщення закладу освіти відповідає санітарно-гігієнічним нормам.

 

Організація   харчування   та  медичного обслуговування здобувачів освіти

 

Якісне і здорове харчування дітей - одна із умов здоров'я, розвитку та успішного навчання дітей. Заклад освіти, в якому дитина проводить більшу частину свого часу, має дбати про забезпечення умов для якісного і здорового харчування, а також формувати в здобувачів освіти стійкі навички здорового харчування. Завдання нашої закладу освіти - не лише створити належні умови для харчування, а й докласти зусиль, щоб дітям хотілося харчуватися у шкільній їдальні.

Щоб створити у закладі умови для здорового, якісного харчування, адміністрація закладу освіти постійно контролює належний матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, засвідчення підписом керівника щоденного меню, щоденний контроль за якістю продуктів, що надходять до їдальні, умовами їх зберігання, дотримання термінів реалізації і технології виготовлення страв.

Для реалізації умов здорового харчування в закладі освіти організований зручний режим харчування для  здобувачів закладу освіти, враховуючи кількість, вимоги, пропускну можливість їдальні та інші умови закладу, регулярно проводиться моніторинг стану харчування здобувачів освіти у їдальні, запрошуються батьки до контролю за харчуванням в закладі освіти.

У 2020-2021 н.р. безкоштовне харчування було організовано для  всіх здобувачів освіти у 1 семестрі, у 2 семестрі - для здобувачів освіти   початкових класів та дітей пільгових категорій.

 

 

ЗАВДАННЯ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ НА 2021/2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

Спрямувати зусилля на реалізацію  навчально-методичної проблеми:

«Всебічний розвиток, виховання, соціалізація особистості, яка прагне до навчання, готова до свідомого вибору та самореалізації».

З цією метою:

·     Забезпечити якісну роботу методичної ради, методичних об’єднань  школи.

·     Сприяти впровадженню в практику роботи закладу сучасних освітніх технологій.

·     Проводити системний, цілеспрямований моніторинг усіх напрямків освітнього процесу школи.

·     Підвищити особисту відповідальність кожного члена педагогічного колективу за якість та результативність роботи.

·     Продовжити роботу з подальшої інформатизації освітнього процесу. Забезпечити якісне та своєчасне наповнення необхідною інформацією системи управління освітою (ІСУО).

 

·     Забезпечити виконання плану проходження вчителями закладу курсів підвищення кваліфікації на 2021/2022 навчальний рік.

·     У відповідності з планом атестації педагогічних працівників на 2021/2022 навчальний рік провести атестацію вчителів у відповідності до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого  наказом МОН України від 06.10.2010 №930 зі змінами.

·     Створити необхідні умови для активної роботи із здобувачами освіти   шляхом залучання їх до участі в інтелектуальних конкурсах, предметних олімпіадах різних рівнів, змаганнях, тощо.

·     Продовжити роботу по формуванню  навичок здорового способу життя.

·     Забезпечити соціальний захист здобувачів освіти та працівників закладу освіти.

·     Підвищити ефективність роботи з попередження дитячого травматизму як під час освітнього процесу так і поза межами закладу.

·     Спрямовувати виховну роботу на формування в дітей та молоді любові до Батьківщини, громадянських  якостей.

·     Популяризувати культурне розмаїття, історичну спадщину країни, рідного краю; формувати історичну пам’ять підростаючого покоління; забезпечити духовну єдність поколінь.

·     Сприяти формуванню духовно-моральних взаємин між усіма учасниками освітнього процесу, толерантного ставлення до представників інших народів, культур і традицій, до однолітків, батьків, інших людей; вихованню пошани та любові до культурного спадку свого народу та мистецтва, культивуванню кращих рис української ментальності:працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, відповідального ставлення до природи.

·     Активізувати застосування сучасних форм і методів правової та превентивної освіти, формуванню здорового способу життя, фізичного розвитку і культури, спрямованих на формування сталої відповідальної поведінки, імунітету до негативних впливів соціального оточення.

·     Продовжити зміцнювати та вдосконалювати навчально-матеріальну базу закладу освіти, залучивши як бюджетні так і позабюджетні кошти (спонсорські кошти).

 

 

 

 

 Звіт директора за 2019-2020 н.р.

      Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28 січня 2005 р. № 55 керівники закладів освіти щорічно після завершення року звітують перед педагогічними колективами, батьками про виконану роботу за навчальний рік. Даним наказом затверджена і примірна структура звіту, якої я буду дотримуватися.

 

Загальні відомості закладу освіти:

Назва закладу освіти: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Селище Тиврівський район Вінницької області.

Форма власності: комунальна.

Юридична адреса закладу освіти: Вінницька область Тиврівський район с. Селище вул.Зарічна, 2 Б.

Мова виховання та навчання: українська.

Кількість класів – 13. За проектом школа розрахована на 400 учнів. 

Кількість учнів на кінець навчального року 234.

На початок 2019/2020 навчального року у школі навчалося 230учнів.

 Середня наповнюваність 19 учнів на клас. Навчання відбувалося в одну зміну.  

Керування школою здійснювалось на основі складеного річного плану на 2019-2020н. р. шляхом втілення в життя вимог Міністерства освіти, Закону України «Про освіту» відповідних наказів, постанов, положень.

З метою досягнення високого рівня організації освітнього процесу, створення сприятливих умов для вчителів та учнів встановлено такий режим роботи закладу освіти:

1. Початок занять – 8.30

2. Заходи з позакласної роботи:

1 – 4 класи – до 15.00

5 – 7 класи – до 15.00

8 – 11 класи – до 17.00

Гуртки з 15.00 до 16.00

Організаційні заходи та засідання:

-        рада школи – 4 рази на рік;

-        педагогічна рада – 2 рази на семестр, до 17.00;

-        методична рада – 2 рази на семестр, до 16.00;

-        методичні об’єднання класних керівників – 2 рази на семестр на канікулах

-        нарада при  директорові – 2 рази на семестр до 16.30;

-        класні батьківські збори – 2 рази на семестр до 18.00;

-        спільні збори батьків, вчителів, учнів – 1 раз на рік (за потребою);

-        загальношкільні збори батьків – 1 раз на семестр.

 

Матеріально-технічне забезпечення

 

У закладі функціонує один актово-спортивний зал, майстерні по дереву та металу,  2 стадіони, навчальні та інші приміщення технічного і санітарно-гігієнічного призначення. Більшість кабінетів забезпечені необхідними меблями, приладами, наочністю та іншим майном на середньому рівні. 

У школі є 2 кабінети інформатики, 1 кабінетт інтерактивного навчання з математики, що дає можливість на достатньому навчально-методичному  рівні викладати необхідні предмети. Є доступ до мережі Інтернет. 

З вересня по травень виконувалися дрібні ремонтні роботи  приміщень загального користування та класів. Було здійснено заміну газової плити в приміщенні їдальні, в звязку з її аварійним станом.Відремонтовано холодильник. Озеленено пришкільну територію(посадка декоративних дерев і кущів)

Детальний звіт про використання батьківської допомоги буде традиційно зроблено у вересні.

       У планах на 2020-2021 навчальний рік: залучення позабюджетних коштів для підтримки навчально-матеріальної бази та для відповідності  належних санітарно-гігієнічних норм приміщень на території закладу. З метою забезпечення  належних умов для освітнього процесу, безпеки життя і збереження здоров’я учасників освітнього процесу маємо нагальну потребу в :

-        оснащенні класної кімнати для майбутнього 1 класу;

-        встановленні вікон у спортивній залі;

-        потребу у проведенні водогону до шкільної їдальні;

-        встановлення дренажної системи для вигрібної ями;

-        будівництві огорожі навколо школи;

-        здійсненні поточного ремонту;

-         капітальний ремонт надвірної вбиральні.

З метою благоустрою території школи планується видалення сухих дерев.

В цілому основне приміщення школи відповідає санітарно-гігієнічним нормам.

З дотримання правил охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу протягом року проводились інструктажі із відповідними записами у журналах інструктажів. 

 

Кадрове забезпечення закладу освіти

 

Директор школи Сагадіна Оксана Юріївна, освіта – вища, стаж роботи 20 років, на посаді – 2 роки 9 місяців.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Бегус Оксана Ярославівна, освіта вища, стаж педагогічної роботи 30 років, на посаді – 2 роки.Заступник з виховної роботи Чернишова Тетяна Миколаївна, стаж роботи  38 років, на посаді –19 років.

 

На сьогодні школа повністю укомплектована педагогічними кадрами і  технічним  персоналом. За штатним розписом у закладі 47,83 ставки працівників:  28,13 ставки педагогічних працівників, 19,7 технічних працівників. 

На сьогоднішній день у школі працюють 28 вчителів. Кількість обслуговуючого персоналу – 15, Булах В.П. знаходиться у відпустці по догляду за дитиною.

Усі працівники освіти мають вищу педагогічну освіту.

Атестовані так: 

-   вища категорія – 10; 

-   звання „ учитель - методист” – 1;

-   звання «старший вчитель” – 2; 

-   І категорія – 8; 

-   ІІ категорія – 3;

-   «спеціаліст» - 8.

Стаж роботи:

Від 3 до 5 років – 3

Від 5 до 10 років – 6

Від 10 до 20 років –1 

Від 20 до 30 років – 10

Більше 30 років - 6

Середній вік становить 46 років.

 Під час навчального року по наказу управління освіти, молоді та спорту всі  педагогічні працівники  школи вчасно проходять курси підвищення кваліфікації у КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти». Значна частина вчителів проходять онлайн  курси:, інклюзивне навчання, НУШ для  вчителів початкових  класів на платформі ЕДЕРА. Беруть участь у тренінгах.

Під час освітнього процесу після проходження тренінгів та отримання відповідних сертифікатів з інноваційних технологій використовувалися сучасні наукові психолого-педагогічні методики для проведення уроків та виховних заходів. 

Освітній  процес був забезпечений програмними та методичними матеріалами з використанням новітніх технологій в освітньому процесі.

Протягом року в закладі було проведено практичний семінар з географії (СавіцькаВ.І.).

Медичне обслуговування учнів у закладі освіти

 

Пріоритетним напрямом роботи є індивідуальна та інформаційно-роз’яснювальна робота медичного працівника закладу з різними віковими категоріями дітей  та відповідно до соціального статусу. Проводиться робота з надання першої домедичної допомоги, проведення виховних заходів пропаганди та вмотивування  школярів до  здорового способу життя. Контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм у навчальному закладі. Заклад освіти співпрацює з територіальною медичною установою «Амбулаторія загальної сімейної медицини». Лікар Чорний Віталій Олександрович, стоматолог Скрипка Алла Борисівна.

Обов’язкові медичні огляди учнів, педагогічного та технічного персоналу проводяться систематично. Результати їх узагальнені наказом по школі та занесені дані у «Листок  здоров’я»  кожного класу. До системи зміцнення здоров’я учнів входять:

-        організація днів здоров’я ;

-        пропаганда здорового способу життя;

-        постійне інформування про необхідність дотримання санітарно-гігієнічних норм для особистості.

Харчування учнів здійснюють «Вінницятрейд» та ПП Гавриш К.А.

У 2019-2020 навчальному році працювали три групи продовженого дня. Для  їх роботи   були створені належні умови.  Вартість обіду протягом року становила 10 грн. Харчувались  за рахунок бюджету 16 учнів пільгової категорії, а 216  - за рахунок коштів сільської ради.  

За приписами санітарно-епідеміологічної служби усувалися недоліки згідно цих приписів.

 

        У 2019/2020 навчальному році педагогічний колектив загальноосвітньої школи І-ІІІст. с. Селище працював відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Указів Президента України, наказів органів управління всіх рівнів з питань освіти та виховання, Статуту загальноосвітньої школи І-ІІІст. с. Селище, а також правил і норм охорони праці, техніки безпеки, дотримувався норм Конвенції про права дитини. Мета і завдання колективу були обумовлені науково-методичною темою «Всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка прагне до навчання. готова до свідомого вибору та самореалізації», над якою працювали 2019-2020 навчальний  рік. Основними завданнями навчально-виховного комплексу були:

 - підвищенням рівня методичної роботи в школі;

- удосконалення якості уроку шляхом: упровадження компетентнісного підходу до навчання; оновлення власних знань з теорії та методики навчання та виховання, вікової та педагогічної психології; розвитку вмінь учнів у використанні знань у змінених умовах та в різних життєвих ситуаціях, використовувати загальнонавчальні вміння на матеріалі різної складності, розуміти та встановлювати міжпредметні зв’язки; вивчення ефективного педагогічного досвіду колег.

підвищення педагогічної майстерності, творчого потенціалу педагогів;

Відповідно до статті 35 Закону України „Про освіту ” усі діти шкільного віку були охоплені навчанням у школі. Згідно з Інструкцією щодо обліку дітей і підлітків шкільного віку складені списки дітей .  

      Забезпечення обов’язкової освіти

   В загальноосвітньої школи І-ІІІст. с. Селище  навчалося 234 учні.

       Усі  діти  шкільного  віку  охоплені  навчанням  у  школі. Педагогічний  колективом школи  були визначені проблеми, які  охопили  всі  питання  освітнього процесу. Вони реалізовувались  через  систему  уроків, позаурочні  заходи, засідання  педрад, нарад  при  директорі. Учительський  колектив  забезпечував  реалізацію  провідних  ідей  реформи  школи, навчальних  програм, дбав  про  підвищення  ефективності освітнього процесу  по  опануванню  учнями  ключовими  компетентностями  з  основ  наук.

          У другому семестрі згідно наказу по школі від 12.03 .20. «Про запровадження дистанційної роботи в закладі освіти на період карантину»   № 53 з 12 березня  було  організовано  дистанційне  навчання у системі Google classe,  Viberjoin.naurok.uaedugames.rozumniki.uadisted.edu.vn.ua,  Youtube і за допомогою електронної пошти, телефонного зв’язку. Дистанційним навчанням було охоплено 234 учні, а саме:

                   

 

Клас

Кількість учнів

Працюють на платформі join.naurok.ua

Працюють на платформі  edugames.rozumniki.ua

Працюють на платформі disted.edu.vn.ua

Google

classe

Працюють у Вайбері

Відеоурокивідеоролики Youtube

Працюють у телефонному режимі

Працюють через електронну пошту

1-А

15

15

 

 

15

15

15

 

 

1-Б

14

 

14

 

 

14

14

 

 

2

24

 

 

 

 

24

24

 

 

3-А

18

13

13

 

 

17

17

1

 

3-Б

19

18

18

 

18

18

18

1

 

4

21

 

 

 

 

21

21

 

 

5

22

22

 

22

 

22

22

 

22

6

18

17

 

17

17

17

17

1

17

7

19

17

 

17

17

17

17

2

17

8

19

18

 

18

18

18

18

 

18

9

22

21

 

21

21

21

21

 

21

10

16

16

 

16

16

16

16

 

16

11

7

7

 

7

7

7

7

 

7

Всього

234

164

45

120

131

227

227

5

118


  Кожного дня здійснювався щоденний моніторинг роботи груп класів у вайбері. Учителі пароводили уроки згідно розкладу. Велися журнали  обліку знань під час дистанційного навчання.Підготовка до ЗНО здійснювалася через через вайбер сайт «На урок», електронне листування, онлайн- тести минулих років.

У  жовтні  було  проведено  І етап  Всеукраїнських  учнівських  олімпіад, переможці  яких  взяли  участь  у  ІІ етапі.

 ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, математики, фізики, історії, астрономії, біології, географії, хімії, англійської мови, правознавства, комп’ютерних технологій, технологій  відбувалися на базі Тиврівського ліцею-інтернату та Тиврівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з 5 листопада по 15 грудня 2019 року У ІІ етапі взяли участь 30 учнів, з них 9 стали призерами.

Здобуто 16 призових місця, з них 9 місць, що впливають на рейтинг школи в районі. Призерами  ІІ етапу  олімпіад  стали:

 

Прізвище, ім’я, по батькові

Клас

Олімпіада,

конкурс

Місце

Рік

ПІП вчителя

1

СтрашокЯна Анатоліївна

11

Українська мова

ІІІ

19/ 20

Щеглова Л.В.

2

Дацюк Вадим Васильович

10

Біологія

ІІ

19/ 20

Чорна І.П.

3.

Полудворянін Марія Сергіївна

11

Біологія

ІІІ

19/20

Чорна І.П.

4

Шуневич Віктор Ігорович

10

Трудове навчання

ІІ

19 /20

Лясота І.В.

5

Ткачук Анастасія Володимирівна

10

Трудове навчання

ІІІ

19 /20

Лясота І.В.

6

СтрашокЯна

Анатоліївна

11

Російська мова тазарубіжна література

ІІ

19/ 20

Вальчишена С.Б.

Поспєлова Н.О.

7

Полудворянін Марія Сергіївна

11

Російська мова та зарубіжна література

ІІІ

19/20

Вальчишена С.Б.

Поспєлова Н.О.

8

СтрашокЯна Анатоліївна

11

Англійська мова

ІІІ

19/20

Бабенко Г.М.

9

Полудворянін Марія Сергіївна

11

Інформаційні технології

ІІІ

19/20

Сакалюк В.В.

10

ДячинськаВікторія Анатоліївна

7

Конкурс ім.Т.Шевченка

ІІІ

19/20

Щеглова Л.В.

11

Блажко Вікторія Василівна

8

Конкурс

ім. Т.Шевченка

ІІ

19/20

Щеглова Л.В.

12

Полудворянін Марія Сергіївна

11

Конкурс ім.Т.Шевченка

ІІ

19/20

Щеглова Л.В.

13

СтрашокЯна Анатоліївна

11

Конкурс ім.Т.Шевченка

І

19/20

Щеглова Л.В.

14

Соколюк Михайло Романович

5

Конкурс ім.Т.Шевченка

ІІ

19/20

Савінцева Н.А.

15

Полудворянін Марія Сергіївна

11

Конкурс

ім.П. Яцика

ІІІ

19/20

Щеглова Л.В.

16

Шаргородська Марина Юріївна

4

Конкурс

ім.П. Яцика

ІІ

19/20

Чорна Н.О.

 

Стан  успішності  за  2019-2020  навчальний рік є таким:

Досягнули високого рівня знань за звітами класних керівників 36 учні в(20%),

достатнього рівня – 78 учнів (43%),

середнього рівня – 62 учень (34,2%),

початкового – 5 учень (2,8%). 

Якість знань 63 %.

 36 учнів мають високий рівень досягнень за рік та нагородженні Похвальними листами:

Полудворянін Марія

11 клас

Атерлей Олександра

3-А клас

Страшок Яна

11 клас

Бурик Кирил

3-А клас

Дацюк Вадим

10 клас

Темляківська Софія

3-А клас

Смакогуз Анастасія

10 клас

Ткач Ілона

3-А клас

Сологуб Діана

10 клас

Шевчук Ганна

3-А клас

Остапчук Маргарита

10 клас

Яненко Ганна

3-А клас

       

Кравцов Максим

9 клас

Чорногуз Володимир

3-А клас

Сівак Олександр

9 клас

Іваньков Вячеслав

3-Б клас

Дячинська Вікторія

7 клас

Маргітич Соломія

3-Б клас

Рибальчук Борис

7 клас

Миколишина Анастасія

3-Б клас

Дацюк Артем

6 клас

Пилипенко Кирило

3-Б клас

Кудирко Іван

5 клас

Рябова Олександра

3-Б клас

Соколюк Михайло

5 клас

Савко Андрій

3-Б клас

Телегін Геннадій

5 клас

Чорна Софія

3-Б клас

Тодорчук Ілля

5 клас

Дячинський Ігор

3-Б клас

Сінькевич Єва

3-Б клас

Кудирко Зоряна

3-Б клас

Шаргородська Марина

4 клас

Соболєва Марія

4 клас

Морозюк Максим

4 клас

Ганюк Володимир

4 клас

Результати навчальних досягнень за рік  кожного класу:

Клас

Всього

Учнів

Високий

Достатній

(всібали)

Середній

Початко-вий

Якісний показник

Місце в рейтингу

1-Б

15

 

 

 

 

 

 

1-Б

14

 

 

 

 

 

 

2

24

 

 

 

 

 

 

3-А

18

7

6

5

0

71

4

3-Б

19

10

8

1

0

95

1

4

21

4

10

6

1

67

6

5

22

4

13

5

0

77

3

6

18

1

6

10

1

38,9

9

7

19

2

10

7

0

63

7

8

19

0

4

14

1

21

10

9

22

2

10

9

1

54

8

10

16

4

7

4

1

69

5

11

7

2

4

1

0

85,7

2

 

234

36

78

62

5

63

 

 

           

 

 

                          Виховна робота закладу освіти

          Згідно з принципами і положеннями нормативних і директивних документів про освіту, на виконання наказу управління освіти, молоді  і спорту Тиврівської райдержадміністрації від 23.08.2019 р. №216  «Про організацію виховної роботи у 2019-2020 навчальному році», наказу по школі від 30.08.2019 №190 «Про організацію виховної роботи у 2019-2020 навчальному році», відповідно до структури навчально-виховної  роботи в закладі виховна робота в  І семестрі 2019-2020 навчальному році була спрямована на розвиток творчої особистості вчителя та учня, створенням сприятливих умов для успішної соціалізації у навчально-виховному процесі.

          Реалізуючи вимоги нормативних документів та з метою подальшого вдосконалення і підвищення рівня виховної роботи, забезпечення виконання основних виховних завдань школи, впровадження інноваційних виховних технологій, педагогічний колектив  продовжує працювати над   моделлю виховної системи школи «Майбутнє країни»  та на досягнення виховної мети: органічне поєднання навчання і виховання, підпорядкування організації та змісту освіти завданням формування цілісної та всебічно розвиненої, здорової особистості, яка прагне до навчання, готова до свідомого вибору та самореалізації; перетворення системи моральних цінностей на важливий чинник виховання молодого покоління у спільній роботі педагогів із сім’єю.

         Виховна робота в першому семестрі здійснювалася відповідно до програми «Основні орієнтири  виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх

навчальних закладів», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 №1243.

          Патріотичне виховання забезпечується в школі через проект «Я –патріот» метою якого є сприяння вихованню у молодого покоління національно-патріотичних почуттів, утвердження в особистості національних і патріотичних цінностей, поваги до культурного та історичного минулого України. формування особистості на засадах духовності, моральності, толерантності. забезпечення створення умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку.

           Реалізовується проект «Я – патріот» через систему заходів, спрямованих на розуміння учнями громадського обов‘язку, формування в них патріотичних почуттів.

     Класні керівники із учнями та батьками працюють над  довготривалими проектами:

  Клас

Керівник проекту

Назва проекту

1-А

Шарбіна Т.О.

«Знаймо і шануймо традиції рідного краю»

1-Б

Касенюк Т.І.

«Ми – українські діти»

2

Бабак Т.В.

«Ми - діти України»

3-А

Білінська Г.М.

«Природу України збережи і захисти»

3-Б

Луценко В.М.

«Плекаємо патріотів України»

4

Чорна Н.О.

«Я – людина,громадянин, патріот»

5

Бабенко Г.М.

«Обєднуючи серця»

6

Щеглова Л.В.

«Від я маленького до Я великого»

7

Сакалюк Л.Д.

 «Ми діти твої, Україно!»

8

Поспєлова Н.О.

«Я – громадянин - патріот незалежної держави»

9

Білоконь Г.В.

«Я – українець, я – європеєць»

10

Савінцева Н.О.

«Ми - юний цвіт нової України, у наші очі дивиться народ»

11

Сакалюк В.В.

«Я, ти, він, вона – всі ми єдина та дружна сім’я»

         Пріоритетним напрямком виховної роботи в першому семестрі було родинно-сімейне виховання.

         28 жовтня 2019 року відбулося засідання педагогічної ради, на якому розглядалося питання «Національно-патріотичне виховання як пріоритетний напрямок сучасного закладу»

         Згідно з інформацією заступника директора школи з виховної роботи «Про стан виховної роботи за І семестр  2019-2020  н. р.» з'ясовано, що всі заплановані заходи з виховної роботи на І семестр в основному виконані.

         Протягом першого семестру проводилася комплексна робота з безпеки життєдіяльності, що є складовою безперервної валеологічної істини: це місячник безпеки дорожнього руху, який був проведений у вересні місяці. Під час місячника були проведені класні години , бесіди з питань збереження здоров‘я та життя,правил дорожнього руху ( провели класні керівники 1-11 класів).

         У вересні в закладі  традиційно проходить Олімпійський тиждень. Кожного дня цього тижня проводились цікаві заходи. Учні 8 класу під керівництвом класного керівника Поспєлової Н.О.  підготували виступ «О спорт! Ти – мир!». Учні розповіли про зародження Олімпійських ігор, про перші ігри, Олімпійську символіку, про олімпійських спортсменів, які здобули перемогу  в цих іграх.Вівторок – День зарядки. Отож всі перед початком у років вишикувались на площі перед школою, де під керівництвом вчителя фізичного виховання Мельника О.В. виконали комплекс ранкової гімнастики.   У середу всі  взяли участь у олімпійському бігові. 19 вересня – конкурс малюнків на спортивну тематику і їх захист. Учні підготували плакати і малюнки на спортивну тематику і декламували вірші про спорт .В п’ятницю був проведений День здоров’я.

         До Міжнародного дня миру в закладі проведений флеш-моб «Селищанські діти за мир в усьому світі », в якому взяли участь учні 1-4 класів.

         На виконання указу Президента України № 430/2013 «Про заходи у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932 - 1933 років в Україні» та з метою гідного вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління в закладі відбувся цикл заходів з цієї нагоди. Бібліотекар школи Пітерова В.В. підготувала  інформаційний вісник «Пам’ятаймо! Щоб не повторилось» . Класний керівник 9 класу Білоконь Г.В. підготувала з учнями лінійку пам’яті жертв Голодоморів. Школярі запалили свічки пам’яті та хвилиною мовчання вшанували мільйони невинно убієнних людей. На лінійці була присутня керівник громадської організації «Яворина»,  методист відділу українознавства ВАНО Козаченко О.Є.         Олена Євгенівна зустрілася також з учнями 10-11 класів. Учнів  переглянули відеофільм «Чому так сталося, що голод став можливим». Гостя презентувала книги «Людяність у нелюдський час», «2014: початок російсько-української війни» , «Тріумф людини», «Майдан від першої особи», які передала для шкільної бібліотеки.

        Під  гаслом «Твори добро!» 24 жовтня пройшов в закладі благодійний ярмарок.

         Традиції нашого народу – справжній скарб, який потрібно оберігати та дбайливо передавати із покоління в покоління.

         День захисника України та День Українського козацтва – це свято історії, культури, високих моральних цінностей, а також – дружби та об’єднання заради втілення у життя цікавих задумів та ідей.

         З нагоди Дня захисника України , а також Дня українського козацтва в закладі  протягом тижня панувало святкове напруження і піднесений настрій, адже кожен класний колектив приймав участь у різноманітних заходах.

         Метою цих заходів було виховання учнівської молоді в дусі військових традицій українського народу, формування патріотично зрілої особистості, вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу.

          Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці.

         Саме такі заходи демонструють підготовку та загартованість сучасної молоді до майбутніх випробувань, їх щиру любов до Батьківщини, шанування історії свого народу.

      9 листопада – день української писемності та мови. Це свято рідної мови.

Українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. З метою розширення знань про красу і багатство української мови, пробудження почуття національної гідності, виховання поваги до культурної спадщини рідного народу, любові до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого українського, бажання розмовляти рідною мовою класний керівник 6 класу , вчитель української мови та літератури Щеглова Л.В. підготувала з учнями інформаційний виступ « 9 листопада – день української писемності та мови». Учитель та учні розповідали про мову, як найважливіший засіб спілкування, читали поезії, виконали гумореску Павла Глазового «Кухлик».

Родинне свято «Родина, родина, від батька до сина…» було проведено 17 жовтня класним керівником 3-Б класу Луценко В.М.

Мета  свята: розкрити багатство нашого роду; пробуджувати в учнів бажання досконало знати свій рід; виховувати любов і повагу до найближчих і найрідніших людей , бажання допомагати їм, вчити бути чемними, уважними, завжди пам‘ятати місце, де народилися, рідну оселю; формувати почуття обов‘язку перед батьками, довести всім присутнім на святі, що батьки і діти – це одне ціле.

Тиждень знань безпеки життєдіяльності  пройшов за темою: «Хто попереджений – той захищений» . Організовано  випуск  інформаційного вісника  за тематикою «Хто попереджений – той захищений».

         Класними керівниками проведено бесіди з основних правил поведінки вдома й на вулиці.

         Щоденно протягом тижня був організований радіолекторій під рубрикою «Це повинен знати кожен» про правила поведінки в  зимовий період.

         З'ясовано, що суспільство повинно усвідомити, що  насильство, незалежно від його форми - фізичне, економічне, сексуальне чи психологічне, є найпоширенішою формою порушення прав людини. Це явище має великі негативні моральні та соціальні наслідки і є складною проблемою, яка потребує свого вирішення.

           З 25 листопада по 10 грудня 2019 р. в закладі освіти проходила щорічна акція «16 днів проти насильства», в рамках якої були проведені

 різні заходи, направлені на подолання насильства, а саме:

    - години психолога :«Шкільний булінг» для учнів 5-10 кл.,«Права дитини»(3-а, 3-б класи),«Люди, сильні духом» (права інвалідів)  ( 5 -9 клас); «Великі люди з обмеженими можливостями» (5 -9 кл.);

         - діагностика  «Шкільний булінг», « Соціометрія», яка дозволила отримати інформацію про дитину, яка знаходиться у несприятливих умовах;

        -   батьківська просвіта «Шкільний булінг: причини та наслідки».

         Учні школи  брали участь в  усному  журналі на правову тематику, круглому столі «Я і оточуючі», «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх» та  Всеукраїнському уроці « Закон – розум, звільнений від пристрасті» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини .

         Цікавою та змістовною була бесіда головного  спеціаліста  Гніванського  міського сектору Державної міграційної служби  України Вальчишена А.В. , який ознайомив учнів 8 класу з процедурою отримання паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

         Серед учнів 5-7 класів був проведений конкурс малюнків на правову тематику.

          Учнівський парламент під педагогічним наставництвом педагога-організатора Кравець І.А. стає справжньою школою формування соціальної активності та соціальної відповідальної громадянського виховання школярів, формування ініціативної особистості, здатної приймати нестандартні рішення. Міністерства парламенту спрямовують свою роботу на підвищення якості навчання, реалізацію вимог режиму роботи школи, організацію дозвілля школярів, продовжує працювати шкільна радіостудія «Дзвоник», налагоджений випуск шкільної газети.

             Постійно на засіданнях м/о проводився огляд новин методичної літератури, методичних листів і  рекомендацій Міністерства освіти і науки України, районного відділу освіти. Обговорювалися відкриті виховні заходи та години.

       У школі існує своєрідна система профілактичної роботи: контроль за відвідуванням учням школи ведеться класними керівниками в журналі; розроблені правила для учнів; проводиться цикл бесід на правову тематику; працює міністерство внутрішніх справ шкільного врядування, що слідкує за дотриманням правил поведінки і правопорядку учнями в урочний час; учні охоплені заняттями в шкільних гуртках, у музичній та спортивних школах; учні охоплені постійними та тимчасовими дорученнями; ведеться постійна індивідуальна робота зі школярами.

           Велику роль відіграє шкільна бібліотека, надаючи допомогу вчителям, учням у підготовці та проведенні диспутів, годин спілкування, в обговоренні статей та книг, організації вікторин та виставок, підборі літератури з правових питань. У шкільній бібліотеці є добірка літератури на правову тематику.

    Завдання  педагогічного колективу формувати  не лише світогляд, ціннісну орієнтацію молодого покоління, але й адаптацію його в соціальному середовищі.  Різноманітні виховні колективні заходи протягом першого семестру були націлені на те, щоб викликати в дітей почуття радості, захоплення, подиву, виховати в них естетичні смаки, розкрити нові таланти.

              Самоврядування – один із головних принципів діяльності учнівської спільноти. Суть його полягає у реальній участі дітей в управлінні класу, школи. З метою демократизації управління в школі працює орган учнівського врядування – шкільний парламент, який став справжньою школою формування соціальної активності та соціальної відповідальної громадянського виховання школярів, формування ініціативі особистості, здатної приймати нестандартні рішення. Учнівське врядування діє згідно зі Статутом. Міністерства спрямовують свою роботу на підвищення якості навчання, реалізацію вимог режиму роботи школи, організацію дозвілля школярів. Продовжує працювати шкільна радіостудія «Дзвоник».Учнівське врядування допомагає учням організувати власне життя і життя своїх товаришів, зробити це життя цікавим і змістовним.

В практику роботи просвіти для батьків ввійшов перегляд світлин із життя шкільної та батьківської родин, які щомісяця презентує заступник директора з виховної роботи Чернишова Т.М.

   Батьківський лекторій сприяє підвищенню педагогічної культури батьків, їх психолого-педагогічної компетентності в сімейному вихованні, виробленню єдиних підходів сім'ї і школи до виховання дітей.

       Проаналізувавши виховну роботу та роботу методичного об’єднання класних керівників можна зробити висновок про те, що виховна робота проводиться на належному рівні: педпрацівники, класні керівники підвищують свою фахову майстерність, мають результативність у роботі з вихованцями, є активними учасниками акцій, проектів учнівського самоврядування. Разом з тим необхідно продовжити роботу з учнями щодо попередження негативних проявів та правопорушень в учнівському та педагогічному середовищі. Для попередження порушень поведінки учнів школи на перервах складений  графік чергування по школі учнів та вчителів. Слід зазначити, що не всі учні та вчителі ставилися відповідально протягом І семестру   до обов’язків чергових.  Дирекції школи, класним керівникам, практичному психологу, педагогу- організатору, вихователям ГПД необхідно звернути увагу на усунення проявів насильства, шкідливих звичок серед учнів, запобіганню травматизму, покращення відвідування учнями школи, співпраці батьків і школи.

 

         Педагогічний колектив в контексті науково-методичної теми «Всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка прагне до навчання, готова до свідомого вибору та самореалізації»  продовжив в другому семестрі  працювати над виховною темою: «Виховання патріотизму, любові до свого народу, як необхідна умова розвитку особистості людини».

         До дня Соборності в закладі відбулися заходи, на яких висвітлювалися   значимість події для держави та кожного громадянина: тематичні виховні години та бесіди; флеш-моб «Живий ланцюг єднання» ; інтерактивний діалог  «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»; інформаційний виступ «22 січня – День Соборності».

         Вінниччина – край багатої і різноманітної природи, героїчної історії, що сягає сивої давнини, унікальних археологічних, архітектурних та культурних пам’яток різних епох, самобутніх фольклорних надбань, витоки яких беруть початок у доісторичні часи.         Учнівський колектив  8 класу четвертий рік працює над реалізацією виховного проекту «Я – громадянин, патріот незалежної держави». Реалізовуючи даний проект, учні класу під керівництвом класного керівника Поспєлової Н.О. провели багато цікавих, різноманітних заходів, екскурсій  по Україні  та рідним краєм.         20 лютого в класі проведений виховний захід «Мій рідний край – Вінниччина». Цей захід – результат пошукової роботи учнів, які презентували цікаві місця Вінниччини та обласного центру,історичний Черленківський замок ,знайомили із творчістю митців Вінниччини.

         Акція «Подаруй книгу бібліотеці!» дала змогу поповнити шкільну бібліотеку на  63  кольорові дитячі книги . Такий захід спрямований на посилення ролі книги у навчально-виховному процесі  та поповнення фонду шкільної бібліотеки.

         16 січня відбулася зустріч з директором Державного навчального закладу «Центр професійно- технічної освіти № 1» м Вінниці Дяків Валерієм Васильовичем, який здійснює підготовку кваліфікованих робітників.      На сьогодні робітничі професії є самими затребуваними і оплачуваними в Україні, а мотивація до їх навчання втрачена. Стереотип навчання в ВНЗ ще не зійшов з Олімпу, натомість професійна освіта мінімальними кроками стає актуальною. Учні  9 - 11-х класів ознайомились із професіями верстатника, фрезерувальника, кухаря, кондитера, слюсаря і столяра, ювеліра-монтувальника, ювеліра-закріпника.

     20 лютого ми зібралися в залі закладу, щоб у скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час 21 століття. Героям Майдану, що впали мертвими за світле майбутнє України, і загиблим героям  була присвячена хвилина мовчання.

Цього ж таки дня відбулася шоста всесвітня акція «Ангели пам’яті», присвячена пам’яті героїв Небесної сотні. Учасники цієї акції щорічно розвішують білих паперових ангелів на деревах. Так і учні нашої школи, отримавши  паперові ангели, приєдналися до цієї акції.

         На виконання наказу №53 від 12.03.2020 «Про запровадження дистанційної роботи в закладі освіти» в  школі  з 12 березня  була організована робота в дистанційному режимі. Виховна робота проводилася згідно плану виховної роботи на 2019-2020 н.р. та  рекомендацій методичного кабінету управління освіти та  БДЮТ в онлайн-режимі.

         З перших днів карантину відчувався дефіцит масок. Щоб якось вирішити цю проблему в школі  був започаткований флеш-моб  «Виготовляю засіб індивідуального захисту». Учні разом з батьками шили пов’язки та фотографували свій виріб.

         Активісти учнівського врядування під керівництвом педагога-організатора Кравець І.А. долучились до всеукраїнського флешмобу «#ВCЕБУДЕДОБРЕ». Своєю творчістю наші діти показували, що подолати негативні думки та звільнитися від їх непотрібного вантажу  допомагає позитивний настрій, здоровий глузд та світлі приємні справи, якими вони займались разом зі своїми батьками під час карантину.

         Педагог-організатор  Кравець І.А. провела серед учнів закладу флеш-моб «Перші весняні квіти на моїй клумбі» . Учні та батьки активно включились в захід, ділячись світлинами весняних квітів на своїх клумбах

         Фото-челенж «Моя улюблена книга» був проведений в з ініціативи учня 6 класу Дацюка Артема. В його рамках усі бажаючі можуть стати учасниками захопливої, безкоштовної фотосесії з улюбленою книгою. Усе що для цього потрібно – фантазія, вільний час та улюблена книга.

         З метою розвитку творчих здібностей учнів педагог-організатор Кравець І.А. провела онлайн майстер-клас «Вербові котики». Потім діти вдома виготовляли креативні творчі роботи .

         З метою виховання в кожного учня свідомого ставлення до природи, почуття відповідальності за довкілля як загальнолюдську  цінність в закладі в квітні місяці проходила акція "Чисте довкілля!" Не порушуючи умов карантину, діти разом з батьками впорядковували власні присадибні ділянки: висаджували квіти, збирали сміття, садили картоплю,  сіяли городину, білили дерева  і т.д.

З метою популяризації образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, розвитку творчої активності учнів у відродженні народних ремесел та традицій в рамках тижня «Великоднє диво» був проведений конкурс  малюнків та поробок.

 Учні мали змогу розвинути свою фантазію у створенні композицій та малюнків. Дивлячись на ці дитячі роботи, підіймається настрій і відчувається пасхальний дух.

Великдень – найбільше весняне свято, яке викликає позитивні емоції.

Одним з обов’язкових атрибутів Великодня є щедрий і багатий стіл, на якому почесне місце завжди надається головному символу цього свята — смачній, запашній та надзвичайно красивій випічці — пасочці.

Але, звісно, найсмачніша паска — це зроблена своїми руками.

В рамках тижня «Великоднє диво» був проведений флеш-моб «Великодні смаколики». Діти під керівництвом батьків долучилися до виготовлення великодніх смаколиків.

З метою залучення дітей до системи культурних і духовних цінностей, історичної спадщини українського народу та традицій національної культури,  сприянню розвитку писанкарства на Поділлі в рамках тижня «Великоднє диво» була проведена фотовиставка «Гарна писанка у мене»

Виставка вразила всіх своєю неповторністю, колоритністю та якісним рівнем виконання представлених робіт, збагатила всіх духовно, долучила до вічних звичаїв нашого народу та показала, наскільки талановитими і натхненними є наші учні!

         В умовах карантину  в  загальноосвітньої школи I-III ступенів с. Селище не забули про відзначання Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В закладі був проведений тиждень «Тих днів ми не забудемо і пам’ятати завжди будемо».

         Проведено майстер-класи по виготовленню вітальних листівок до Дня Перемоги. Відео вітання з цим великим Днем підготував учень 7 класу Рибальчук Б. Була проведена  онлай-екскурсія  «І був великий день - День Перемоги!»  Організовано прибирання на могилі партизан на кладовищі.

          Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги.

         Відкривши сімейні альбоми, їх онуки згадували про своїх рідних. Особливо цікавими були розповіді учнів 8 класу ( класний керівник Поспєлова Н.О.) Миколишена Артема, Грязнової Яни, Павленка Іллі, Блажко Вікторії,учня 2 класу  ( класний керівник Бабак Т.В.) Блажка Владислава, учнів 3-Б класу ( класний керівник Луценко В.М.) Миколишеної Анастасії та Синкевич Єви.

В закладі   проведена фотовиставка «Дитинство-це я і ти».Дуже гарна, яскрава виставка, різнобічна, багатогранна, багата емоціями, щастям в очах діток.

         Онлайн - виставку творчих  роботи учнів провела класний керівник

3 - А класу Білінська Г.М. на  тему  "Краса природи навесні. Цвіт яблуні".

         З метою розширення знань учнів про Україну як незалежну європейську державу, збагачення і закріплення знань з історії України, розвитку творчих здібностей учнів, вміння використовувати комп’ютерні технології класний керівник 3-Б класу Луценко Валентина Миколаївна провела виховну годину на тему «Україна – європейська держава». Діти здійснили подорож країною , зупиняючись на зупинках: «Історична» ( дізналися, чим відома наша держава в Європі), «Цікавинка»  ( про захоплюючі місця України) , «Пісенна»( прослухали пісню «Україна - моя рідна батьківщина»), «Мальовнича» ( презентація малюнків у групі класу) .

         Проведення виховного заходу в такій формі свідчить про те, що творчості класного керівника немає меж!

         З метою пропаганди активного способу життя, як одного із чинників гармонійного розвитку людини, формування у свідомості учнів потреби до систематичних занять фізичною культурою і спортом, привернення уваги якомога більшої кількості учнів до питань збереження здоров’я   був проведений День здоров’я.

         Карантин, спричинений захворюванням на коронавірусну інфекцією, для всіх став неабияким випробовуванням. Незважаючи на це, ми вирішили  використати вимушений віддалений режим із користю. Аби не втратити позитивний запал та урівноважити психічне і фізичне здоров’я в закладі був проведений фото-челенж «Спорт в домашніх умовах». Учні презентували ранкову зарядку, як дієвий засіб покращення фізичного самопочуття та активізації захисних сил організму людини.

         З метою  формування в учнів екологічно активної позиції, прагнення діяти для збереження довкілля, сприяти забезпеченню стійкого розвитку особистості учня, його родини, а також привернути увагу  якомога більшої кількості людей до проблем нашого спільного дому – планети Земля,  в закладі  вже стало традицією  в квітні проводити тиждень  «Збережемо планету». Цього року  він був проведений з 22 по 25 квітня. Різноманітні фотоконкурси, флеш-моби, виставки малюнків та аплікацій , які проходили в закладі не залишить байдужими наших учнів до екологічних проблем нашого краю, України та планети в цілому.        Кожен день ніс за собою, якусь цікавинки. Діти переглядали відеоролики, презентації, які розміщені в шкільній групі «Цікаве і корисне» ( Viber  та Facebook). Яка прекрасна наша планета!!!

Були проведені конкурси малюнків та аплікацій  «Моя земля прекрасна»,

флеш-моб «Природа в об’єктиві»,  фото-виставка «Моє село – окраса України».

         В закладі проведено заходи до Дня пам’яті вшанування Чорнобильської трагедії: флеш-моби «Чорнобиль очима дітей», "Спомин суму у #фото2604чорнобиль", перегляд  онлайн відео-казки про Чорнобиль, онлайн відео-мандрівка «Україна. Чорнобиль».

З метою забезпечення захисту учасників освітнього процесу, формування у них умінь оперативно діяти в умовах виникнення надзвичайної ситуації, підвищення рівня компетентності дітей щодо безпечного та комфортного існування у навколишньому середовищі з 27  по 30 квітня у  школі  був проведений «Тиждень знань безпеки життєдіяльності» на тему

« Наша безпека – в наших руках».

З понеділка  по четвер в групах «Виховна робота 1-4 класи» та «Виховна робота 5- 10 класи»  була висвітлена тема дня та  інформаційно-тематичний матеріал для опрацювання дітьми:  понеділок - « Безпечна поведінка на природі» ,вівторок - « Основні правила поведінки на воді», середа - « Правила поведінки в транспорті та на автошляхах», четвер -« Безпека вдома». Протягом тижня учні закладу творили, малювали, фотографували  все, що стосується заданих тем дня.

 Учні долучились до акції «Моя щаслива сім`я», створювали родовідні дерева, презентували сімейні обереги.

З метою особистісного розвитку дітей і збагачення їхнього емоційно-естетичного досвіду, формування цілісного, гармонійного сприймання навколишнього світу, активізації самостійної художньо-практичної діяльності, а також формування ціннісних орієнтирів, моральних та естетичних почуттів, потреби в творчій самореалізації, любові своєї сім’ї, свого народу, своєї країни  в рамках тижня   пройшла виставка творчих робіт дітей «Моє щастя». Щастя дитини – щаслива родина. Щасливі родини – щаслива Україна. Виготовляючи творчі роботи на тему «Моє щастя», учні доклали не лише уміння та старання, а й висловили свої сподівання на мирне та квітуче майбутнє України.

         З метою посилення ролі сім’ї у національно-патріотичному вихованні дітей, активізації їх інтересу до історії свого родоводу, народу, держави, створення умов для самовираження та самоствердження дитини була проведена виставка родинних дерев «Дерево мого роду».Під час підготовки до виставки , учні досліджували свій родовід. Хоча конкурс був розрахований на школярів, він став по-справжньому родинним: разом з дітьми генеалогічні дерева своїх родів вивчали батьки, дідусі та бабусі.Цілий сад родинних дерев, які є символами їх сімей, створили учні нашої школи.

         З метою збереження споконвічних народних традицій, створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, формування сімейних цінностей в закладі був проведений вернісаж сімейних фото «У вишиванці вся моя сім’я». День вишиванки, який традиційно відзначається в третій четвер травня, єднає українців незалежно від їхнього віку і статі. Учні, вбрані у національний одяг, долучилися до багатьох заходів, що проводяться у закладі в онлайн-режимі, а ще відобразили свої  дитячі фантазії у яскравих творчих роботах.

         В закладі пройшла онлайн-виставка «Вишиванкові візерунки». Найактивнішими знову учні 3-А та 3-Б класів!

З метою поглиблення знань учнів про Європу, формування європейського світогляду, сприяння поширенню знань про Європейський Союз, підвищення громадянської та політичної культури у  закладі пройшли заходи Дня Європи в Україні. Зокрема, відбулися онлайн-екскурсії  та подорожі «Україна – частина Європи», «Європа нашими очима» , «Подорож країнами Європи», «Історія свята Дня Європи», «Дітям про Євросоюз», челенж «Україна – частина Європи» .  Учні також згадали, яку ціну заплатив український народ за свій європейський вибір та чому потрібно прагнути стати справжнім європейцем, адже це – шлях до добробуту країни та її громадян.

         Основна мета цих заходів –   збереження українських цінностей та їх популяризація серед учнів та населення загалом. Звичайно, вишиванка асоціює добро, радість, любов. І  онлайн-фотовиставка «Шкільне свято у вишиванці»  було приурочене саме цим чеснотам.

         Заклад бере участь в Програмі підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа». Програма «Демократична школа» має сприяти змінам української школи, щоб вона виховувала активних громадян, які поважають права людини. З 13 по 16 лютого 2020 року команда нашого закладу взяла участь у інтенсивному 4-денному вступному тренінгу для учасників п’ятої хвилі Програми «Демократична школа». До славетного Львова поїхали директор закладу Сагадіна О.Ю., заступник директора з виховної роботи Чернишова Т.М., голова ради навчального закладу Дячинська О.М., голова громадської організації «Селище» Поступайло Н.Р.

5 березня в закладі на нараді при директорові педагогічному колективу була презентована Програма освіти для демократичного громадянства європейського центру Вергеланда «Демократична школа». Заступник директора з виховної роботи Чернишова Т.М. ознайомила із програмою 4-денного вступного тренінгу для учасників п’ятої хвилі Програми  в місті Львові, з практичним досвідом шкіл Програми попередніх хвиль. На зустрічі були презентовані офіційні документи Ради Європи, посібники  з освіти для демократичного громадянства і прав людини, навчальні посібники «Компас», «Громадянська відповідальність».   Директор закладу Сагадіна О.Ю. ознайомила педагогів із  напрямками демократичного розвитку школи, онлайн-ресурсами програми «Демократична школа».

          Педагогічний колектив вирішив: «Ми готові до змін ! Хочемо збудувати нашу Селищанську демократичну школу для майбутнього щасливого життя наших дітей у демократичному суспільстві».

          Були проведені 4 зустрічі в онлайн-режимі  тренерів «Демократичної школи» В. Качура, В.Ткачук та О. Бондар з учителями,  батьками та учнями, на яких накреслені кроки змін в закладі.

         Кожна дитина особлива, по-своєму неповторна й обдарована. Звернення вчителя до її найкращих почуттів обов’язково матиме успіх, і знайде відгук у дитячих серцях. Дати дітям відчути радість праці, щастя успіху в навчанні, збудити в їхніх серцях почуття власної гідності – ось наше найперше завдання.

         Ситуація успіху — поєднання умов, які забезпечують успіх як результат цієї ситуації.  Педагогічна технологія "Створення ситуації успіху" допомагає долати труднощі, включає створення різноманітних видів радості, використання прийомів, за допомогою яких розгортається робота з різними категоріями учнів.

          В закладі освіти дана технологія дуже широко використовується. На підсумкових лінійках учні отримують грамоти та подяки за участь у шкільних і районних заходах.

         Хто не мріє стати зіркою естради ? Проте мрії можуть здійснюватися. Спробувати відчути себе в ролі зірок змогли учениці закладу , які взяли участь у четвертому районному конкурсі солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія – 2020» в рамках обласного мистецького фестивалю учнівської та вчительської творчості в номінаціях «художнє читання» та «вокал». Учениця 7 класу Луценко Олеся зайняла друге місце в середній групі, а учениця 10 класу Ткачук Анастасія - друге місце в старшій групі ( «вокал»).

         Методична робота в школі базується на сучасних технологіях

виховання - тренінгових, інформаційних.  Вчителі на засіданнях м/о вчаться методики діагностики, оцінювати отримані результати, вибирати та впроваджувати рекомендовані форми та методи взаємодії з дітьми та їх батьками, що дозволяє підібрати тематику виховних заходів.

 

            Проаналізувавши роботу педагогічного колективу в плані підвищення власного професіоналізму, а також стан якості викладання, знань, вмінь і навичок учнів у 2020/2021 навчальному році педагогічний колектив  продовжить працювати над темою: «Всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка прагне до навчання. готова до свідомого вибору та самореалізації», з уточненням та конкретизацією у напрямку розбудови Демократичної школи, вивченням профорієнтаційних компетенцій та культури безпеки життєдіяльності освітнього процесу. освітнього середовища та повсякденного життя.

Педагогічний колектив ставить собі за мету:

1. Опрацювати та спрямувати роботу відповідно розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» з метою підвищення методичного та практичного рівнів компетентності вчителів початкових класів щодо реалізації завдань нового Державного стандарту початкової освіти відповідно до основних напрямів державної політики у галузі освіти.

2. Організувати роботу щодо реалізації Державних стандартів базової і повної загальної середньої освіти за такими формами: проведення відкритих уроків, на яких відслідковувати динаміку форм і методів навчання учнів упродовж 5-9 класів; забезпечення педагогічної наступності, заздалегідь готуючись до роботи в 5-му класі: відвідуючи уроки, виховні заходи учнів-четвертокласників. При цьому варто звернути увагу на особливості спілкування дітей, атмосферу уроку, рівень підготовленості та самостійності учнів; використання системи впровадження демократичних компетенцій; організацію активної співпраці з батьками або особами, які їх замінюють, з медичними працівниками загальноосвітнього навчального закладу, з метою збереження та зміцнення фізичного здоров’я учнів, їх морального та громадянського виховання;

 3. Стимулювання творчих пошуків вчителів педагогічних інновацій та шляхів їх впровадження у педагогічну діяльність як передумову підвищення професійної активності педагога. профорінтаційне виховання та культура БЖД.

4. Використання творчих можливостей вчителів з метою розвитку особистості учнів, опираючись на напрямки розвитку школи в 2020-2021 н.р.

Методичну роботу слід спрямувати на вирішення таких завдань:

- підвищення якості знань учнів з базових предметів навчального плану за допомогою визначення їх компетенцій, впровадження громадянських компетентностей в навчально-виховному процесі;

 - підвищенням рівня методичної роботи в школі;

- удосконалення якості уроку шляхом: упровадження компетентнісного підходу до навчання; оновлення власних знань з теорії та методики навчання та виховання, вікової та педагогічної психології; розвитку вмінь учнів у використанні знань у змінених умовах та в різних життєвих ситуаціях, використовувати загальнонавчальні вміння на матеріалі різної складності, розуміти та встановлювати міжпредметні зв’язки; вивчення ефективного педагогічного досвіду колег.

 Звіт директора 2019

Річний звіт про діяльність закладу
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28 січня 2005 р. № 55 керівники закладів освіти щорічно після завершення року звітують перед педагогічними колективами, батьками про виконану роботу за навчальний рік. Даним наказом затверджена і примірна структура звіту, якої я буду дотримуватися.

Загальні відомості закладу освіти:
Назва закладу освіти: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Селище Тиврівський район Вінницької області.
Форма власності: комунальна.
Юридична адреса закладу освіти: Вінницька область Тиврівський район с. Селище вул.Зарічна, 2 Б.
Мова виховання та навчання: українська.
Кількість класів – 12. За проектом школа розрахована на 400 учнів. 
Кількість учнів на кінець навчального року 230.
На початок 2018/2019 навчального року у школі навчалося 226 учнів. На момент закінчення – 230.  Протягом року вибуло 12 учнів Прибуло – 9 учнів.
 Середня наповнюваність 19 учнів на клас. Навчання відбувалося в одну зміну.  
Керування школою здійснювалось на основі складеного річного плану на 2018-2019 н. р. шляхом втілення в життя вимог Міністерства освіти, Закону України «Про освіту» відповідних наказів, постанов, положень.
З метою досягнення високого рівня організації освітнього процесу, створення сприятливих умов для вчителів та учнів встановлено такий режим роботи закладу освіти:
1. Початок занять – 8.30
2. Заходи з позакласної роботи:
1 – 4 класи – до 15.00
5 – 7 класи – до 15.00
8 – 11 класи – до 17.00
Гуртки з 15.00 до 16.00
Організаційні заходи та засідання:
- рада школи – 4 рази на рік;
- педагогічна рада – 2 рази на семестр, до 17.00;
- методична рада – 2 рази на семестр, до 16.00;
- методичні об’єднання класних керівників – 2 рази на семестр на канікулах
- нарада при  директорові – 2 рази на семестр до 16.30;
- класні батьківські збори – 2 рази на семестр до 18.00;
- спільні збори батьків, вчителів, учнів – 1 раз на рік (за потребою);
- загальношкільні збори батьків – 1 раз на семестр.

Матеріально-технічне забезпечення

У закладі функціонує один актово-спортивний зал, майстерні по дереву та металу,  2 стадіони, навчальні та інші приміщення технічного і санітарно-гігієнічного призначення. За рахунок та підтримки голови райдержадміністрації  було відкрито кабінет корекційно-відновлювальної роботи, який відповідає всім стандартам і вимогам для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Було придбано штори для облаштування актової зали. Більшість кабінетів забезпечені необхідними меблями, приладами, наочністю та іншим майном на середньому рівні. 
У школі є 2 кабінети інформатики, що дає можливість на достатньому навчально-методичному  рівні викладати необхідні предмети. Є доступ до мережі Інтернет. 
З вересня по травень виконувалися дрібні ремонтні роботи  приміщень загального користування та класів. Демонтовано спортивну споруду на території школи. Матеріали було використано для майстрування лавок. За кошти управління освіти, молоді та спорту було обладнано класну кімнату 1 класу згідно вимог Нової української школи. 
Детальний звіт про використання батьківської допомоги буде традиційно зроблено у вересні.
У планах на ІІ півріччя поточного календарного року: залучення позабюджетних коштів для підтримки навчально-матеріальної бази та для відповідності  належних санітарно-гігієнічних норм приміщень на території закладу. З метою забезпечення  належних умов для освітнього процесу, безпеки життя і збереження здоров’я учасників освітнього процесу маємо нагальну потребу в :
- оснащенні класних кімнат для майбутніх 1 класів;
- встановленні вікон у спортивній залі;
- потребу у проведенні водогону до шкільної їдальні;
- встановлення дренажної системи для вигрібної ями;
- будівництві огорожі навколо школи;
- здійсненні поточного ремонту.
З метою благоустрою території школи планується видалення сухих дерев.
В цілому основне приміщення школи відповідає санітарно-гігієнічним нормам.
З дотримання правил охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу протягом року проводились інструктажі із відповідними записами у журналах інструктажів. 

Кадрове забезпечення закладу освіти

Директор школи Сагадіна Оксана Юріївна, освіта – вища, стаж роботи 19 років, на посаді – 1 рік 8 місяців.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Бегус Оксана Ярославівна, освіта вища, стаж педагогічної роботи 29 років, на посаді – 1 рік.
На сьогодні школа повністю укомплектована педагогічними кадрами і  технічним  персоналом. За штатним розписом у закладі 47,83 ставки працівників:  28,13 ставки педагогічних працівників, 19,7 технічних працівників. 
На сьогоднішній день у школі працюють 27 вчителів. Кількість обслуговуючого персоналу – 15, Булах В.П. знаходиться у відпустці по догляду за дитиною.
Усі працівники освіти мають вищу педагогічну освіту.
Атестовані так: 
-   вища категорія – 8; 
-   звання „ учитель - методист” – 1;
-   звання «старший вчитель” – 2; 
-   І категорія – 11; 
-   ІІ категорія – 3;
-   «спеціаліст» - 4.
Стаж роботи:
Від 3 до 5 років – 3
Від 5 до 10 років – 5
Від 10 до 20 років –1 
Від 20 до 30 років – 10
Більше 30 років - 6
Середній вік становить 46 років.
 Під час навчального року по наказу управління освіти, молоді та спорту всі  педагогічні працівники  школи вчасно проходять курси підвищення кваліфікації у КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти». В 2018 підвищили свою кваліфікацію 8 учителів. Значна частина вчителів проходять онлайн  курси:, інклюзивне навчання, НУШ для  вчителів початкових  класів на платформі ЕДЕРА. Беруть участь у тренінгах.
Під час освітнього процесу після проходження тренінгів та отримання відповідних сертифікатів з інноваційних технологій використовувалися сучасні наукові психолого-педагогічні методики для проведення уроків та виховних заходів. 
Освітній  процес був забезпечений програмними та методичними матеріалами з використанням новітніх технологій в освітньому процесі.
Протягом року в закладі було проведено три практичних семінари: математики (Сакалюк Л.Д.), англійської мови (Бабенко Г.М.), історії (Білоконь Г.В.).
Медичне обслуговування учнів у закладі освіти

Пріоритетним напрямом роботи є індивідуальна та інформаційно-роз’яснювальна робота медичного працівника закладу з різними віковими категоріями дітей  та і відповідно до соціального статусу. Проводиться робота з надання першої домедичної допомоги, проведення виховних заходів пропаганди  вмотивування  школярів до навчання і необхідності  дотримання санітарно-гігієнічних норм. Заклад освіти співпрацює з територіальною медичною установою «Амбулаторія загальної сімейної медицини». Лікар Чорний Віталій Олександрович, стоматолог Скрипка Алла Борисівна.
Обов’язкові медичні огляди учнів проводяться систематично. Результати їх узагальнені наказом по школі та занесені дані у «Листок  здоров’я»  кожного класу. До системи зміцнення здоров’я учнів входять:
- організація днів здоров’я ;
- пропаганда здорового способу життя;
- постійне інформування про необхідність дотримання санітарно-гігієнічних норм для особистості.
Харчування учнів здійснюють «Вінницятрейд» та ПП Гавриш К.А.
У 2018-2019 навчальному році працювали три групи продовженого дня. Ними було охоплено 90 учнів. Для  їх роботи   були створені належні умови.  Вартість обіду протягом року становила 10 грн. Харчувались  за рахунок бюджету 101 учень початкових класів та 18 учнів пільгової категорії, а 110   - за рахунок коштів сільської ради.  
За приписами санітарно-епідеміологічної служби усувалися недоліки згідно цих приписів.

Навчально-виховна робота у закладі освіти

Згідно з перспективним та річним планами роботи школи педагогічний колектив працював над науково-методичним питанням «Підвищення ефективності навчально-виховного процесу з одночасним врахуванням особистої вартості навчання та повним розкриттям творчого потенціалу кожного учня» за напрямами: «Я – патріот», «Обдарована дитина. Формування умінь та навичок, досвіду творчої діяльності».
Є 19 відмінників.
За високий рівень навчальних досягнень (10, 11, 12 балів) по наслідках навчального року нагороджено Похвальними листами таких учнів:

учнів 3 класу: Шаргородську Марину
Морозюка Максима
Соболеву Марію
учнів 4 класу: Гущина Нікіту
Москалюк Емілію
Мухіну Уляну
Савіцьку Ангеліну
Соколюка Михайла
Телегіна Геннадія
Тодорчука Іллю
Чуй Анастасію
Кудирка Івана
5 класу Бабія Дениса
Юрченко Анну
6 класу Дячинську Вікторію
Михайленко Софію
Рибальчука Бориса
10 класу Страшок Яну
Полудворянін Марію

З усіма балами високого рівня закінчили 2018-2019 н. р. 2 учні 9 класу:
Дацюк вадим, Смакогуз Анастасія та 1 учень 11 класу: Зеленчук Андрій.
Здобуто 18 призових місць на районнному етапі Всеукраїнських предметних олімпіад, в т. ч. двоє брали участь в ІІІ етапі предметних олімпіад:
Гарні досягнення мають учні школи в конкурсах знавців української мови :

Прізвище, ім’я  призера Клас Місце ПІБ вчителя, що підготував призера
Конкурс знавців української мови імені П.Яцика
Страшок Яна 10 ІІІ Щеглова Людмила Василівна
Куліцька Дар’я 7 ІІІ Щеглова Людмила Василівна
Дячинська Вікторія 6 ІІ Щеглова Людмила Василівна

Конкурс знавців української мови імені Т. Шевченка
Бабій Денис 5 ІІ Щеглова Людмила Василівна
Рибальчук Борис 6 ІІІ Щеглова Людмила Василівна
Дячинська Вікторія 6 ІІ Щеглова Людмила Василівна
Полудворянін Марія 10 ІІ Щеглова Людмила Василівна

Призові місця зайняли у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з таких предметів:
Прізвище, ім’я  призера Клас Предмет Місце ПІБ вчителя, що  підготував призера
Ткачук Анастасія 9 російська мова
зарубіжна літ. ІІІ Поспєлова Ніна Олексіївна, Вальчишена Світлана Борисівна
Страшок Яна 9 ІІ
Остапчук Маргарита 9 ІІІ
Дацюк Вадим 9 біологія І Чорна Ірина Петрівна
Зеленчук Андрій 11 фізика ІІІ Сакалюк Василь Васильович
Зеленчук Андрій 11 астрономія І
Полудворянін Марія 10 українська мова та література ІІІ Щеглова Людмила Василівна
Страшок Яна 10 ІІ
Страшок Яна 10 англійська мова ІІІ Бабенко Ганна Миколаївна

У 2018-2019 н. р. вивчено стан викладання таких предметів:

з/п Предмет Вчитель Наказ
1 Англійська мова, 
5-11 класи Бабенко Г.М. №18 від 15.01.2019р.
2 Економіка, 
11 клас Білоконь Г.В. №284 від 28.09.2018р.
3 Образотворче мистецтво, 5-7 класи Чернишова Т.М. №327 від 05.11.2018р.
4 Математика, 
1-4 класи Вчителі початкових класів №346 від 14.11.2018р.
5 Історія України, 
5-11 класи Білоконь Г.В. №37 від 30.01.2019р.
6 «Природознавство», «Я у світі», 1-4 класи Вчителі початкових класів №52 від 01.03.2019р.

Основна увага в організації методичної роботи приділялася таким питанням: робота ме¬тодичних об'єднань учителів, творчих і динамічних груп, психолого-педагогічних семінарів, школи комп'ютерної грамотності, школи педагогічної майстерності, проведення педагогічних читань, предметних тижнів; оволодіння інноваційними технологіями; вивченню ППД; вивченню роботи вчителів, які атестуються та питанню наступності.
Основними колективними формами методичної роботи є:
- засідання педагогічної ради;
- засідання методичної ради;
- участь в районних конференціях та районних семінарах;
- педагогічні семінари;
- психолого-педагогічний консиліум;
- школа педагогічної майстерності.

Основні індивідуальні форми методичної роботи: 
- самоосвіта;
-  робота педагога над єдиною науково-методичною темою школи і своєю власною; 
- робота над докурсовими та післякурсовими завданнями; 
- курсова перепідготовка  та індивідуальні звіти;
- взаємовідвідування уроків і проведення аналізу відвіданого уроку, заходу; 
- створення дидактичного матеріалу, складання тестових завдань; 
- атестація; 
- виступи на шкільних та районних методичних об’єднаннях; 
- участь в роботі творчих груп; 
- випуск методичного бюлетеня. 
Здійснювався контроль та проводився аналіз окремих аспектів освітнього процесу:
-         підготовка школи до нового навчального року;
-         охоплення учнів гарячим харчуванням; 
-         психолого-педагогічний консиліум з питання адаптації учнів 5 класу; 
-         адаптація учнів 6-річного віку до навчання; 
-         підготовка учнів до участі в ІІ етапі предметних олімпіад та їх підсумки; 
-         цивільний захист в школі;
-         ведення основної документації;
-         питання профорієнтації;
-         результати державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання ;
-         виконання річного плану;
-         виконання перспективного плану;
-         охорони праці та безпеки життєдіяльності учнів;
-         стан викладання предметів;
-         стан ведення зошитів.
Цього року атестувалось  шість учителів:
-  на підтвердження раніше присвоєній категорії:
Білінська Г.М. – вчитель початкових класів;
Чернишова Т.М. – вчитель етики, образотворчого мистецтва, основ здоров’я;
Кравець І.А. – вчитель музичного мистецтва, педагог-організатор.
-  на присвоєння  ІІ кваліфікаційної категорії:
Касенюк Т.І. – вихователь ГПД;
Шарбіна Т.О. – вчитель початкових класів.
-  на присвоєння вищої кваліфікаційної категорії;
Бабенко Г.М. – вчитель англійської мови.
 У виховній роботі  головна увага  вихованню громадянина – патріота своєї Батьківщини, готового до подальшої освіти і трудової діяльності, з вільними політичними і світоглядними переконаннями, із свідомим ставленням до обов’язків.
Модель виховної програми школи «Майбутнє країни» виконувалась через  творчі проекти: «Зірка школи», «Школа виховання», «Я - патріот» затвердженими  радою навчального закладу.  
Програма виховної роботи з учнями була спрямована на формування в учнів гідності та розуміння добра і зла, усвідомлення норм та правил поведінки, які базуються на моральних цінностях і переконаннях.
Щороку підводяться підсумки рейтингової оцінки діяльності класних колективів. Переможці нагороджуються індивідуальними заохочувальними сертифікатами «Золота зірка», «Срібна зірка», «Перлина школи» 
Реалізація напрямів виховної роботи здійснювалась через систему традиційних загальношкільних, класних та позакласних заходів. З метою системного підходу та вдосконалення виховного процесу запроваджено єдину форму планів виховної роботи класних керівників.
Створено банк даних дітей, які потребували  соціального захисту, соціальні паспорти класів, школи, вивчено питання охоплення учнів гуртковою роботою, заняття в секціях у позаурочний час. 
Всі виховні заходи проводились у відповідності до річного плану роботи школи, планів виховної роботи класних керівників. Протягом року в закладі функціонувала розвинута мережа гуртків та спортивних секцій. 

п/п Назва гуртка
1. «Волейбол»
2. «Профстар»

           В шкільній країні  працюють п’ять міністерств, які виконують певні функції та обов'язки, а саме:
* міністерство науки та освіти
* міністерство засобів масової інформації
 * міністерство внутрішніх справ
* міністерство спорту та охорони здоров’я
* міністерство культури та організації дозвілля
Створений центр дозвілля, який очолив учень 6 класу. Проводилися щотижня веселі перерви з школярами 1-4 класів, майстер-класи, флеш-моби, спортивні ігри, вікторини. Шкільне самоврядування брало участь у Всеукраїнських, обласних та районних акціях, а саме: «Одягни вишиванку»,  «5 картоплин», «Подільський кошик захисникам»,  «Серце до серця», «Діти-дітям», «Привітай ветерана вчительської праці», «Різдвяна іграшка», «Збережи первоцвіт», «Таланти багатодітної родини», «Повір у себе». Приймали участь у районній  фотовиставці «Моя Україна», в якій отримали призові місця. Провели свято вшанування вчительської праці. Учні 9 класу відвідали інтернат для людей похилого віку у смт. Тиврів з концертом та солодкими подарунками. Приймали участь у районному конкурсі художньої смодіяльності «Проліски надій», «ДЮП», «Олімпійське лелеченя» (І місце у районному конкурсі).
Члени шкільного парламенту брали участь у районному та обласному форумі патріотичних справ «Ми – українці».

Робота з батьками та громадськістю у закладі освіти
Форми та види роботи з батьками

Життєвою дорогою дитину ведуть два розуми, два досвіди: сім’я та навчальний заклад. У вересні 2018 року у закладі відбулись загальношкільні батьківські збори. Було обрано новий склад ради закладу від батьків. 
Проводились заняття батьківської просвіти.
          В березні  було проведено  родинний фестиваль - презентацію «Моя сім'я найкраща».   На  зустріч були запрошені кілька сімей, які свято шанують сімейні звичаї та традиції, розвивають обдаровання дітей, естетичні смаки, виховують любов до праці, почуття доброти і милосердя.
    У фестивалі брали участь найкращі родини нашої селищанської землі: сім'ї Атерлеїв,  Кудирків,  Остапчуків,  Пустовітів-Хотянів, Сенькових.
Батьки не є споглядачами навчального-виховного процесу в закладі, а беруть активну участь в їх організації та проведенні  різноманітних заходів.
Для того, щоб покращити естетичний вигляд території школи були запрошені до співпраці Гніванський кар‘єр  в особі директора Берещука  Віктора Онуфрійовича та приватний підприємець Саврич В.І., а також Гніванське лісництво, бюро ландшафтного дизайну «Антураж».

 Школою будуються взаємини та співпраця з установами, організаціями та громадськими організаціями для  підвищення рівня навчально- виховного процесу – це ГО «Поток» - Всеукраінська організація профорієнтаційного руху України». З їх допомогою наші діти 8-11 класів зможуть пройти модульне навчання «Обирай свій шлях свідомо» , з центром тестування та розвитку «Гуманітарні технології», з якими ми вже співпрацюємо  не один рік. Учні 10-11 класів мають можливість пройти тестування з профорієнтації та будуються взаємини з благодійним фондом  який  організовує впровадження інклюзивного навчання в Україні.
 Весь педагогічний, технічний персонал  та учнівський колектив святкували ювілей школи –  55–річчя.  Цей ювілей став стимулом для подальшого зростання та розвитку, впровадженню нових елементів сучасності в освітній процес.
 
 
 
 

 

Річний звіт про діяльність закладу

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28 січня 2005 р. № 55 керівники закладів освіти щорічно після завершення року звітують перед педагогічними колективами, батьками про виконану роботу за навчальний рік. Даним наказом затверджена і примірна структура звіту, якої я буду дотримуватися.

Загальні відомості закладу освіти:

Назва закладу освіти: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Селище Тиврівський район Вінницької області.

Форма власності: комунальна.

Юридична адреса закладу освіти: Вінницька область Тиврівський район с. Селище вул.Зарічна, 2 Б.

Мова виховання та навчання: українська.

Кількість класів – 11. За проектом школа розрахована на 400 учнів.

Кількість учнів на кінець навчального року 228.

На початок 2017/18 навчального року у школі навчалося 226 учнів. На момент закінчення – 230.  Протягом року вибуло 7 учнів Прибуло – 12 учнів.

 Середня наповнюваність 17  учнів на клас. Навчання відбувалося в одну зміну. 

Керування школою здійснювалось на основі складеного річного плану на 2017-2018 н. р. шляхом втілення в життя вимог Міністерства освіти, ЗУ «Про освіту» відповідних наказів, постанов, положень .

З метою досягнення високого рівня організації освітнього процесу, створення сприятливих умов для вчителів та учнів встановлено такий режим роботи закладу освіти:

1. Початок занять – 8.30

2. Заходи з позакласної роботи:

1 – 4 класи – до 15.00

5 – 7 класи – до 15.00

8 – 11 класи – до 17.00

Гуртки з 15.00 до 16.00

Організаційні заходи та засідання:

-         рада школи – 4 рази на рік;

-         педагогічна рада – 2 рази на семестр, до 17.00;

-         методична рада – 2 рази на семестр, до 16.00;

-         методичні об’єднання класних керівників – 2 рази на семестр на канікулах

-         нарада при  директорові – 2 рази на семестр до 16.30;

-         класні батьківські збори – 2 рази на семестр до 18.00;

-         спільні збори батьків, вчителів, учнів – 1 раз на рік (за потребою);

-         загальношкільні збори батьків – 1 раз на семестр.

 

Матеріально-технічне забезпечення

У закладі функціонує один актово-спортивний зал, майстерні по дереву та металу,  2 стадіони, навчальні та інші приміщення технічного і санітарно-гігієнічного призначення. За рахунок та підтримки голови райдержадміністрації  було відкрито кабінет корекційно-відновлювальної роботи, який відповідає всім стандартам і вимогам для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Було придбано 4 класні дошки, 60 учнівських стільців, 30 парт, меблі для технічного персоналу, стенд для відображення шкільного життя дітей, штори для облаштування спортивної зали. Більшість кабінетів забезпечені необхідними меблями, приладами, наочністю та іншим майном на середньому рівні.

У школі є 2 кабінети інформатики, що дає можливість на достатньому навчально-методичному  рівні викладати необхідні предмети. Є доступ до мережі Інтернет.

Придбано в їдальню необхідні меблі для збереження посуду                     (благодійної допомоги). Частково замінено електроапаратуру, встановлено новий електролічильник, який потребував заміни, облаштовано територію школи зеленими зонами та декоративним парканом (за рахунок спонсорської допомоги). За допомогою органів місцевого самоврядування вивезено все сміття з горища основного приміщення школи.

  З вересня по травень виконувалися дрібні ремонтні роботи  приміщень загального користування і класів.

Детальний звіт про використання батьківської допомоги буде традиційно зроблено у вересні.

У планах на ІІ півріччя поточного календарного року: залучення позабюджетних коштів для підтримки навчально-матеріальної бази,  та для відповідності  належних санітарно-гігієнічних норм приміщень на території закладу та з метою забезпечення  належних умов для освітнього процесу ,безпеки життя і збереження здоров’я учасників освітнього процесу маємо нагальну потребу в :

-         оснащенні класної кімнати для майбутнього 1 класу;

-         встановленні вікон у спортивній залі, заміні освітлення (так як існуючі вікна не відповідають нормам та становлять загрозу життю та здоров’ю учасникам освітнього процесу);

-         потребу у проведенні водогону до шкільної їдальні.

З метою благоустрою території школи планується видалення сухих дерев.

В цілому основне приміщення школи відповідає санітарно-гігієнічним нормам.

З дотримання правил охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу протягом року проводились інструктажі із відповідними записами у журналах інструктажів. 5 травня 2018 року на базі школи був проведений черговий теоретично-практичний семінар для вчителів району та учнів школи з основ здоров’я та практичних психологів  -  заняття за різними віковими категоріями, інструктажі та навчання практичним навичкам поведінки в екстремальних ситуаціях.

Кадрове забезпечення закладу освіти

Виконуючий обов’язки директора школи Сагадіна Оксана Юріївна, освіта – вища, стаж роботи 18 років, на посаді – 8 місяців.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Чорна Ірина Петрівна, освіта вища, стаж педагогічної роботи 22 роки, на посаді – 15 років.

На сьогодні школа повністю укомплектована педагогічними кадрами і  технічним  персоналом. За штатним розписом у закладі 47,83 ставки працівників:  28,13 ставки педагогічних працівників, 19,7 технічних працівників.

На сьогоднішній день у школі працюють 26 вчителів, серед них 22 основних учителя  , 2 сумісники (Троян О.В., Поворознюк В.В.), 2 вчителі знаходяться у відпустці по догляду за дитиною по досягненню нею 3-річного віку (Лясота І.В., Сук І.О.). Кількість обслуговуючого персоналу – 16, Булах В.П. знаходиться у відпустці по догляду за дитиною.

Усі педагогічні працівники мають вищу педагогічну освіту.

Атестовані так:

-   вища категорія – 6;

-   звання „ учитель - методист” – 1;

-   звання «старший вчитель” – 2;

-   І категорія – 10;

-   ІІ категорія – 2;

-   «спеціаліст» - 6.

Стаж роботи:

Від 3 до 5 років – 4

Від 5 до 10 років – 3

Від 10 до 20 років – 4

Від 20 до 30 років – 7

Більше 30 років - 7

Середній вік становить 43 роки.

 Під час навчального року по наказу відділу освіти всі  педагогічні працівники  школи вчасно проходять курси підвищення кваліфікації у КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти». В 2017  підвищили свою кваліфікацію 10 учителів. Значна частина вчителів проходять онлайн  курси: «Вчимось жити разом», інклюзивне навчання, для  вчителів початкових  класів на платформі ЕДЕРА.

Під час освітнього процесу після проходження тренінгів та отримання відповідних сертифікатів з інноваційних технологій використовувалися сучасні наукові психолого-педагогічні методики для проведення уроків та виховних заходів.

Перспективний педагогічний досвід вивчався та впроваджувався із  залученням фахівців з КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти».

Освітній  процес був забезпечений програмними та методичними матеріалами з використанням новітніх технологій в освітньому процесі.

Протягом року в закладі було проведено три практичних семінари: шкільних бібліотекарів (Пітерова В.В.), навчання медіаторів ( практичний психолог Вальчишена С.Б., бінарний семінар з психології та основ здоров’я  (Вальчишена С.Б., Чернишова Т.М.).

Медичне обслуговування учнів у закладі освіти

Пріоритетним напрямом роботи є індивідуальна та інформаційно-роз’яснювальна робота медичногопрацівника закладу з різнимивіковимикатегоріямидітей  та і відповідно до соціального статусу. Проводиться робота з надання першої домедичної допомоги, проведення виховних заходів пропаганди  вмотивування  школярів до навчання і необхідності  дотримання санітарно-гігієнічних норм. Заклад освіти співпрацює з територіальною медичною установою «Амбулаторія загальної сімейної медицини». Лікар Чорний Віталій Олександрович, стоматолог Скрипка Алла Борисівна та медсестра Шуневич Алла Михайлівна проводили з учнями бесіди з оздоровчо-профілактичної роботи та пропагування здорового способу життя.

Обов’язкові медичні огляди учнів проводяться систематично. Результати їх узагальнені наказом по школі та занесені дані у «Листок  здоров’я»  кожного класу. До системи зміцнення здоров’я учнів входять:

-         організація днів здоров’я ;

-         пропаганда здорового способу життя;

-         постійне інформування про необхідність дотримання санітарно-гігієнічних норм для особистості.

Харчування учнів здійснюють «Вінницятрейд» та ПП Гавриш К.А.

У 2017-2018 навчальному році працювали три групи продовженого дня. Ними було охоплено 90 учнів. Для  їх роботи   були створені належні умови.  Вартість обіду протягом року становила 8,5 грн. Харчувались  за рахунок бюджету 100учнів початкових класівта 14 учнів пільгової категорії, а 116   - за рахунок коштів сільської ради. 

За приписами санітарно-епідеміологічної служби усувалися недоліки згідно цих приписів.

 

Навчально-виховна робота у закладі освіти

 

Згідно з перспективним планом та річним планом роботи школи педагогічний колектив працював над науково-методичним питанням «Підвищення ефективності навчально-виховного процесу з одночасним врахуванням особистої вартості навчання та повним розкриттям творчого потенціалу кожного учня» за напрямами: «Я – патріот», «Обдарована дитина. Формування умінь та навичок, досвіду творчої діяльності».

Є 22 відмінники.

За високийрівеньнавчальнихдосягнень (10, 11, 12 балів) по наслідкахнавчального року нагородженопохвальними листами таких учнів:

 

учнів 3 класу

 

КудиркаІвана

СавіцькуАнгеліну

СоколюкаМихайла

Телегіна Геннадія

ТодорчукаІллю

Чуй Анастасію

 

учнів 4 класу

Пустовіт-ХотянаІвана

 

учнів 5 класу

ДячинськуВікторію

Михайленко Софію

Рибальчука Бориса

ПоторійАнтоніну

 

7 класу

Кравцова Максима

 

8 класу

Дацюк Вадим

СмакогузАнастасія

СологубДіану

 

10 класу

Зеленчука Андрія

 

         З усіма балами високого рівня закінчили 2017-2018 н. р. 4 учні 9 класу:

Полудворянін Марія, Сенькова Дар’я, Страшок Яна, Мельник Людмила та 2 учні 11 класу: Красуляк Оксана, Войцеховський Вільям.

        

Здобуто 25 призових місць на районнному етапі Всеукраїнських предметних олімпіад, в т. ч. 5 призерів стали їх переможцями (І місця) і четверо з них брали участь в обласному етапі предметних олімпіад:

 

 

 

Прізвище, ім’я  призера

Клас

Предмет

Місце

ПІБ вчителя, що  підготував призера

Полудворянін Марія

9

російська мова

зарубіжна літ.

І

Поспєлова Ніна Олексіївна, Вальчишена Світлана Борисівна

Страшок Яна

9

ІІІ

Зеленчук Андрій

10

ІІІ

Дацюк Вадим

8

біологія

ІІ

Чорна Ірина Петрівна

Полудворянін Марія

9

біологія

ІІІ

Войцеховський Вільям

11

біологія

ІІІ

Войткова Ірина Павлівна

Зеленчук Андрій

10

фізика

І

Сакалюк Василь Васильович

Страшок Яна

9

фізика

ІІІ

Войцеховський Вільям

9

інформатика

ІІІ

Сакалюк Василь Васильович

Сенькова Дар’я

9

географія

ІІІ

Савіцька Вікторія Ігорівна

Зеленчук Андрій

10

географія

ІІІ

Ткачук Анастасія

8

трудове навчання

І

Троян Оксана Володимирівна

Смакогуз Анастасія

8

трудове навчання

І

Бортновська Тетяна

9

трудове навчання

ІІ

Полудворянін Марія

9

історія

ІІІ

Білоконь Галина Василівна

Страшок Яна

9

історія

ІІІ

Красуляк Оксана

11

хімія

ІІ

Войткова Ірина Павлівна

Полудворянін Марія

9

англійська мова

ІІІ

Покорук Тетяна Олександрівна

Медун Олег

8

ІІІ

Бабенко Ганна Миколаївна

Бабій Денис

4

математика

ІІ

Бабак Тетяна Василівна

 

Гарні досягнення мають учні школи в конкурсах знавців української мови :

 

Прізвище, ім’я  призера

Клас

Місце

ПІБ вчителя, що підготував призера

Конкурс знавців української мови імені П.Яцика

Дячинська Вікторія

5

ІІІ

Щеглова Людмила Василівна

Поторій Антоніна

5

ІІІ

Щеглова Людмила Василівна

Бабій Денис

4

ІІ

Бабак Тетяна Василівна

 

Конкурс знавців української мови імені Т. Шевченка

Дячинська Вікторія

5

І

Щеглова Людмила Василівна

КудиркоВєроніка

8

ІІІ

Савінцева Наталя Андріївна

 

 

У 2017-2018 н. р. вивчено стан викладання таких предметів:

 

з/п

Предмет

Вчитель

Наказ

1

Інформатика, 5-11 класи 

Сакалюк В.В.,

Чорна Н.О.

№ 418

від 13.11.2017

2

Біологія, 6-11 класи

Чорна І.П., Савіцька В.І.

№ 90

від 10.04.2018

3

Основи здоров’я, 1-4 класах

Бабак Т.В., Білінська Г.М., Мельник В.П., Чорна Н.О.,

Луценко В.М.

№ 394

від 25.10.2017

4

Трудове навчання, 5-11 класи

Троян О.В.

№ 450

від 13.12.2017

5

Українська мов,

1-4 класи

Бабак Т.В., Білінська Г.М., Мельник В.П., Чорна Н.О.,

Луценко В.М.

№ 84

від 02.04.2018

6

Українська мова та література

Щеглова Л.В.,

Савінцева Н.А.

№ 54

від 26.02.2018

 

Основна увага в організації методичної роботи приділялася таким питанням: робота ме­тодичних об'єднань учителів, творчих і динамічних груп, психолого-педагогічних семінарів, школи комп'ютерної грамотності, школи педагогічної майстерності, проведення педагогічних читань, предметних тижнів; оволодіння інноваційними технологіями; вивченню ППД; вивченню роботи вчителів, які атестуються та питанню наступності.

Основними колективними формами методичної роботи -  засідання педагогічної ради, методичної ради, участь в районних конференціях та районних семінарах, педагогічні семінари, психолого-педагогічний консиліум, школа педагогічної майстерності.

 

Основні індивідуальні форми методичної роботи: самоосвіта, робота педагога над єдиною науково-методичною темою школи і своєю власною; робота над докурсовими та післякурсовими завданнями; курсова перепідготовка  та індивідуальні звіти про неї; взаємовідвідування уроків і проведення аналізу відвіданого уроку, заходу; створення дидактичного матеріалу, складання тестових завдань; атестація; виступи на шкільних та районних методичних об’єднаннях; участь в роботі творчих груп;  випуск методичного бюлетеня; участь в конкурсі „Вчитель року”.

Здійснювався контроль та проводився аналіз окремих аспектів навчально-виховного процесу:

-         підготовка школи до нового навчального року;

-         охоплення учнів гарячим харчуванням;

-         психолого-педагогічний консиліум з питання адаптації учнів 5 класу;

-         адаптація учнів 6-річного віку до навчання;

-         підготовка учнів до участі в ІІ етапі предметних олімпіад та їх підсумки;

-         цивільний захист в школі;

-         ведення основної документації;

-         питання профорієнтації;

-         результати державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання ;

-         виконання річного плану;

-         виконання перспективного плану;

-         охорони праці та безпеки життєдіяльності учнів;

-         стан викладання предметів;

-         стан ведення зошитів.

Цього року атестувалось  два  учителі:

-         на підтвердження раніше присвоєній категорії:

-     Вальчишена С.Б. – практичний психолог;

-         на присвоєння  ІІ категорії:

-    Савіцька В.І. – учитель географії.

 У виховній роботі акцентувалась головна увага на вихованні громадянина – патріота своєї Батьківщини, готового до подальшої освіти і трудової діяльності, з вільними політичними і світоглядними переконаннями, із свідомим ставленням до обов’язків:

 формування творчої особистості учня;

-          виховання поваги до національних цінностей нашого народу;

-         вироблення навичок ведення здорового способу життя.

Модель виховної програми школи «Майбутнє країни» виконувалась через  творчі проекти: «Зірка школи», «Школа виховання», «Я - патріот» затвердженими  радою навчального закладу. 

Програма виховної роботи з учнями була спрямована на формування в учнів гідності та розуміння добра і зла, усвідомлення норм та правил поведінки, які базуються на моральних цінностях і переконаннях.

Щороку підводяться підсумки рейтингової оцінки діяльності класних колективів. Переможці нагороджуються індивідуальними заохочувальними сертифікатами «Золота зірка», «Срібна зірка», «Перлина школи»

З метою формування в учнів ціннісного ставлення до праці проходили конкурси  «Краща чергова бригада».

Реалізація напрямів виховної роботи здійснювалась через систему традиційних загальношкільних, класних та позакласних заходів. З метою системного підходу та вдосконалення виховного процесу запроваджено єдину форму планів виховної роботи класних керівників.

Створено банк даних дітей, які потребували  соціального захисту, соціальні паспорти класів, школи, вивчено питання охоплення учнів гуртковою роботою, заняття в секціях у позаурочний час. Позитивним в роботі педагогічного колективу є те, що учні не перебували  на обліку в ювінальній поліції.

Всі виховні заходи проводились у відповідності до річного плану роботи школи, планів виховної роботи класних керівників. Протягом року в закладі функціонувала розвинута мережа гуртків та спортивних секцій.

 

п/п

Назва гуртка

1.      

Гурток « Умілі руки»

2.      

Волейбольний  гурток

3.      

Гурток вокального співу

 

           В шкільній країні  працюють п’ять міністерств, які виконують певні функції та обов'язки, а саме:

* міністерство науки та освіти

* міністерство засобів масової інформації

 * міністерство внутрішніх справ

* міністерство спорту та охорони здоров’я

* міністерство культури та організації дозвілля

Шкільне самоврядування брало участь у Всеукраїнських, обласних та районних акціях, а саме:«5 картоплин», «Збери продукти харчування воїнам АТО» , «Допомога дітям Вінницького будинку малютки», благодійний ярмарок, кошти – оперованому учаснику АТО

Делегація від шкільного парламенту брала участь у районному та обласному форумі патріотичних справ «Ми – українці».

 

Робота з батьками та громадськістю в начальному закладі

Форми та види роботи з батьками

 

Життєвою дорогою дитину ведуть два розуми, два досвіди: сім’я та навчальний заклад. У вересні 2017 року у навчальному закладі відбулись загальношкільні батьківські збори. Було обрано новий склад ради навчального закладу від батьків. На зборах був присутній голова сільської ради Слободян В.М

Проводились заняття батьківської просвіти , на яких  виступали практичний психолог Вальчишена С.Б., соціальний працівник сільської ради Касенюк Т.І. , працівники поліції.

      В жовтні  було проведено родинне свято "Будьмо знайомі".

         Свято проводилося із метою кращого знайомства всіх членів шкільної родини,  більше дізнатися про особистості учнів та їхніх батьків,   близького спілкування між учителем і батьками  , познайомитись  із талантами та традиціями кожного класу школи та окремих батьківських родин.

         На святі також були присутні гості: голова сільської ради с. Селище - Слободян Валерій Миколайович. Директор будинку дитячої та юнацької творчості Єнютіна Олена Францівна.                                                                                                                                                                                                                                      Доктор педагогічних наук, професор, завідуючий кафедрою державного управління та адміністрування Комунального вищого навчального закладу "Вінницька академія неперервної освіти" Василенко Надія Володимирівна.   Доктор наук, професор, завідуючий кафедрою екології та природничо-математичних наук Комунального вищого навчального закладу "Вінницька академія неперервної освіти"                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Мудрак Олександр Васильович.  Кандидат культурології, доцент кафедри соціальних технологій університету Україна Мазуркевич Ольга Павлівна.        Доктор теології,  старший викладач кафедри соціальних технологій університету Україна Осійський Юрій Олександрович. Учні професійно-технічного училища м. Гнівань. Гості презентували роботу своїх навчальних закладів.

         Батьки не є споглядачами навчального-виховного процесу в закладі, а беруть активну участь в їх організації та проведенні  різноманітних заходів.

Для того, щоб покращити естетичний вигляд території школи були запрошені до співпраці Гніванський кар‘єр  в особі директора Берещука  Віктора Онуфрійовича та приватний підприємець Саврич В.І. , а також Гніванське лісництво, бюро ландшафтного дизайну «Антураж».

 

       Школою будуються взаємини та співпраця з установами, організаціями та громадськими організаціями для  підвищення рівня навчально-виховного процесу – це ГО «Поток» - Всеукраїнська організація профорієнтаційного руху України». З їх допомогою наші діти 8-11 класів зможуть пройти модульне навчання «Обирай свій шлях свідомо» , з центром тестування та розвитку «Гуманітарні технології», з якими ми вже співпрацюємо  не один рік. Учні 10-11 класів мають можливість пройти тестування з профорієнтації та будуються взаємини з благодійним фондом  який  організовує впровадження інклюзивного навчання в Україні.

 Весь педагогічний, технічний персонал  та учнівський колектив готуємось до святкування ювілею школи – нам виповнюється 55 ( це не вік а лише дві оцінки на відмінно). Запрошуємо вас долучитись до організації  даного свята тому що без вас воно не буде таким яскравим (приймаються ідеї  пропозиції).

  Цей ювілей стане стимулом для подальшого зростання та розвитку, впровадженню нових елементів сучасності в освітній процес.

 

 

Протокол №1

загальних зборів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Селище

 

від 12 червня 2018 року

 

Голова зборів – Білоконь Г.В.

Секретар – Щеглова Л.В.

Присутні: члени батьківського комітету, педагогічного та учнівського колективів, голова сільської ради Слободян В.М. (43 особи).

Відсутні: Савінцева Н.А., батьки.

 

Порядок денний:

1. Вибори голови та секретаря зборів.

2. Обрання лічильної комісії та форми голосування.

3. Звіт директора школи.

 

І. Слухали:

      1. Інформацію в.о.директора школи Сагадіної О.Ю. про примірне положення про порядок звітування керівників загальноосвітніх закладів перед громадськістю. Відповідно до наказу  МОН України «Про запровадження  звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28 січня 2005 р. №55 керівники закладів освіти щорічно після завершення року звітують перед педагогічними колективами, батьками про виконану роботу за навчальний рік. Директор школи запитала, які будуть пропозиції щодо обрання голови зборів та секретаря.

Пропозиція: головою зборів обрати учителя історії Білоконь Г.В., секретарем – Щеглову Л.В.

Результат голосування: одностайно.

 

ІІ. Слухали:

      1. Білоконь Г.В. запропонувала присутнім обрати форму голосування за результатами звіту та склад лічильної комісії.

Ухвалили:

      1. Обрати таємне голосування.

      2. Обрати такий склад лічильної комісії: від учительського колективу Сакалюк В.В., від працівників школи Рогожук І.В., від батьківського колективу Кулак А.П.

 

ІІІ. Слухали:

      Виступ в.о.директора школи Сагадіної О.Ю.,  яка проаналізувала свою діяльність у 2017/2018 н.р. в контексті роботи структурних підрозділів школи. Вона інформувала про:

- загальні відомості закладу освіти;

- кадрове забезпечення закладу освіти;

- матеріально-технічне забезпечення;

- медичне обслуговування у закладі;

- навчально-виховна  робота;

- робота з батьками та громадськістю.

                                   (Звіт додається).

Виступили:

      1. Про діяльність Сагадіної О.Ю. як в.о.директора школи зазначили члени педагогічного колективу: Вальчишена С.Б., Мельник В.П., Мельник О.В.; представники батьківської громадськості Прядко В.М., Слободян Н.П.; голова сільської ради Слободян В.М.; бібліотекар Пітерова В.В.

 

IV. Слухали:

      Голова лічильної комісії Сакалюк В.В. запропонував узяти участь у таємному голосуванні, в ході якого оцінити задовільність чи незадовільність діяльності керівника школи Сагадіної О.Ю. упродовж 2017/2018 н.р. Він повідомив присутніх про результати голосування.

      Результати таємного голосування (за кількістю зданих бюлетнів):

                «задовільно» - 43 голоси;

                «незадовільно» - 0 голосів.

Ухвалили:

      1. Визнати за результатами голосування роботу в.о.директора загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів с. Селище задовільною.

 

Голова зборів                                       Г.В.Білоконь

 

Секретар                                                         Л.В.Щеглова

 

 

 

 

У 2016-2017 н.р. дирекцією школи  приділялась  належна увага питанням поліпшення організації навчально-виховного процесу, наукової організації педагогічної праці.

Керування школою здійснювалось на основі складеного річного плану на 2016-2017 н. р. шляхом втілення в життя вимог Міністерства освіти,  Закону України «Про освіту», враховуючи Закон України «Про загальноосвітню середню освіту»,  Указами президента від 04.07.2015 №1013 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», від 20.03.2008 року №244 «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», від 30.09.2010 року №926 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», Концепцією загальнодержавної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки, Концепцією національно-патріотичного виховання дітей і молоді , від 16.06.2015 № 641, заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх начальних закладах», від 16.07.2015 № 768 «Про національно-патріотичне виховання в системі освіти», Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку» від 12.04.2000 року№  646, з метою забезпечення всебічного розвитку кожної дитини, сприяння реалізації її духовного, фізичного та інтелектуального потенціалу, забезпечення рівного доступу до якісної освіти та соціального захисту учасників навчально-виховного процесу, Положення про державну підсумкову атестацію учнів у системі загальної середньої освіти, Інструкції про переведення та випуск учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 14.04.2008 №319, Методичних рекомендацій з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016-2017 навчальному році ( Додаток до листа Інституту модернізації змісту освіти від 25.07.2016 № 2.1/10-1828), Методичних рекомендацій щодо викладання навчальних предметів початкової основної та старшої школи у 2016-2017 н.р. ( Додаток до листа МОН України від 17.08.2016 № 1/9 -437), інших  урядових документів, управління освіти, районної державної адміністрації та відділу освіти.

З метою забезпечення виконання статті 53 Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про середню загальну освіту» дирекцією школи в  минулому навчальному році були створені оптимальні умови щодо організації початку та закінчення навчального року, удосконалення навчально-виховного процесу.

Згідно з перспективним та річним планами роботи школи наказом по школі №279 від 12.09. 2016 року  «Про стан та завдання методичної роботи з педагогічними кадрами в 2016-2017 н.р.» педагогічний колектив працював над науково-методичним питанням третій рік:    «Підвищення ефективності навчально-виховного процесу з одночасним урахуваннням особистісної вартості та повним розкриттям творчого потенціалу кожного учня» за напрямом «Обдарована дитина». «Формування умінь та навичок, досвіду творчої діяльності». « Я – патріот» (підвищення національно-патріотичного виховання учнів).

Протягом навчального року відбулось  12 засідань педагогічних рад традиційного та тематичного напрямку, на   які  виносились питання навчального та виховного характеру  з використанням комп’ютерних технологій. На кожному із них  розглядались  питання «Про виконання рішень попередньої педради».

Проведено 20 нарад  при директорові. 34 засідання членів адміністрації.

             Вчасно доводились рекомендації відділу освіти щодо вдосконалення роботи навчально-виховного процесу.

Здійснювався контроль та проводився аналіз окремих аспектів навчально-виховного процесу:

-         підготовка школи до нового навчального року;

-         охоплення учнів гарячим харчуванням;

-         психолого-педагогічний консиліум з питання адаптації учнів 5 класу;

-         адаптація учнів 6- річного віку до навчання;

-         підготовка учнів до участі в ІІ етапі предметних олімпіад та їх підсумки;

-         цивільний захист в школі;

-         ведення основної документації;

-          питання профорієнтації;

-         результати державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання ;

-         виконання річного плану;

-         виконання перспективного плану;

-         охорони праці та безпеки життєдіяльності учнів;

-         стан викладання предметів;

-         стан ведення зошитів учителями початкових класів, української, російської англійської мов та математики.

Крім того, здійснювався контроль за виконанням нормативних документів: Закони України «Про освіту», « Про загальну середню освіту» через тематичні виставки, виховні заходи, роботу з батьками, атестацію педагогічних працівників тощо.

Приділялась увага  питанню розвитку навчально-матеріальної бази школи:

-         комплексу заходів з підготовки школи до початку навчального року, до роботи  в осінньо-зимовий період;

-         збереженню меблів та обладнанню кабінетів;

-     благоустрію пришкільної території.

Допомога батьківської ради по залученню позабюджетних коштів дала  можливість підтримувати матеріально-технічну базу школи в належному стані та проводити поточний ремонт.

Основна увага в організації методичної роботи приділялась   питанням: методичним  радам та методичним оперативкам, роботі  методичних об’єднань  ( природничо-математичного циклу, гуманітарного, початкові класи, класні керівники).  Наслідки перевірки оформлені наказами. Їх керівниками  є досвідчені вчителі: Сакалюк Л.Д., Щеглова Л.В., Білінська Г.М., Чернишова Т.М.

Цього року атестувалось  три  учителі:

-         на підтвердження раніше присвоєній категорії:

-         Сакалюк В.В. – учитель фізики, інформатики, астрономії;

-         Бабак Т.В.- учитель початкових класів;

-         на присвоєння  категорії:

-         Білоконь Г.В. – учитель історії.

Цими  учителями було проведено ряд відкритих уроків та виховних заходів, виставка дидактичних матеріалів  та  творчий звіт. А методичний кабінет поповнився їхніми тематичними розробками.

Основними індивідуальними формами методичної роботи  були:

-         самоосвіта;

-         наставництво;

-         робота педагога над єдиною науково-методичною темою школи

 і своєю власною ;

-         робота над докурсовим та післякурсовим завданнями.

 Під час навчального року по наказу відділу освіти № 1 від 02 січня 2017 р.  станом на 31 серпня 2017 року всі  педагогічні працівники пройшли курси підвищення кваліфікації у КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти».

Проведено психолого-педагогічні консиліуми з питання адаптації учнів 1,  5 класів та організаційні питання щодо початку навчання учнів 4 класу в основній школі у 2017-2018 н.р. та інші.

Практичне спрямування мали психолого-педагогічні семінари, проведені практичним психологом Вальчишеною С.Б.

Щороку підводяться підсумки рейтингової оцінки діяльності класних колективів. Переможці нагороджуються індивідуальними заохочувальними сертифікатами «Золота зірка», «Срібна зірка», «Перлина школи».

Дирекцією школи та членами атестаційної комісії вивчався стан викладання таких предметів:

Предмет

ПІБ

Узагальнення

1

Музичне мистецтво у 5-7 класах

Кравець І.А.

Наказ №384 від 14.11.2016

2

Фізична культура у 1-4 класах

Учителі початкових класів

Наказ № 385 від 14.11.2016

3

Зарубіжна література

Поспєлова Н.О.

Наказ № 60 від 14.02.2017

4

Фізика  у 7-11 класах

Сакалюк В.В.

Наказ № 86 від 06.03.2017

5

Літературне читання у початкових класах

Учителі початкових класів

Наказ № 96 від 14.03.2017

Відбулись педагогічні читання на теми:

-         Педагогічні погляди  І.С. Нечуя-Левицького;

-         Використання ідей О.А.Захаренка у сучасному навчальному закладі».

У цьому навчальному році відсутня плинність кадрів. Школа повністю була забезпечена педагогічними кадрами.  Усі вчителі мають вищу освіту. Із них: 28 основних працівників, один – сумісник, 6  вчителів були у відпустці по догляду за дітьми по досягненню ними трьох років (Постернак О.І., Бабенко Г.М., Лясота І.В., Сук І.О., Касенюк Т.І., Пасєка М.О.).  Атестовані так:

-                вища категорія – 7;

-                звання „ учитель - методист” – 2;

-                звання «старший вчитель” – 2;

-                І категорія – 10;

-                ІІ категорія - 1

-                «спеціаліст» -10;

             Середній вік становить 43 роки.

Усі учні шкільного віку від 6-18 років охопленні середньою освітою. Наказом по школі  закріплено за кожним учителем територію села  з питання перевірки охоплення навчанням дітей шкільного віку. Ведеться книга первинного обліку дітей. Дані про дітей є станом на кінець  травня 2017 року.

На початку 2016-2017 навчального року  навчалось  214 учнів, на кінець – 211.  Середня наповнюваність  класів  становила по школі – 19 учнів, а зокрема у:

 початкових класах – 19,2 учнів;

 5-7 класах – 23,7 учні;

 8-11  – 15,8 учнів.

Основними заходами із збереження контингенту учнів у 2016-2017 н.р. були:

- контроль за відвідуванням учнями навчальних занять;

- організація навчання за індивідуальною формою (Пінчук Денис);

- організація роботи з підготовки учнів до навчання у майбутньому 1 класі (40 учнів).

У  кінці 2016-2017 навчального  року:

- до наступних класів  переведено всіх учнів 1-8 класів, 10 класу в кількості – 181 учень;

- випущено зі школи 19 учнів 9 класу;

- випущено зі школи 11учнів 11 класу.

Навчальний рік закінчили на відмінно:

-         1-4 класи – 8 учнів;

-         5- 11класи – 14 учнів;

 1 учневі  9 класу  вручено свідоцтво  з відзнакою;

2 учні 11 класу -  нагороджені срібними медалями.

 

В порівняні за чотири  навчальні роки нагороджено:

 

Рік

Похвальні листи

Похвальні грамоти

2013-2014

26

2

2014-2015

23

1

2015-2016

25

2

2016-2017

18

2

 

В порівняні за чотири  навчальні роки нагороджено :

 

Рік

Золота медаль

Срібна медаль

2013-2014

1

1

2014-2015

0

1

2015-2016

0

0

2016-2017

0

2

 

В порівняні за чотири навчальні роки нагороджено свідоцтвом з відзнакою:

Рік

Свідоцтво з відзнакою

2013-2014

0

2014-2015

4

2015-2016

2

2016-2017

1

 

Результати переможців предметних олімпіад за 4 роки:

 

Рік

Переможці на районному рівні

Переможці на обласному рівні

2013-2014

16

0

2014-2015

 


Warning: include(/var/www/html/tvedu/sel/www/mycode/.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/tvedu/sel/www/templates/systematized/template.php on line 86 Warning: include(): Failed opening '/var/www/html/tvedu/sel/www/mycode/.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/html/tvedu/sel/www/templates/systematized/template.php on line 86