Новини

Коронавірус в Україні


Тиждень психології.

З 21.01 по 25.01.2013 р. в нашій школі проходив тиждень психології.


Мета тижня – створення позитивного психологічного клімату в школі, розширення та насичення емоційного життя дітей та підлітків, розвиток інтересу до свого внутрішнього світу і світу іншої людини, розкриття творчого потенціалу школярів, покращення взаємин у тріаді «учень – батьки – учитель» та психологічного клімату в класних колективах, розширення знань усіх учасників навчально-виховного процесу про науку психологію, активізації пізнавальної активності учнів, пропаганди здорового способу життя та розвитку життєвої компетентності дітей.

 Кожен день мав свій девіз та передбачав різноманітні заходи.
Понеділок. Девіз: «Не треба змінювати весь світ, треба змінити себе!»
Вранці, перед уроками, психолог школи зустрічала всіх нас із запитанням «З яким настроєм ти сьогодні прийшов до школи?».Учні, вчителі і, навіть, техперсонал пройшли експрес – діагностику настрою.
А потім кожен учень школи взяв участь у грі «Сьогодні я …»
 Ми наосліп вибирали ролі, які треба було виконувати протягом всього дня. Такі ролі як « я сьогодні… привітна, у доброму гуморі, сама щаслива, сама вродлива, зовсім ні на кого не буду злитися, дуже ввічливий, супер джентльмен, буду носити портфель дівчинки, яка мені подобається і багато інших» не тільки піднімали нам настрій, а й нашу самооцінку. Було цікаво спостерігати як бешкетники перетворювались на вихованих джентльменів, як розправлялись плечі і посмішка не сходила з лиця у дівчаток, які отримали роль «Я сьогодні найпривабливіша».
 

 Для учнів першого класу Світлана Борисівна провела урок доброти. Діти аналізували вчинки казкових персонажів, розповідали про свої гарні риси .Актуальною була бесіда психолога з учнями 6 класу «Попередження торгівлі людьми». Діти подивилися повчальний фільм «Станція призначення – ЖИТТЯ», в якому розповідається не тільки про торгівлю людьми, а й як убезпечити себе від цієї біди. На закріплення отриманих знань учні зіграли у гру «Чемодан».

Запам‘ятався перший день тижня психології і цікавими інформаційними стендами: «Острів психології», «Психологія допомагає», «Дещо про емоції», «Що означають кольори», «Тренування для пам‘яті», «Чому дитина лізе в бійку», «Скажи, який фільм ти любиш, і я скажу, хто ти», «Міфи і правда про хлопчиків і дівчаток» та інші. Коли ми вийшли після першого уроку, на дверях кожного класу побачили цікаві притчі «Жадібна лисиця», «Відро з яблуками», «Рецепт від гріха», «Мудрий погляд», «Дружба», «Срібло», «Кава» та ін..
Вівторок
Девіз: «Нехай у твоєму житті не буде чорних смуг!”
Цього дня проводилась гра «Слідопит». Мета гри: розвивати стосунки між членами групи, комунікативні здібності учнів, навички інтерв'ювання, навички самоорганізації на спільну діяльність; визначити творчий потенціал дітей та їхні лідерські риси. Учасники: учні 1—10-х класів.
Кожному класу запропонували бланк зі списком запитань, на  які ми  мали якомога швидше знайти правильні відповіді.  Переміг 3 клас, який раніше за інших здав бланк із відповідями. За те , що  учні 3 класу так швидко зуміли організуватися і перемогти навіть старші класи, вони отримали солодкий приз.
 У вівторок розпочалася ще одна цікава гра «Паркан», яка продовжувалася протягом всього тижня. Мета: виявлення думок про шкільні події або їхню відсутність, формування навичок конструктивного спілкування, самовираження, зняття напруження, збудження інтересу до психології.

Використовуючи листки,  виготовили «паркан» . На одному з «цвяхів» — оголошення:«Для чого існують паркани? Щоб писати на них чисту правду. Наш паркан — не виняток. Використайте його, аби поділитися своїми думками про різні шкільні події, або їхню відсутність, привітайте друзів, признайтесь в коханні, розкажіть про свої уподобання…     Будь ласка, вибирайте при цьому вислови!»
       Найактивнішими учасниками цієї гри були учні 5,6, 7,8 класів (щодня Світлана Борисівна вивішувала новий «паркан»). Ось найцікавіші написи : «За сміх у в‘язницю не садять», «Я сьогодні сама вродлива, а Лєра- сама прикольна», «Тиждень психології thebest», «Я люблю нашу школу», «Я мрію про стрибок з парашутом», «7 клас- це одна родина». А скільки було признань в коханні ! І не тільки учням , а й учителям. Не забули учні і про нашу медсестру «Наша медсестра – найкращий лікар».

 

Для учнів 1-6 класів проводилась вправа „ Веселка”.
Мета: визначити емоційний стан дитини.
Надверях висів аркуш із зображення веселки. Діти отримали маленькі квіти , на яких написали своє ім‘я і приклеїли на відповідний колір веселки. Перед вправою діти обговорили, який колір відповідає таким рисам, як спокій, впевненість, агресія…

 Середа

 Девіз: «За свободу слова! За демократію! »

Учні 9 та 10 класів взяли участь у тренінговому занятті «Всі ми рівні- всі ми різні»
Мета цього заняття :ознайомити учнів з досягненнями та  проблемами ґендерної політики України, здобутками у цій сфері інших провідних держав; найважливішими поняттями і термінами юридичної науки у сфері захисту рівних прав чоловіка і жінки; з міжнародними та вітчизняними актами, які визначають сучасні вимоги щодо забезпечення прав жінок; сприяти формуванню у дітей почуття гуманізму, взаємоповаги до представників протилежної статі, що є складовою демократичної правової держави і громадянського суспільства в Україні; виробити в учнів уміння: використовувати правові знання для реалізації й захисту своїх прав, свобод та законних інтересів; опрацьовувати окремі положення нормативно-правових актів з проблем ґендерної рівності; застосовувати для розв’язання правових завдань критичне мислення, оцінювання, уміння спілкуватися, дискутувати; формувати гендерну культуру старшокласників, показати природу стереотипів, їх культурну зумовленість. 
    
    

   Наше життя стрімке, цікаве, повне багатьох несподіванок, та в ньому існує те, що люди цінують найбільше, бо його не можна придбати ні за які гроші - це здоров‘я.
Проблема людини та її здоров’я - одвічна проблема, стрижнем якої є шлях до вільного гармонійного розвитку людини.
           Здоров’я - багатопланове. Це не лише відсутність хвороб, а й високий рівень благополуччя, не тільки матеріального, а й духовного, комфортне психологічне самопочуття, добрі соціальні взаємини.
Здоров’я значною мірою залежить від самої людини, її свідомості та активного ставлення до свого добробуту, від її поведінки. Для того, щоб люди були не тільки фізично, а і соціально здоровими, вони мають дотримуватися „пристойної поведінки”.
Тому для учнів 4-х класів була проведена бесіда з використанням мультимедійних презентацій «Про шкідливі звички та формування навичок здорового способу життя».

 А ще у середу відбувся конкурс«Найкращий  смайлик класу». Діти не тільки виготовили різні смайлики, а й познайомилися з історією виникнення смайлика , з його різновидами, які використовуються в інтернеті. Найактивнішими були у цьому конкурсі учні 4-б класу (8 смайликів), 3 класу (7 смайликів),а учні 5,6, 8 класів намалювали газету «Класна усмішка». Проте слід відмітити і учнів 9 класу, які зробили найбільший смайлик.Четвер

Девіз :«Відновлювати зруйноване дуже важко, тому треба берегти те, що маємо.»
Девізу дня відповідали бесіди з учнями 5- 6 класів про те, що таке здоров‘я, які основні чинники, від яких залежить наше здоров‘я , які основні складові здорового способу життя, як організовувати режим навчання та відпочинку, які чинники псують здоров‘я. Мандруючи сторінками мультимедійної презентації, учні дізналися про шкоду, якої зазнає організм від уживання тютюну, алкоголю, наркотиків.
Цього дня учні та вчителі школи розпочали писати книгу «Рецепти щастя». Відчуття щастя залежить від нашої готовності бути щасливим. Що допомагає нам бути щасливими, не дивлячись ні на які перепони? На це питання ми спробували дати відповіді. Можливо, наші рецепти допоможуть комусь стати щасливим. Хочу подякувати за активну участь учням 6 , 7, 9, 10 класів. Ось рецепт щастя від Бортновського Влада, учня 9 класу.
Беремо новий день і добре очищаємо його від заздрості, ненависті, жадібності, впертості, егоїзму, байдужості і прикростей. Додаємо три повні ложки оптимізму, велику пригорщу віри, ложку терпіння, кілька зерен терпимості і щіпку ввічливості і порядності по відношенню до оточуючих.
Суміш, що вийшла, зверху повністю заливається ЛЮБОВ'Ю.
Тепер, коли страва готова, прикрашаємо її пелюстками квітів доброти і уваги.
Подавати щоденно з гарніром з теплих слів та сердечних посмішок.:)

П‘ятниця

Девіз : ”Звичайно, та людина, яку ти любиш в мені, краща за мене, але ти люби її, і я буду намагатися стати кращим.”
З учнями першого класу була проведена гра «Мандрівка до чарівної країни»
 
 

Мета: виявити рівень згуртованості дитячого колективу, статусне становище учнів, конфлікти у взаєминах «учитель — учні», розвивати навички спілкування у групі, розвивати психічні процеси.
              Уявляєте, яке було здивування в учнів 1 класу, коли Світлана Борисівна їм сказала: «Вашу вчительку зачаклувала Снігова королева. Щоб розчаклувати крижане серце Юлії Броніславівни, потрібно вирушити в Чарівну країну та пройти суворі випробування. Якщо ви зумієте подолати їх, то вчителька повернеться розчаклованою, її серце розтане, воно знову стане гарячим.» Як дітки старалися виконувати всі випробування! Як вони раділи, коли бачили ,як змінюється колір серця від білого до червоно. А які вони були щасливі, коли Юлія Броніславівна їм показала велике червоне серце, на якому було багато маленьких сердечок , і сказала такі слова: «Подивіться, що стало із моїм серцем ! Воно повністю відтаяло! А що це за маленькі сердечка на ньому? Чиї вони? Так, звичайно, це ваші маленькі сердечка, без них ,без вашої любові, моє серце залишилося б холодним. Тому, на знак подяки, я дарую вам своє велике і гаряче серце.» 

 

 

Учні 9 класу мали можливість поспілкуватися на тему «Конфлікти у школі. Шляхи подолання». Психолог розповіла про першопричини конфліктів, форми поведінки у конфліктній ситуації, шляхи виходу з конфлікту, типи конфліктних особистостей, способи зняття напруження і агресії.

Закінчився тиждень психології батьківським всеобучем на тему : « Конфлікти між дітьми і батьками. Шляхи їх вирішення».

Світлана Борисівна розповіла про те, як навчити дитину «сваритися правильно» , і які мотиви конфліктів між дітьми переважають на тому чи іншому етапі дорослішання малюка, чому дитина б‘ється , і що робити батькам.

 

А для батьків учнів 1 класу психолог провела практичне заняття, на якому показала різні вправи для розвитку психологічних процесів, таких як пам‘ять, увага, мислення, словниковий розвиток. Батьки отримали буклети з різними порадами щодо виховання дитини.

 

 


30.01.2013 | Aдмін

Вернутись назад